PDA

Zobacz pełną wersję : Jak poprawic konkretne partie reki



Rynju
11-06-09, 19:13
Jakie cwiczenia mam stosowac by :
ad 1:
poprawic szerokosc tego miejsca przedramienia, zaokraglic

ad 2:
zrobic tu jakies wciecie lub kulistosc by dobrze wygladal triceps

grzela
11-06-09, 19:35
no czekamy kto Rynju'owi odpowie ( ja wiem ale nie powiem:))

slim shady
11-06-09, 19:53
ja spróbuje zobaczymy czy dobrze
w superserii:
pompki podporą tyłem + uginanie ramion ze sztangą

Rynju
11-06-09, 19:53
no ja tez czekam ... :-?
A co do moich cwiczen to na przedramie:
uginanie nadgarstkow z hantlem w dloni (z opuszczaniem wzdluz palcow)
uginanie lamanej nachwytem

triceps:
wycisk za glowe hantla (uwielbiam to cwiczenie :) )
pompki na poreczach
sciaganie linek wyciagu od brody w dol

Micek185
11-06-09, 21:18
Ad.1
musisz poprostu zwiększyc jego masę wtedy bedziesz miał większe przedramię a najlepszym cwiczeniemaby tego dokonać jest
-uginanie nadgarstka z hantlą podchwytem po ok 20powt na rękę dlaczego hantlą?bo lepiej wyczujesz mięsien i dokładniej go wytrenujesz

Ad.2to samo musisz zwiększyc jego masę żeby było ci widac coś jakby serduszko:)
więc najlepiej bedzie jesli do swojego zestawu cwiczen dodasz wyciskanie na płasko w wąskimuchwycie 3s.po8-6rep.
do tego dodaj jeszcze twojego ulubionego francuza jednorącz a na deser proponuje dwa cwiczenia zamienie na kazdy trening po jednym czyli:
ściąganie górnego drążka wyciągu do dołu(podchwyt)
-i moje ulubine cwiczenie czyli unoszenie hantli do góry w opadzie tułowia ze wsparciem drugą ręka o kolano(dobre cwiczenie aby odseparowac triceps )powinno pomóc pozdro

Voice666
11-06-09, 21:53
1. Francuz siedząc ze sztangą http://www.youtube.com/watch?v=qRdJhDyO7r0

Rynju
11-06-09, 21:57
a czmsie bedzie roznic od jednoracz?

Micek185
11-06-09, 22:19
tym że jednorącz to cwiczenie bardziej izolowane i niby sie nie nadaje podczas budowania masy ale moim zdaniem jednoracz jest lepszy bo lepiej mozna wyczuc miesnie a nie tak jak ze sztanga ze w sumie mozesz wieksza czesc pracy robic silniejsza ręką.proponuje zebys zrobił tak i tak i sam wybierzesz skuteczniejszy dla ciebie sposób.pozdro

Voice666
11-06-09, 22:22
W wyciskaniu francuzkim ze sztangą zaangażowane są głowy boczne i przyśrodkowe mięśni trójgłowych ramion i coś mi się widzi, że z przyśrodkową masz problem.

fallenursus
12-06-09, 02:43
mase trica dorzuc. wyciskanie sztangi na plasko-podchwytem najlepiej jak maszk ogos do pomocy to wtedy mozna dobrego overload'a zrobic. mi najwiecej masy i sily jak dozucilem to cwiczenie podeszlo.

Piorun
12-06-09, 09:24
jesli chodzi o przedramie
to trzeba by zminic cwiczenia i zwiekszyc cięzar
dorzuc do tego:
- zaciskanie dloni na sciskaczu
- wymachy ciezarem w obie strony ( nie wiem ja kto nazwac - obciazenie zakladasz na jedna srone hantli chwytasz ja jak maczuge i obracasz pionowo w lewo i prawo jak wskazowke) - pracuja przy tym troche inne partie

Jesli chodzi o trica
to zmienic cwiczenia i urozmaicic je
wazne jest to pod jakim kątem ustawione sa ramiona bo zmienia sie momen w ktorym miesien jest najbardziej obciazony (podobnie robi sie np z bicepsem uzywajac modlitewnika)
to moze pomoc - rozne katy i nachylenia moga obciazac go inaczej i rozciągnąc
np te:
http://www.youtube.com/watch?v=wHI3sMvd9UY&mode=related&search=
http://www.youtube.com/watch?v=D8thVPbdt5k&mode=related&search=

Andrzej Majchrzyk
13-06-09, 10:42
Witam panów poproszono mnie o wskazówki w tym temacie i właściwie widzę że doskonale się orientujecie jedno jest pewne żeby poprawić kształty jakiej kolwiek gr.mięśniowej to trzeba zwiększyć jej masę,jeżeli chodzi o dobór ćwiczeń,wielkości obciążeń ilości powt,to bardzo indywidualna sprawa i ciężko tak doradzić naprawdę.Trzeba poznać siebie i spostrzec na jakie bodzce dobrze reagujemy,ja np przedramienia nie trenuję wcale uważam że wystarczającą pracę wykonuję przy trenowaniu innych mięśni..tyle..pzdr