PDA

Zobacz pełną wersję : Dieta na cyklu saa



Aponax
08-06-09, 17:35
Witam , planuje zrobic sobie w trakcie cyklu nowa diete (rozniaca sie od poprzedniej). Przez 2 tygodnie czasu bede jadł normalnie , tzn. to co mi dziewczyna zrobi , aby odpoczac od diet itp. Dodam ze na poczatek bedzie troszke mniej tego jedzonka , organizm powoli bedzie sie przyzwyczajał do cyklu a tutaj rozpisałem już jak bedzie po 4 tygodniu cyklu.
Wyszło mi chyba za duzo białka za malo wegli itp , nie wiem cos mi nie pasuje moze zle podsumowalem ?
prosze o wypowiedzi tylko i wylacznie osoby ktore znaja sie na rzeczy lub poprostu sa na cyklach saa itp...
jezeli nei znasz sie to poprostu sie nei wypowiadaj , moda prosze o kasowanie zbednych postow ktore nie wnosza nic do mojego tematu :].

Teraz cos o mnie:
waga: 115 (planowane 120-125kg)
wzrost: 198
typ budowy:ektomorfik (100%)
cel: masa dobrej jakości
aktywność fizyczna: 5 razy w tygodniu trenning siłowy , 4-5 razy w tygodniu bieg 10km , 2 razy w tygodniu Boks
suplementacja: aktualna:
-glutamina
-bcaa
-zma
-aminokwasy
-Animal flex
-Animal Pak
-(cos jeszcze jest , ale aktualnie jestem jeszcze 2 dni na wakacjach ^^)
Przyszła:
-j/w
-kreatynka na koniec cyklu
doping: przebyte cykle jeżeli były:
Nr 1 1-6 meta 25 mg (półtora roku temu)
nr 2 1-6 meta 40 mg nr 3 (rok temu)
nr 3 1-11 250mg e5d omka (5 miesięcy temu)
obecne i planowane:
nr 4
1-3 prop 100 mg e2d
1-10 deka 400mg week
1-10 omo 750mg week - 3 inj x 250mg (pon / sr / pt)
8-14 prop 200mg e2d przez pierwsze 3tyg, 2 tydz 100mg e2d, 4 tydz 50mg e2d

ŚNIADANIE ok 7:00
•100g płatków owsianych + 5 jaja zrobione na OzO
•3szt całe kromki chleba razowego
•30g Ostrowia WPC 80

B: 49 T: 15,9 W 69,8 Kcal : 616,3

2 ŚNIADANIE ok. 10:50
•200 g -250 g piersi z kurczaka + warzywa aby było „kolorowo”
•30 g białego ryżu
•do tego 3 łyzeczki oliwy z oliwy

B:45 T:1,8 W: 23,4 Kcal: 289,8

3 POSIŁEK godz 12.30
•200 g -250 g piersi z kurczaka + warzywa aby było „kolorowo”
•30 g białego ryżu
•do tego 3 łyzeczki oliwy z oliwy

B:45 T:1,8 W: 23,4 Kcal: 289,8

4POSIŁEK godz 15.30
•200 g -250 g piersi z kurczaka + warzywa aby było „kolorowo”
•30 g białego ryżu
•do tego 3 łyzeczki oliwy z oliwy

B:45 T:1,8 W: 23,4 Kcal: 289,8

TRENING ok. godz 18:00
• opisany wyżej
5 PO TRENINGU ok. 19:00
• Carbo 100 gr
• Ostrowia WPC 80 30 g

B: 24 T: 0 W: 100 Kcal:496

6 Posiłek ok. 19:30 -20:00
• 150 g Tuńczyk w sosie własnym
• plaster chleba razowego

B: 31,5 T: 1,8 W: 0 Kcal:144

7 Posiłek ok. 21:00
• 100 g Twaróg chudy i jakiś owoc (najczęściej banan lub ananas)
• Chleb razowy

B 19,8 g T: 0,5 g W: 3,5 g Kcal: 99

22:00 koniec dnia

B: 357,3
T: 55,4
W: 383,1
Kcal: 3457,3

dodam ze nei uwzgledniłem , warzyw chlebka (ktorego dodaje do kazdego posiłku) , oliwy z oliwek i dodatkow.
Czesto zajadam sie takze orzechami / rodzynkami , tzn. traktuje to jako dodatek do herbaty :].

