PDA

Zobacz pełną wersję : Białkowe lody truskawkowo-bananowe



LeBron23LBJ
09-06-09, 20:36
Do wykonania 1 porcji lodów potrzebujemy:
- serek wiejski 200g lub ser chudy (troche lepiej smakuje z wiejskim)
- truskawki, ile gram to niewiem bo biore na oko ( na szczescie o tej porze dostaniecie je z łatwością)
-troche banana
- rodzynki
- słodzik

Wykonanie:
Truskawki i banana kroimy na małe kawałki, rodzynki rozdrabniamy na jak najmniejsze kawałeczki. Wszystko to wrzucamy do miksera razem z serem i słodzikiem. Gdy wytworzy sie jednolita masa, przelewamy to gdzie chcemy i odstawiamy do lodówki na 30 minut.

Po wyjęciu mamy super lody, ktore moim zdaniem nie odbiegaja smakiem znacznie od kupnych. Konsystencja jest gęsta więc git! Jest to naprawde pyszne. Od czasu kiedy to wykombinowałem, jem codziennie :) Jak ktos jest na masie to moze dorzucic wiórek kokosowych.Wtedy to juz poezja jest :) Ja czasem dodaje orzechów nerkowca jako źródło tłuszczy.

Smacznego i pozdrawiam :lol:

Aponax
09-06-09, 21:09
ehh mikser mi sie przepalił ^^ , a szkoda zjadłbym chetnie takie lody w gorace dni po np.siłowni :].

Anaboliczny Koks
09-06-09, 21:18
Składniki odżywcze znasz może ? I ile tych truskawek mniej więcej.

Anaboliczny Koks
10-06-09, 11:49
Zrobiłem właśnie ,ale wstawiłem do zamrażalnika ,aby mieć loda na patyku do lodów dałem 2 łyżeczki białka ;P.

pimols
11-06-09, 14:52
Zrobiłem właśnie ,ale wstawiłem do zamrażalnika ,aby mieć loda na patyku do lodów dałem 2 łyżeczki białka ;P.

i jak?:D

Anaboliczny Koks
12-06-09, 11:37
Dobre :P Co prawda nie smakuje jak lody ze sklepu ,ale bdb. Do tego miałem takie kubeczki na lody z Ikei i miałem na patyku :P ,generalnie na plus.

LeBron23LBJ
13-06-09, 16:04
Składniki odżywcze znasz może ? I ile tych truskawek mniej więcej.

no z tymi skladnikami to wedle potrzeby, ja wale 200-250g twarogu i jak pisalem truskawki to na oko, ale tak zeby bylo je czuc. Nie martwie sie ze za duzo ich dam bo truskawki sa malo kaloryczne i malo wegli maja. No z bananem uważam już żeby nie za dużo. Ja daje pół. Mozna kombinowac tez z innymi niskokalorycznymi owocami jak jagody czy maliny. Trzeba probowac, kombinowac, az stworzymy kombinacje najlepsza dla siebie, pozdro :lol: