PDA

Zobacz pełną wersję : Dieta - zawodowy tancerz



krakowiak89
07-06-09, 20:32
Witam wszystkich uzytkowników forum!

Zwracam sie z uprzejma prosbą o porady dot diety. Zapewne macie stosy nowych tematów jak ten, ale poniewaz moja sytuacja jest dosc nietypowa pozwoliłem zalozyc sobie kolejny:)

Zaczynając od poczatku:

Mam 20lat, od 10 lat zajmuje sie tancem, od roku pracuje zawodowo w Teatrze jako tancerz. Jest to moj zawod, chleb oraz pasja. Mam 188cm wzrostu przy wadze 73kg. Jak mozna sie domyslic jestem szczupłej figury, aczkolwiek przy dobrych proporcjach ciała. Moim celem na siłowni jest powiekszenie masy mieśniowej do ok 80kg oraz wzmocnienie siły miesci. Nie chce przekraczac raczej wagi 80 kg poniewaz moze utrudnic mi to prace - zmniejszenie szybkosci i zwinnosci ruchu oraz wieksze przeciązenie stawów - głownie skokowego i kolan.

Wykonujac moj zawód czynnie tańcze od 5 do 7 godz dziennie. Skoki, podnoszenia partnerek itd. Jest to dosc duza ilosc ruchu aerobowego. Ponadto mam b. dobra przemiane materii i jestem hardgainerem - od kiedy pamietam zawsze bylem szczuplakiem i nigdy nie mialem problemów z tyciem. Dodam rowniez ze mam dlugie sciegna mieśni [byc moze ta inf bedzie dla was pomocna:) ]

Odpowiem na wszelkie nurtujace Was pytania:)

krakowiak89
07-06-09, 20:34
Pod tym linkiem znajduje sie wiecej informacji o mnie, stazu treningowym itd.

http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?p=232497#post232497

dziekuje wszystkim za porady i wskazowki i pozdrawiam uzytkowników forum!

Wiktor.

Rynju
07-06-09, 21:09
dieta na mase trening na rzezbe :)
PODCZAS WYSILKU CARBO/GAINER ;)

Wiki
07-06-09, 21:23
hehe wyobraź sobie miny ludzi jak podczas kursu tanecznego, koleś robi przerwe na wypicie gainera :D

krakowiak89
07-06-09, 21:37
Co do tej rzezby to nie ma sensu. ja mam dobra rzeźbe, a przynajmniej dostateczna. czas zdobyc jakies 5kg masy miesniowej.

A jezeli chodzi mi o porade w sprawie diety to czy przy tej ilosci wysiłku i jego specyfice powinienem miec jakąś szczegolna diete, ilosc dziennego spozycia kalorii itd czy zwykla diete na mase?

Co do gainerow to mysle jedynie o białku. weglowodany bardzo łatwo jest pozyskac z ryzu [jem naprawde duzo i lubie:)] ciemnego pieczywa, kaszy, makaronów, płatków ryzowych.

Rynju
07-06-09, 21:54
1. skoro nei masz czasu na posilki i ciezko zdobyc ci mase to uzupelniaj pijac gainera a nei samo bialko
2. rzezba ma sens, poniewaz twoj trening na silowni polaczony z tymi wyczynami wielogodzinnymi kazdego dnia nie da treningu masowego.
Taki system wymagalby zrezygnowania z aerobow :) a to sie nie stanie w twoim przypadku.

Dieta masowa normalna + gainery przy dluzszych tancach ciaglych i wysilkowych.

krakowiak89
07-06-09, 22:10
sprawa wyglada tak:

rano jajecznica pogryzana ciemnym pieczywem lub kanapki z ciemnego pieczywa z serem białym polanym dzemem

w pracy [10-14] zupa, plus płatki ryzowe plus szejker białkowy

obiad czyli kotlety schabowe z ryzem lub spagetti lub kurczak po chinsku z ryzem oczywiscie

2 godz pozniej białkowy koktail

wieczorem gdy gram spektakle [18-21] płatki ryzowe, ew kanapki z wedlinka serem

kolacja: to co na obiad lub ryz z dzemem i smietana plus szejk białkowy

przed snem cos jeszcze wrzuce, zazwyczaj kanapeczki.

dodatkowo do rpacy biore np serek biały granulowany i tez go jem z pieczywem.


Czy to wystarczy czy jednak lepiej spozywac gainera np 40/40 ??

Street Fighter
07-06-09, 22:40
staraj sie jeść o tych samych porach :P pij dużo wody i dodaj do diety oliwę z oliwek :P zamiast tego szejka białkowego dałbym szejk z gainiera :P

tańczę 9 lat :D folklor ;PP ty pewnie tez bo nick taki ludowy

krakowiak89
07-06-09, 23:03
tańczę 9 lat :D folklor ;PP ty pewnie tez bo nick taki ludowy

niezupełnie. Krakowiak to moje nazwisko :lol:
tancze wszystko to co mozna ujrzec w teatrze, operze i operetce. od ludowych, przez balet po tancu modern i jazz konczac.

Piorun
07-06-09, 23:27
MAsa masie nie równa

7 kg to nie jest duzo wiec raczej mozna nastawic sie na cos co nazwac mozna dobrej jakosci mięsniem

generalnie jesli mial by byc to czysta sucha masa miesniowa to potrzeba na to 2 miesiecy mniej wiecej

jesli chial by zwyczajnie wizualnie zwiekszyc objetosc wystarczylo by wesprzec sie kreatyna i troche pocwiczyc, przyszlo by to bardzo latwo, wraz ze wzrostem sily jednak duza czest to renetncja wody, po czasie mogzna by odnotowac pewne spadki masy czy sily

sama dieta nie zrobi ci masy, wiec dieta musi byc wkomponowana w trening i plan treningowy

na pewno trze zwiekszyc sporzycie bialka nawet do 2g na kg masy ciala, pic wiecej wody
to wwazne przy takiej diecie i treningach

warto by w ciagu dnia dostarczac bialko stale co 3 godziny
a przed zwiekszonym wysiliem izycznym wspomagac sie weglowodanami w dodatkowych porcajch

jesli przez kilka lat cwiczysz w podobnym trybie i nie przytyles znaczy ze konieczny bedzie tu trening typowo masowo silowy
a dieta pod ten trenig co zostalo wspomniane,
jesli zaczal byz przybierac za duzo tluszczu to obnizac sporzycie weglowodoanow