PDA

Zobacz pełną wersję : Początek ćwiczeń - 16 lat...



Naurio
09-06-09, 22:30
Witam serdecznie. Mam dokładnie 15 lat i 9 miesięcy ;p Jakieś 3 miesiące temu, nie mając jeszcze odpowiednich przyrządów, postanowiłem zacząć robić pompki. Normalne pompki, z nogami na podwyższeniu, i odwrotnie, za pomocą dwóch krzeseł. Zaczynałem od 20, dodając codziennie po 2-3, doszedłem do 120 ;p Bardzo ładne rezultaty osiągnąłem, bo gdzieś z końca klasowych ,,mięśniaków" awansowałem gdzieś na drugą pozycję pod względem obwodu bicepsów, chociaż po tych pompkach to głównie tricepsy mi urosły ;p O około 3-4 cm w 3 miesiące xD Były niewidoczne, no a teraz to już są masakryczne jak sobie tak oglądam starsze zdjęcia sprzed pół roku xD Może piszę trochę dziecinnie, no ale pomyślałem, że zaczerpnę porad specjalistów. Więc tak. Od dwóch tygodni mam do dyspozycji sztangielki, oba po 10kg max. No i właśnie od tych 2 tygodni co dziennie ćwiczę sobie z takim ciężarem, jaki jeszcze w miarę znoszę, i wykonuję po 12 powtórzeń, niestety tylko 1 seria, bo dopiero teraz, po ,,wypróbowaniu" chcę się za to zabrać na poważnie. Moje ćwiczenia to - seria na odizolowane bicepsy, opierając się łokciem o kolano, ćwiczenie tricepsów, tak jak bym sobie plecy szorował ( nie umiem inaczej napisać, ale każdy wie chyba o co chodzi ), seria na barki ( razem 3, bo na aktony przednie tylne-razem z mięśniami grzbietu i środkowe ), seria na mięśnie między nadgarstkami a łokciem ( podchwyt i nadchwyt - każda po 18 powtórzeń ) no i ostatnie - to co najbardziej lubię - seria na mięśnie ,,motyle", czyli leżąc - trzymam na wyprostowanych rękach sztangielek z dwóch stron, i od brzucha, za głowę i uginam ręce.

No i to by były moje codzienne ćwiczenia.

Wiem, że nie ma tu ćwiczeń na klatę, którą chciałbym jednak wyćwiczyć najbardziej :( Mam ją bardzo wąską... Chodzi mi o to, że gdy na mnie popatrzeć, to jest ona tak szeroka jak brzuch ;/ Dopiero po wciągnięciu powietrza jakoś ładnie to wygląda... No ale nie mogę przecież tak chodzić cały czas ;p Bardzo był bym wdzięczny za podanie mi jakichś przykładów, ze sztangielkami na poszerzenie jej... Mam jeden plus. Kupiłem takie sztangielki, które z początku zbytnio mi się nie podobały. Towar z allegro, troszkę tani. Sztangielki te nie miały wytopionego uchwytu, tylko była to taka wielka śruba, na którą wsuwa się gumowy uchwyt. Po usunięciu go, i nałożeniu ciężaru około 17-20 kg można by na biedę próbować ćwiczyć jak ze sztangą w niektórych ćwiczeniach. Nie mogę wsunąć więcej, bo wtedy nie ma już za co złapać. Głównie o tą klatkę by mi tu chodziło, żeby się poradzić. Najfajniej chyba wygląda taka podkreślona ich dolna część.

Mam jeszcze jeden problem. Trochę niedowagi ;p Wyglądam ,,trochę" śmiesznie, bo przy wzroście 182 cm, i przy obwodzie bicepsów 32 cm, ważę jedynie 58 kg... Musiał bym trochę przytyć... Tak do 70 ?

Co do mięśni nóg. Myślę że mam niezłe. Poćwiczył bym je, ale tylko raz na jakiś czas ;p Mam 12s na 100m, i w skoku w dal drugi wynik w moim wieku w powiecie - 5m i 60cm. I ładnie wyrzeźbione są one nad kolanami, tak, że widać poszczególne mięśnie.

Wszelkiego rodzaju sterydy odpadają ;p Z doświadczenia wiem, że raczej nie miał bym się z tym co pokazywać w domu xD

Chciałbym się więc poradzić jeszcze co do intensywności moich ćwiczeń... Czy nie mogę ćwiczyć co dziennie ? Przez wakacje miałem plan ćwiczyć rano, po południu i wieczorem, umiarkowanymi dawkami, na inne mięśnie.
Co o tym myślicie ?