fallenursus
08-06-09, 17:54
nie wiem ale trzy i pol kola kalori na 115kg to chyba tylko na przezycie? ja waze o 20kg mniej i jak kiedys wyliczlem to mi wyszlo jakos 3000 normalna dieta. a ty chesz rosnac chlopie. bedziesz zwiekszac chyba proporcjonalnie do przyrostow ,nei? bo cykl dosc fajny i niezla sciema ze to ''ostatni''. tez tak zawsze mlodej mowie;)
moze sie myle..
no ale jedzenie zdrowe, tylko wiecej trzeba:)
z glowa podchodzisz, bedzie dobrze ;)

Aponax
08-06-09, 18:03
wlasnie nie wiem gdzie i co mam dodac. Bo piersi w kurczaka troszke juz za duzo wyjdzie ;p prawie 1 kg dziennie. Myslałem aby dołozyc do 100 g ryzu brazowego. Lecz nie lubie za bardzo (gdy nie mialem kasy jadlem po 500 g-800g dziennie i mi troszke nie smakuje juz ). nie wiem co dodac . W miare przyrostow myslalem aby zwiekszyc piers z kurczaka do 300-350 g na posiłek :].
A cykl ostatni bedzie i kropka:D.

fallenursus
08-06-09, 18:34
ja zeby uzupelnic kalorie bralem puche tunczyka, lyzeczke majo. pakowalem to w pite razowa, i nawet po drodze w aucie mozna zszamac. zawsze mozesz wypic 2 lychy bialka wiecej , takie zeczy to latwo zmajstrowac. najlepiej nagotowac soie na tydzien, popakowac w piudelka zeby nie latac codziennie i kombinowac, i wlasnie takie dodatki jak pita z tunczykiem czy czyms+szejki, i bedzie gut.
nawet kiedys robilem golabki. pieczone,bez sosu, ryz brazowy dodajesz, miecho, kapuche mozna spoko szamac.narobisz sobie ze 30 i masz na tydzien :)
nawet sernik z bialkami samymi i jakis substytut cukru czy cos, nie wiem co u was jest na ten temat ;) rozne zeczy mozna wymyslec co nawet nie weisz ze sa zjadliwe i przedewszystkim zdrowe :)
wlasnie przeczytalem cos innym temacie- kluchy na parze :) mozesz zrobic z razowej maki i na zimno np. z maslem z orzechow ziemnych- naturalnym- bardzo zdrowe kalorie.

jaca666
08-06-09, 18:52
Fallen to Twoim zadaniem wszystko możną jeść na cyklu???
Robiłem tak kiedyś i dorobiłem się niezłego śmietnika!!!
Do tej pory z nim walczę no ale teraz mam dietę 4500klaori!!!

Aponax
08-06-09, 18:55
jaca mogłbys tutaj podac twoja diete ??

jaca666
08-06-09, 18:57
Jak będę miał czas to podam bo muszę iśc synka kąpać ale jest podobna do Twojej.Wieczorem Ci napiszę!!!

Aponax
08-06-09, 18:59
dzieki , czekam z niecierpliwoscia :].

fallenursus
08-06-09, 19:01
jak wszystko? przeciez wyraznie pisze co:) tam nie ma zadnych sosow,soli i badziew. czy tunczyk i lyzeczka majonezy i pita razowa spowoduje ze cie zaleje tluszcz? gowno prawda.:)
chyba ze idziesz na bezkompromisowa mase, i potem i tak masz plan cykla na rzezbe, wiec wtedy mysle ze jaknajbardziej wciagac wszystko co popadnie, z umiarem soli :) maslo orzechowe? spujz jakie kalorie ono w sobie ma, najzdrowsze jakie mozna znalesc.oczywiscie nie mowie o nutella'i :) z glowa prosze pana.
oczywiscie bez obrazy.
ajak cie zalewa to poskacz sobie 20min na steperze, czy wlez na schody na 15min. bardzo latwo kontrolowac tluszcz jedzac na mase.
niezapominaj ze to sodium naciaga wode do ciala.

jaca666
08-06-09, 19:35
To moja obecna dieta.Wszystkie wartości zsumuje na końcu bo trudno się liczy np. białko z mleka czy roślinne bo nie wiem ile takiego białka jest przyswajalne!!!

