PDA

Zobacz pełną wersję : bieganie a spadki masy



hans1237
08-06-09, 22:17
witam mam zamiar zaczac biegac w soboty,i moje pytanie brzmi czy duzo spadnie masy mięśnia?dodam ze nie biegałem nigdy.....i pytanie drugie,jak zabezpieczyc mięsnie przed spaleniem?co jesc przed i po bieganiu?chodzi mi o zbicie lekkiej warstwy tłuszczu na brzuchu,po brzuszkach tylko twardnie a tłuszcz dalej jest,uciązliwe a mam w planie masowanie wiec sie pogorszy.

3ndriu
08-06-09, 22:24
Już raz pisałem komuś o tym, w masowaniu chodzi nam o czysty mięsień, a nie zalegający tłuszcz i motyw że na wadze skacze do góry. Ja wychodzę z założenia że lepiej dłużej masować, ale lepiej, niż szybko i się zalać. Miałem przykład w klasie, gość w rok czasu powiększył swoją masę dwukrotnie, ze szczypiorka zamienił się w świniaka, miał fazę żeby być wielkim, taki się stał, ale wątpię by swojego ptaka widział... Na lekcjach wfu w szkole to z nim masakra była, zwinności zero, jak to pasibrzuch na myśl o bieganiu serce go bolało. Więc biegaj człowieku, pływaj w miarę możliwości, wielka masa przyjdzie z czasem, chybaże jesteś sezonowcem...

slim shady
08-06-09, 22:26
skoro zaczynasz to na początek będą dobre aeroby, ale raz w tygodniu nie wiele Ci da, najlepiej robić 3 - 4 razy max w tygodniu. Na początku zacznij od 20 minut na sesje potem wydłużaj o jakiś czas długość trwania treningu. Najlepiej zabezpiecza się w Bcaa, ale białko jakiś czas po też powinno dac rade

Fehu
08-06-09, 22:29
A i nie proponuje biegać na czczo! bo miesnie pojda mocno w dół

hans1237
08-06-09, 22:39
dzieki panowie,moze znajde czas na 3 razy w tyg narazie sobota zeby nie dostac szoku heheheheh

wojtas3
09-06-09, 08:40
ja to powinno bić jem normalnie posiłek taki jak przed treningowy za godzinę bcaa i biegam po biegach bcaa chwile później białaczko i za godzine znowu jakieś żarcie może tak być?

pawelek616
09-06-09, 12:20
A i nie proponuje biegać na czczo! bo miesnie pojda mocno w dół

W gimnazjum jak przygotowywałem się do zawodów to nawet przed szkołą wstawałem koło 6 rano i zapierdałem oczywiście na czczo. Jak się bezpośrednio przed bieganiem najesz to kolke masz jak w banku. Bardziej bym Ci radził tak jak Slim radził czyli w bcaa i białeczko sie zaopatrzyć. Sam tak zrobie.

Jak Ci się spodoba te bieganie to witalność będziesz miał zajebistą czyli jak wstaniesz ledwo z łużka wcześnie rano, będziesz wyglądał jak po kilku kawach.

KowalX
09-06-09, 17:58
witam mam zamiar zaczac biegac w soboty,i moje pytanie brzmi czy duzo spadnie masy mięśnia?dodam ze nie biegałem nigdy.....i pytanie drugie,jak zabezpieczyc mięsnie przed spaleniem?co jesc przed i po bieganiu?chodzi mi o zbicie lekkiej warstwy tłuszczu na brzuchu,po brzuszkach tylko twardnie a tłuszcz dalej jest,uciązliwe a mam w planie masowanie wiec sie pogorszy.

izolat białka serwatkowego cfm najlepsze zabezpieczenie to komplet aminokwasów jeśli nie to np. bcaa

hans1237
09-06-09, 18:03
bc zakupie jutro itak miałem w planie to wdrozyc do diety,dzieki panowie za odp,a wy?biegacie?jakie wrazenia?poprawa mięsnia?jak brzuch?znika po tym?

KowalX
09-06-09, 18:19
bc zakupie jutro itak miałem w planie to wdrozyc do diety,dzieki panowie za odp,a wy?biegacie?jakie wrazenia?poprawa mięsnia?jak brzuch?znika po tym?