Bardzo bym chciał ćwiczyć codziennie... Po prostu tak bym miał najlepiej i by mi się nie nudziło ;p Wiem, że nie można robić codziennie tych samych ćwiczeń, ale jeśli by się dało, to chciałbym ćwiczyć codziennie ;p Macie może jakiś plan ćwiczeń dla początkującego ? Ze sztangielkami jeśli można xD



AAAA
Byłbym zapomniał... Mam problem z lewą ręką... Zawsze jest trochę mniej napięta niż prawa... No i każdy mięsień w ręce jest mniejszy i trochę mniej się napręża... Trochę mnie to denerwuje i przyprawia o stres... No bo to, że lewa ręka może być mniej wykształcona niż prawa, to jeszcze rozumiem... No ale dla czego nie naprężają się one w ten sam sposób ?


Poradźcie coś :(

Będę wam bardzo bardzo wdzięczny xD

pozdrawiam

dominator875
09-06-09, 22:36
a ja mam na ,,setke'' 6s w swoim jaguarze(co tylko 2 sa u mnie na wsi),a co do moich bicepsow to mysle ze tylko Arni mial wieksze

KowalX
09-06-09, 22:56
Witam serdecznie. Mam dokładnie 15 lat i 9 miesięcy ;p Jakieś 3 miesiące temu, nie mając jeszcze odpowiednich przyrządów, postanowiłem zacząć robić pompki. Normalne pompki, z nogami na podwyższeniu, i odwrotnie, za pomocą dwóch krzeseł. Zaczynałem od 20, dodając codziennie po 2-3, doszedłem do 120 ;p Bardzo ładne rezultaty osiągnąłem, bo gdzieś z końca klasowych ,,mięśniaków" awansowałem gdzieś na drugą pozycję pod względem obwodu bicepsów, chociaż po tych pompkach to głównie tricepsy mi urosły ;p O około 3-4 cm w 3 miesiące xD Były niewidoczne, no a teraz to już są masakryczne jak sobie tak oglądam starsze zdjęcia sprzed pół roku xD Może piszę trochę dziecinnie, no ale pomyślałem, że zaczerpnę porad specjalistów. Więc tak. Od dwóch tygodni mam do dyspozycji sztangielki, oba po 10kg max. No i właśnie od tych 2 tygodni co dziennie ćwiczę sobie z takim ciężarem, jaki jeszcze w miarę znoszę, i wykonuję po 12 powtórzeń, niestety tylko 1 seria, bo dopiero teraz, po ,,wypróbowaniu" chcę się za to zabrać na poważnie. Moje ćwiczenia to - seria na odizolowane bicepsy, opierając się łokciem o kolano, ćwiczenie tricepsów, tak jak bym sobie plecy szorował ( nie umiem inaczej napisać, ale każdy wie chyba o co chodzi ), seria na barki ( razem 3, bo na aktony przednie tylne-razem z mięśniami grzbietu i środkowe ), seria na mięśnie między nadgarstkami a łokciem ( podchwyt i nadchwyt - każda po 18 powtórzeń ) no i ostatnie - to co najbardziej lubię - seria na mięśnie ,,motyle", czyli leżąc - trzymam na wyprostowanych rękach sztangielek z dwóch stron, i od brzucha, za głowę i uginam ręce.

szorowanie to francuskie ;)
można też leżąc uginanie w stronę głowy
w opadzie tułowia

na bica,przedramiona możesz robić:

-uginanie podchwytem
-uginanie podchwytem z supinacją
-chwyt młotkowy
-uginanie nachwytem
-i to co napisałeś
-(jak chcesz pokombinować)stojąc nachwytem jedna ręka oparta o drugą. druga podpiera pod ricepsem/izolowane
-jest jeszcze parę.

na plecy:
-opad tułowia z wiosłowanie hantlem
-pozycja stojąca i hantle do brody
-martwy ciąg z hantlami(klasyczny)

na barki
-masz to co napisałeś
-wyciskanie w staniu
-wznosy bokiem
-wznosy hantli przodem
-wznosy w opadzie tułowia


Wiem, że nie ma tu ćwiczeń na klatę, którą chciałbym jednak wyćwiczyć najbardziej :( Mam ją bardzo wąską...

pompki w szerokim rozstawieniu rąk i to samo z nogami na podwyższeniu.
hantle 20kg na początek starczą
wyciskanie może być na podłodze jak nie masz ławki z supinacją i bez.
rozpiętki





Mam jeszcze jeden problem. Trochę niedowagi ;p Wyglądam ,,trochę" śmiesznie, bo przy wzroście 182 cm, i przy obwodzie bicepsów 32 cm, ważę jedynie 58 kg... Musiał bym trochę przytyć... Tak do 70 ?

dieta...