Śniadanie:
Płatki owsiane górskie-150g
Mleko 0.5%-300ml
Jajecznica z 5 jaj na oliwie
Banan

Miedzy posiłkami 30g odzywki białkowej Megabola Animal Animo Booster z mlekiem 300ml 0.5%

2 śniadanie:
Chleb razowy czarny-150g
Wędlina z kurczaka-100g
Serek wiejski-200g
Jakieś warzywa

Obiad 1:
Ryz biały-125g
Pierś kurczaka-200g
Warzywa

Trening a po treningu 100g gainera 737 Megabola z 300ml mleka 0.5%( w dzień bez treningu odpada gainer)

Obiad 2:
Ryz biały-125g
Pierś kurczaka-200g
Warzywa i banan

Kolacja:
Makaron-100g
Twaróg chudy 100g
Jogurt naturalny-200g

2 kolacja:
Twaróg chudy z warzywami 150g

Przed snem:
Tuńczyk w kawałkach-100g


Białko:290g-320g
Węgle:500g-550g w dzień nie treningowy a w dzień treningowy 600g-650g
Tłuszcz:120g-150g
Kalorie:4200-4300 w dzień bez treningu a 4500-4700 w dzień treningowy!!!

Aponax
08-06-09, 19:57
hmm , zastanawia mnie jakim cudem zjesc 125 g ryzu ^^. ja przy 100 + 200 g miesa wymiekam ^^. Dieta dobra w sumie mysle ze dodam troszke bannanow i jogurt naturalny :]. zobaczymy jak to wyjdzie narazie to tylko "szkic" diety , trenningu (w dziale trenning jak masz czas wejdz i looknij moze cos akurat jest do zmiany i mi sie spodoba ).
Dzieki sogi leca dla was panowie :].

jaca666
08-06-09, 20:08
125g ryżu nie potrafisz zjeść a taki byk przecież z Ciebie!!! :)
Polej jakimś lekkim sosem lub warzywami posyp i wcinaj!!!

Aponax
08-06-09, 20:11
eh przed paroma latami jadlem po 300-400 g (dziennie po 800 ) ryzu brazowego (poprostu brak kasy na cokolwiek innego , piers z kurczaka raz na tydzien , takie czasy to były) , i juz jak widze ryz brazowy/kasze gryczana/makaron razowy to mam odruchy wymiotne ^^.

jaca666
08-06-09, 20:14
Ale to najlepsze źródła węgli!!!

Aponax
08-06-09, 20:19
no w sumie tak , lecz musze odpoczac od ryzu w "duzych dawkach" przynajmiej pare miesiecy ^^.

fallenursus
08-06-09, 20:20
chodzi oto zeby sobie urozmaicac. jest tyle zdrowego zarcia na swiecie ze nie trzeba caly czas wpieprzac ryzu. wtedy da sie naprawde wiecej zjesc. znajde linka relacji goscia z angli. facet bierze udzial w zawodach i nie tylko. Jedna z najlepszych o ile nie najlepsza relacja jaka widzialem/czytalem

Aponax
08-06-09, 20:22
hmm , chodzi tutaj o to ze mam ograniczone środki na "diete i suple". Zamierzam się do kupna nowego samochodu i musze oszczędzac na czym sie tylko da. No chyba ze fallen znasz jakies wmiare tanie i dobre potrawy ktore szybko moge zrobic z duza zawartościa wegli :].

fallenursus
08-06-09, 20:31
http://forum.bodybuilding.com/showthread.php?t=112978101

facet malo Saa uzywa, wiecej peptydow. na pierwszej stronie masz kilka fotek lodowki itp itd..nei wiem czy wleziesz bo na te podforum czeba byc zarejestrowanym. jak cos to sciagne foty.
warto poczytac caly temat.facet sie zna.

a co do cen to myslisz ze tu tez tanio? dobre(zdrowe) zarcie drogie jak uj. czemu w hameryce same grubasy? zdrowe odrzywianie sie kosztuje niestety:( ja kupuje w duzych ilosciach poprostu jak sa specjale. np. cycki z kury kupie raz na 2 miechy 20kg lub cos i mroze.ze wszystkim tak.inaczej bym sie pochlastal. dlatego jak pisalem wyzej, gotuje masowo na tydzien, kupuje duze ilosci i tyle. zawsze to taniej.

jaca666
08-06-09, 20:34
Zajebiście to wszystko wygląda!!!
Najbardziej podobają mi się butelki z jajkami na rysunku!!!U nas nic takiego nie ma!!!

