PDA

Zobacz pełną wersję : K o n k r e t



Budrys
12-06-09, 16:20
miałem trening klatki piersiowej (5 serii na wyciągu) i tylnych aktonów mięśni naramiennych (5 serii unoszenie ramion z hantlami do góry w opadzie tułowia) ale przeplatałem ze sobą te ćwiczenia czyli raz robiłem klate raz naramienne itd. a mam wrażenie że lepiej byłoby robić albo połączone superserie bez odpoczynku między tym a tym albo najpierw zrobić wszystkie serie na klate, a później to co zaplanowałem na naramienne, uważam tak bo przerwy pomiędzy seriami klaty czy naramiennych były w obecnym stanie dość długie no bo wiadomo...
Plusem było to że generalnie miałem tyle samo energii dla klaty jak i naramiennych, ale mimo wszystko coś mi tu nie pasuje... a jakie wasze zdanie?

Voice666
12-06-09, 16:50
Po co tak kombinować? Zrób najpierw jedno potem drugie i najlepiej nie w jeden dzień.

slim shady
12-06-09, 17:09
jw.

Na klate zrób trisety jak chcesz ją troche rozruszać, i rób na wolnych cięzarach

Budrys
18-06-09, 14:35
siemano, a co to są triesty-dasz jakiś link albo nawiniesz??
będe w huj wdzięczny

slim shady
18-06-09, 15:27
Polega na wykonywaniu trzech ćwiczeń pod rząd na tę samą grupę mięśniową, z możliwie najkrótszymi przerwami odpoczynkowymi pomiędzy nimi. Technika ta powinna być stosowana tylko okresowo np. w trakcie przygotowań do zawodów. Przykład serii potrójnej: wyciskanie sztangi na ławce płaskiej-wyciskanie sztangielek na ławce skośnej-przenoszenie sztangielki w poprzek ławki-angażuje kompleksowo całą grupę mięsni piersiowych.

Budrys
18-06-09, 15:37
dzięki Slim za szybką odpowiedz ale trzeba było od razu powiedzieć że chodzi Ci o gigantserie ;-)

Budrys
18-06-09, 15:45
Po co tak kombinować? Zrób najpierw jedno potem drugie i najlepiej nie w jeden dzień.

sam wiesz ile jest parti mięśniowych, i doskonale wiesz że aby się z każdym mikro-cyklem wyrobić w przyzwoitym czasie (np. 1 tydzień) to nie ma opcji by na każdym treningu trenować po jednym mięśniu i jeszcze sobie pozwolić na dzień regeneracji po każdym treningu, więc jeżeli chcesz sie wypowiedzieć to nie mędrkuj tylko skup się na meritum pytania-czy warto na jednym treningu trenować klate i naramienne i czy można to robić przeplatając jedno z drugim, bo ja mam wątpliwości które albo chce rozwiać albo potwierdzić

slim shady
18-06-09, 16:02
to nie są gigantserie

Voice666
18-06-09, 19:28
sam wiesz ile jest parti mięśniowych, i doskonale wiesz że aby się z każdym mikro-cyklem wyrobić w przyzwoitym czasie (np. 1 tydzień) to nie ma opcji by na każdym treningu trenować po jednym mięśniu i jeszcze sobie pozwolić na dzień regeneracji po każdym treningu, więc jeżeli chcesz sie wypowiedzieć to nie mędrkuj tylko skup się na meritum pytania-czy warto na jednym treningu trenować klate i naramienne i czy można to robić przeplatając jedno z drugim, bo ja mam wątpliwości które albo chce rozwiać albo potwierdzić

Nie polecam robienia klatki + naramiennych na jednym treningu, ze względu na obciążenia stawów barkowych a już w szczególności ich przeplatania. Najlepiej w połączeniu z klatką trenować biceps.
I nie usztywniaj się tak na przyszłość jak ktoś ci pomaga.

pawelek616
18-06-09, 22:01
Strasznie z dupy z tym przeplataniem wymyśliłeś. Zrobisz klate przerwa i barki przy których klatka nie pracuje, i przez to traci rozgrzanie. Ćwicz według starej zasady czyli najpierw duże partie a potem małe.

Budrys
30-06-09, 14:46
Nie polecam robienia klatki + naramiennych na jednym treningu, ze względu na obciążenia stawów barkowych a już w szczególności ich przeplatania. Najlepiej w połączeniu z klatką trenować biceps.
I nie usztywniaj się tak na przyszłość jak ktoś ci pomaga.

ja się nie będe usztywniał jak ktoś FAKTYCZNIE pomaga konkretem, tak jak ty w drugim poście-za co jestem wdzięczny, ale ten pierwszy post to był taki sam konkret jak powiedzieć "dzień dobry, co nowego",

no pozdrawiam