Co do mięśni nóg.

przysiady ze sztangielkami z boku i wspięcia na palce ze sztangielkami



Wszelkiego rodzaju sterydy odpadają ;p Z doświadczenia wiem, że raczej nie miał bym się z tym co pokazywać w domu xD

odżywka buk + dieta Ci pomoże



AAAA
Byłbym zapomniał... Mam problem z lewą ręką... Zawsze jest trochę mniej napięta niż prawa... No i każdy mięsień w ręce jest mniejszy i trochę mniej się napręża... Trochę mnie to denerwuje i przyprawia o stres... No bo to, że lewa ręka może być mniej wykształcona niż prawa, to jeszcze rozumiem... No ale dla czego nie naprężają się one w ten sam sposób ?

nie wiem o co chodzi z tym naprężeniem ,ale staraj się ćwiczyć tak ,że przy unoszeniu napinasz mięsień...

rozciągaj po treningu mięśnie będą miej podatne na kontuzję i bardziej dotlenione.

nic więcej nie poradzę na twoje 2 hantle ...

pompki możesz robić 2 razy na tydzień to mało intensywny trening(raz dziennie)

połącz sobie np.
trening :

klata+tric

bic+bary

plecy nogi

raz na tydzień starczy

lub:

znajdź na forum trening domatora zmodyfikuj sobie go tam gdzie możesz zastąpić hantlami itp itd

pzdr i pamiętaj ,że najważniejsza dieta by coś rosło

Naurio
09-06-09, 23:01
Dzięki wielkie xD
SOG dla ciebie xD

pozdrawiam

johnni
10-06-09, 09:34
od pompek rosną tricepsy a nie bicepsy więc o czym ty tutaj piszesz

Naurio
10-06-09, 13:48
Czy ty przeczytałeś mojego posta ? Napisałem prosto i wyraźnie, że po tych właśnie pompkach, urosły mi tricepsy ;/ Potrafisz czytać ze zrozumieniem ??

Anaboliczny Koks
10-06-09, 15:30
johni i co zabłysnąłeś swoim debilizmem ?>

Naurio ,a na siłownie nie masz możliwości iść ?

Naurio
10-06-09, 17:29
Nie bardzo :( Mieszkam w małej wsi, do najbliższej siłki dosyć daleko niestety... Ale w przyszłości raczej się zacznę wybierać ;D
A co do rąk... Jakie macie różnice między obwodem bicepsów ? Ja mam niestety 2 cm... W prawej 32, w lewej tylko 30... ARGH... Jak popatrzę w lustro to strasznie mnie to razi... Obie ręce mają równe wymiary dopiero wtedy, gdy lewą naprężę, a prawa odpoczywa... I to mi trochę hamuje chęci do ćwiczeń ;/ Czy mogę mieć coś z lewą ręką ? Tak, że mimo ćwiczeń, nie będzie ona rosła ?? Czy to raczej niemożliwe, i wszyscy macie trochę mniejszą lewą od prawej (oprócz leworęcznych)... Pomóżcie w tej kwestji :( Na prawdę strasznie mnie to wkurza... Bardziej niż niewyćwiczona klata...

Naurio
10-06-09, 17:49
Czy może mam zacząć ćwiczyć bicepsy i tricepsy tylko w lewej ręce aż do wyrównania się ich ??

Ale nie wiem czemu, mam wrażenie, że to trochę głupi pomysł...

KowalX
10-06-09, 17:56
Czy może mam zacząć ćwiczyć bicepsy i tricepsy tylko w lewej ręce aż do wyrównania się ich ??

Ale nie wiem czemu, mam wrażenie, że to trochę głupi pomysł...

dobre wrażenie ;)

Anaboliczny Koks
10-06-09, 18:01
Wsiadaj rower i jedz na silke ,albo kup sobie do domu ciezary jak mieszkasz na wsi i zrob silownie w szopie np.

Naurio
10-06-09, 18:04
Sztangę mam w planie kupić niedługo ;p No bo z tego co wiem, to jednak ona najbardziej szczególnie na bicepsy wpływa... Ma ktoś jakiś pomysł, czemu mam różnicę 2cm różnicy w obwodach bicepsów między prawą a lewą ?? Macie też tak ??

Anaboliczny Koks
10-06-09, 18:05
Tak to wynika z tego ,że wszystko robisz prawą ręką . Lepiej kup hantle

KowalX
10-06-09, 18:10
Sztangę mam w planie kupić niedługo ;p No bo z tego co wiem, to jednak ona najbardziej szczególnie na bicepsy wpływa... Ma ktoś jakiś pomysł, czemu mam różnicę 2cm różnicy w obwodach bicepsów między prawą a lewą ?? Macie też tak ??