Aponax
08-06-09, 20:48
o kuzwa , ho ho ho :D tyle mam do powiedzenia .
Zajebiscie to wyglada do takiej lodowki dąze ;p xD.

jaca666
08-06-09, 20:57
A widzę że na śniadanie pijesz Ostrowie WPC!!!
Jaki smak radzisz i jaką ma rozpuszczalność i ogólnie jak ja oceniasz???

Aponax
08-06-09, 21:05
ogolnie to najwiekszy syf jaki mialem ^^(sorry za okreslenie)
ale kupilem 20kg wiec musze to wypic (zostalo jakies 10kg) wszystkie dostepne smaki , najbardziej przypad mi do gustu owoce lesne.
Rozpuszczalność w skali 1-10 -daje 2
smak -daje no 4
ogolna ocena 3 , sa lepsze białka na rynku nawet jezeli kosztuja 2 razy wiecej to i tak nie opłaca sie brac ostrowii według mnie za gęsta i bardzo sie pienii.
Vitalmax jest dobry jakosciowo do ceny mialem pol roku temu 10kg wiaderko i lepiej smakował :].

jaca666
08-06-09, 21:07
o kurwa dzieki!!!!!!!!!!
A juz miałem zamawiać!!
Uffffffff!!!!!!!

fallenursus
08-06-09, 21:10
tez sie kiedys tak nadzialem , bialko 0 Carb od VPX, syf totalny:) musialem mieszac z innym. Odradzam kazdemu.

Aponax
08-06-09, 21:10
najgorszy smak to truskawka:] , czekolada da sie jeszcze wypic dodajesz troszke czekolady (w proszku) piana zejdzie i jakos da sie wypic , a reszte to okropne do wypicia. To samo jest z gainerem tej firmy naszczescie dostalem probke 2kg za tak duze zamowienie i juz nie zamowie nigdy :].
Najbardziej teraz chyba Vitalmaxa oplaca sie zamawiac z białek lub PVL.
Carbo według mnie najlepsze z olimpu (prawie jak woda) tylko posmak ma taki jakby orange ;D.

Edit : Fallen jak stoi u ciebie cenowo np białko 10 kg lub gainer 10kg wmiare dobrej firmy ?

jaca666
08-06-09, 21:14
U mnie też ostatnio kiepsko z flotą więc chciałem cos taniego i dobrego!!!
Miałem dawno temu białko Oxygena ale to był shit totalny a tu Ostrowia mówisz że podobny więc nie kupie jej!!!
Chyba stary dobry megabol wróci do łask!!!

Aponax
08-06-09, 21:17
PEAK WHEY FUSION 2500g 85% , Vitalmax - CFM WHEY PROTEIN
qmpel to poleca bo tez stosuje , lecz to za drogie jeżeli chodzi o mnie lecz smakiem powala wszystkie na glebe :]. (ten z vitalmaxa sam stosowałem przez pewien okres i według mnie nawet lepszy od peaka , bo mniej sie pieni tzn w ogole sie nie pieni).

fallenursus
08-06-09, 21:40
na silowni moge kupic PVL'a 2,2kg za 55$ can. chyba ma bodajze 25g bialka. W sklepie hurtowym kupuje kaizen'a ta sama waga 35g bialka na miarce,50 miarek w pudle za 44,99$+vat czyli jakies 52$ bardzo dobre smakowo czekoladowe, vanilia juz nie zadobra. jak maja specjal po 10$ mniej to kupuje zawsze ze 2-3.pamietam jak Optimum Nutrition Gold Whey bylo po 29$ za 2,2kg i dolar kanadyjski stal 1:1 z amerykanskim, to sie wtedy oplacalo ze stanow sprowadzac.Bo u nas to bialeczko 59$. Niestety smakowo najlepsze bialko to Syntha-6 BSN'a,ale qrewsko drogie:( naprawde bialeczko cudo.kazdy smak.rozpuszczalnosc idealna.Drugie co do smaku to optimum Gold Whey, oni chyba maja ze 20 roznych smakow;) i bardzo duza zawartosc aminokwasow.#ecie to dla mnie Dymatize, nie pamietam jak sie nazywa bialko,ale mialem karton z 3ema smakami.teraz sie nie oplaca ze stanow kupowac ,wiec tylko kaizen :)

damianwiatrowski
09-06-09, 00:12
W diecie i suplementacji dostarczasz tylko 2357,3 kcal przeliczając twoją aktywność fizyczną dobowa spalasz ok. 5520 kcal czyli o 2063 kcal za dużo i najzwyczajniej na świecie zaczniesz zjeżdżać z wagi .