Ja biegam brzuszka nie ma ...
czasem na zimę się pojawi ,ale tylko na samym dole niewiele.
Kontroluj wagę i wymiary jeśli pojawią się spadki dodaj niewielką ilość węgli
(bcaa bierz na 1h przed nie tak jak na pudle wtedy jest największe stężenie)
i koniecznie po z węglami.
Nawet raz w tygodniu poprawi ci wydolność zobaczysz jak dobrze...
Ale zalecam Ci 2x i po 40min.
przy budowaniu masy powinno wystarczyć max 2razy

hans1237
09-06-09, 18:37
dokładnie dół brzucha mi zalewa,na górze spoko twardo i widocznie,a dół miekki i łoniaki.........

slim shady
09-06-09, 18:41
Poprawia wydolność serca, nie jesteś spaśonym koksem coprzejdzie 10metrów i jest cały mokry i zdyszanym, trzeba zachować dobry kształt sylwetki,

Miałem etap ze biegałem codziennie po 40 minut i czułem się lepiej, przede wszystkim dotleniony. Pamiętaj o najważniejszym czyli uzupełnianiu płynów.

jaca666
09-06-09, 20:23
Ja aeroby tylko rano na czczo i nic nie leci mięsień tylko tłuszcz.
A zabezpieczam się aminokwasy z glutamina i HMB.Po aerobach normalne śniadanie(150g płatków owsianych na mleku i jajówa 300g no i bananek!!!) i już!!!

Aponax
09-06-09, 21:39
bieganie - szkoda ze tak pozno zauwazylem ten post. W sumie od biegania zaczeła sie moja przygoda z siłownia , biegam 4-5 razy tygodniowo po 10 km (w niedziele robie 15-18 z kumplem ktory przygotowuje sie na maraton).
co powinnienes wiedziec idac pobiegac od poczatku.
-jezeli masz wmiare dobra kondycje zacznij od interwałow (szybko wyrobisz sobie kondycje i bedziesz mogl biegac wiecej km).
-woda , ja zabieram ze soba jakies 6 l (w plecaku).
-jezeli wazysz duzo to zacznij od jazdy na rowerku (animal flex moze cos pomoc na stawy i jakies sciagacze na kostki i kolana).
-załatw sobie taki "zegarek" ktory pokazuje Ci ile masz pulsu itp.
-najlepiej przejdz sie samochodem przez trase ktora biegasz i zmierz ile to ma km.
-znajdz sobie kolege/kolezanke do biegania (samemu kiepsko sie biega)
-mp3/radio w phonie
-odpowiednie obuwie (moze to wydac sie smieszne ale wydaj 150-250 zl na buty tylko do biegania lekkie itp..).
-nie biegaj po kamieniach (latwo nabawic sie złamania "sródstopia" - ciezko po tym dojść do siebie)
-najlepiej aby trasa nie powtarzała sie -tzn nie rob kolek np po stadionie wtedy sie wydłuza.
-jezeli chcesz zjechac z wagi (tłuszcz) to biegaj rano czytalem gdzies ze tracisz wiecej kalorii rano zaraz po wstaniu.
-jezeli chodzi o twoje pytanie z masa miesniowa - ja z tym nie mam problemu poprostu jem duzo wiecej niz powinnienem w te dni gdzie biegam i tyle.
- z supli odradzam Ci HMB - musisz długo stosowac aby były jakiekolwiek efekty
- glutamina aminokwasy animal flex i mozesz biegac :]. no i moze jeszcze zma na noc.

No nei wiem co tutaj jeszcze by napisac o bieganiu ^^ - zapewne wypisalem glupoty o ktorych wiesz ale musialem.

KowalX
09-06-09, 21:45
hmb jest ok jako antykatabolik

slim shady
09-06-09, 21:45
HMB jako antykatabolik można brać ;)

hans1237
09-06-09, 21:46
zadne głupoty kolego kazda uwaga jest cenna dla mnie,buty mam ok rbk max lekkie wydałem na nie 485zł!!! dzisiaj biegałem pierwszy raz 30 min po lesie,ogólnie miedzy drzewami nie miałem celu.....pozytywnie oprócz kleszcza.

Aponax
10-06-09, 13:56
hehe , ja zawsze zanim wbiegne do lasu smaruje nogi rece itp mascia na kleszcze ^^. Ale mam ladna trase kolo jeziorka (latem mozna sobie poplywac) bez drzew/kamieni czy zbednych owadow ^^.
Hmb wedlug mnie to strata kasy na ten suplement nie mam do niego przekonania jakos :].

hans1237
10-06-09, 16:05
hehe , ja zawsze zanim wbiegne do lasu smaruje nogi rece itp mascia na kleszcze ^^. Ale mam ladna trase kolo jeziorka (latem mozna sobie poplywac) bez drzew/kamieni czy zbednych owadow ^^.
Hmb wedlug mnie to strata kasy na ten suplement nie mam do niego przekonania jakos :].

ja tez,kiedys miałem tego 2 duze paki za frre z olimpa,ale nic mi to nie dało