Różnice troszkę zawsze są,ale twoja faktycznie spora (sprawdź dobrze czy to wina bica czy może jednak trica).Przy takich sytuacjach zawsze najlepiej sprawdzają się sztangielki/hantle

Naurio
10-06-09, 18:11
No właśnie mam hantle ;p
Proponujesz ,,doćwiczyć" tą lewą rękę ?? Ty masz takie same, czy trochę się różnią ??

Naurio
10-06-09, 18:12
hmmm... kowal... właśnie jak tak sobie lookałem i szukałem różnic, to doszedłem do wniosku, że oba po troszku... Biceps jest trochę bardziej płaski w lewej, a triceps, jak w prawej ręce dochodzi prosto do barku, w lewej ma takie małe załamanie...

Ezachiel
10-06-09, 18:14
nie "doćwiczać" ręki!
po prostu uzywać głownie hantli... po jakimś czasie sie wyrowna, chociaz czesciowo.

Naurio
10-06-09, 18:18
mam nadzieję... No i liczę że nie powiększy się ta przewaga prawej ręki ;/ Bo to by raczej za fajnie nie wyglądało...

Ezachiel
10-06-09, 18:21
mam nadzieję... No i liczę że nie powiększy się ta przewaga prawej ręki ;/ Bo to by raczej za fajnie nie wyglądało...

tak bedzie ;]

ja sam mam roznice w bicu, widoczną niezle, jade hantlami i jakoś sie to prostuje, tylko ze tez jakoś specjalnie sie tym nie przejmuje...

Naurio
10-06-09, 18:31
XD No to dzięki za rady i że mnie podniosłeś na duchu ;p Dobrze wiedzieć, że nie tylko ja mam taki problem ;p Zasadniczo wszystkie wymiary mam w ręce takie same. Różnice są dopiero: mała - w górnej i większa w środkowej części bicepsów...
Liczę, że za jakieś 2 miesiące będę miał już troszkę mniej to widoczne xD
pozdrawiam i SOG dla ciebie ;p

Anaboliczny Koks
10-06-09, 18:50
Zresztą chyba większość z kulturystów ma z 1cm różnicy.

Villain_In_Black
19-06-09, 17:07
ja zacząłem trenować na siłce jak miałem 15 lat i 4 miesiące a teraz mam już...15 lat i 8 miesięcy!!!!!!! (TAK WIEM- JESTEM HARDKOREM :D ) i na początku wiadomo- tygodnie ogólnorozwojówka a potem różnie łączyłem treningi i efekty są- większe ciężary, większe lekko obwody. Nadal się "edukuję" o kulturystyce i teraz nie wyobrażam sobie żebym przestał chodzić na siłkę ;]
pzdr

puma007
19-06-09, 19:43
ja zacząłem trenować na siłce jak miałem 15 lat i 4 miesiące a teraz mam już...15 lat i 8 miesięcy!!!!!!! (TAK WIEM- JESTEM HARDKOREM :D ) i na początku wiadomo- tygodnie ogólnorozwojówka a potem różnie łączyłem treningi i efekty są- większe ciężary, większe lekko obwody. Nadal się "edukuję" o kulturystyce i teraz nie wyobrażam sobie żebym przestał chodzić na siłkę ;]
pzdr



i tak czymac

puma007
19-06-09, 19:53
Sztangę mam w planie kupić niedługo ;p No bo z tego co wiem, to jednak ona najbardziej szczególnie na bicepsy wpływa... Ma ktoś jakiś pomysł, czemu mam różnicę 2cm różnicy w obwodach bicepsów między prawą a lewą ?? Macie też tak ??



Tak to wynika z tego ,że wszystko robisz prawą ręką . Lepiej kup hantle


soryze post pod postem ale nie moglem edytowac.
odpowiem jedna odpowiedzia na oba zacytowane odpowiedzi
a wiec tz mam roznice w bickach nie wielka niecale 0,5cm ale tak jak anabol powiedzial ze roznica wynika z tego ze sie jedna reka wiecej robi,napewno nie jest to przyczyna poniewaz jestem praworeczny,i wszystko robie praawa reka a jednak lewa jest wieksza.
jednak przed zaczeciem treningow prawa mialem wieksza

metadon
19-06-09, 20:51
i tak czymac
Dokładnie:twisted:+slownik j.polskiego:yawn:
a co do obwodów to normalne...ja też tą ręką której mniej uzywam mam wieksza i mam na niej wieksza pompe...na pompie obwody roznia sie o ok 3cm na korzysc reki prawej(jestem leworeczny)