Proponował bym zwiększyć w diecie i suplementacji ilość białek, węglowodanów i zdrowe tłuszczy.
Idealnym dodatkowym posiłkiem bardzo kalorycznym są pieczone skrzydełka na oliwie z oliwek

damianwiatrowski
09-06-09, 00:25
W diecie i suplementacji dostarczasz tylko 2357,3 kcal przeliczając twoją aktywność fizyczną dobowa spalasz ok. 5520 kcal czyli o 2063 kcal za mało i najzwyczajniej na świecie zaczniesz zjeżdżać z wagi .

Proponował bym zwiększyć w diecie i suplementacji ilość białek, węglowodanów i zdrowe tłuszczy.
Idealnym dodatkowym posiłkiem bardzo kalorycznym są pieczone skrzydełka na oliwie z oliwek

Przepraszam za błąd

Aponax
09-06-09, 07:39
tzn. ,ze sie pomyliłes? bo mi wyszlo troszke wiecej kcal i teraz sie zdziwilem:].
jezeli znasz jakies potrawy majace duzo wegli , taki abym mogl zrobic dzis np. rano a mogl jesc np jutro rano ? Zazwyczaj wszystkie potrawy robie rano (2 h :cry: trace) i pozniej tylko sobie jem.Damian wypowiedz sie takze w temacie trenningu widze ze masz widze odpowiednia , amoze twoje sugestie sie przydadza :].

bullet
10-06-09, 10:02
Aponax napisales, ze chcesz miec ladne i w miare czyste miecho.
moim zdaniem za dozo wegli walisz wieczorem i przed snem.
Ten chleb bym totalnie wywalil po godzinie 18. Zobacz jak to ma miejsce w diecie JACY, on wieczorem juz totalnie bezweglowo.
Zamiast poteznych ilosci kurczaka pomysl nad rybkami,
no i jeszcze pytanko jaki jest cel biegania 5x w tygodniu po 10km?????
1. zbyt duzy wysilek dla organizmu a zwlaszcza jak dodasz do tego silownie 4-5 razy
2. siadaja stawy- lekki nie jestes
ja biegam max 3x w tygodniu po 10-15km.
Za duzo cwiczysz i organizm potrzebuej zbyt duzo energii aby sie regenerowal. ja bym troche obnizyl intensywnosc cwiczen.
A jak chcesz budowac mase to stare dobre przyslowie wszystkich kulturystow:
jak masz biec to idz, jak masz isc to stój, jak masz stac to lez.
czyli jak najwiecej odpoczynku podczas budowy masy.

Aponax
10-06-09, 12:47
biegam bo lubie -dla mnie to relaks nie moge wylezec cyz tez siedziec bez zadnej roboty. To nie jest jakis szybki bieg , poprostu sobie truchtam ^^.
Kiedys probowalem zmniejszyc intensywność lecz zle to na mniee dziala -jestem do niczego nic mi sie nie chce robic. Gdy cwicze to czuje ze zyje.
A problemow z stawami nie mam - animal flex chyba daje rade do tego mam odpowiednie obuwie oraz czasmi zakladam sciagacze.
ogolnie to przygotowuje sie do swoich pierwszych startow na scenie kulturystow - wiec musze zjechac tak do 105-108 (dzis mam 117) wyrobic brzuszek najlepiej tak aby byla zajebista definicja oraz proporcje.
Hmm moze znasz jakies wmiare szybkie i tanie dania (weglowodanowe) ktore moglbym robic np. rano a jesc wieczorem cyz tez na drugi dzien ??
Mam za malo wegli w diecie a bialka wystarczy. wieczorem przepisze diete tak jak bedzie wygladala na poczatku cyklu saa , dodam pare rzeczy ale nie bede liczyl btw bo za duzo czasu to zabiera :].


Pozdrawiam dzieki za rady :].

fallenursus
10-06-09, 14:07
lekkie aeroby nawet przy wielkim masowaniu na takich srodkach jak test+antek+deka+eq sa zalecane dla dobrej pracy serca. 20min 3x tygodniowo w zupelnosci wystarczy zeby kontrolowac fat. Najwieksza kontrole i tak musisz robic dieta.

Aponax
10-06-09, 14:09
hehe Fallen az tak malej wiedzy na temat saa nei amm :D:D:D.
Najbardziej zalezy mi na tych potrawach bo nei chciałbym jeść 400g platkow owsianych z owocami ^^.