PDA

Zobacz pełną wersję : Kontuzja Barku



PKPL
04-06-09, 18:11
Od jakiegos czasu mecze sie z kontuzja prawego barku, bardzo przeszkadza przy hantelkach : / Jak z tym walczyc/leczyc to ?

pharm
04-06-09, 18:47
mam podobny problem tylko lewy boli i prawy czasem. jestem ciekaw waszych rad

lukasz231
04-06-09, 19:51
mam podobny problem tylko lewy boli i prawy czasem. jestem ciekaw waszych rad
Zależy co konkretnie z tym barkiem. Może wystarczy przestać na jakiś czas ćwiczyć,może poprawić technikę, wyrzucić złe ćwiczenie z planu,kupić specjalny ściągacz/ochraniacz na ten staw,łykać coś na wzmocnienie stawów...

KowalX
04-06-09, 20:00
przy jakim ćwiczeniu boli ?

PKPL
04-06-09, 20:11
Przy podnoszeniu hantli przed soba, z prostymi lapami. Przy tym jest tragedia, przy reszcie nie jest jakos strasznie.

KowalX
04-06-09, 20:30
Przy podnoszeniu hantli przed soba, z prostymi lapami. Przy tym jest tragedia, przy reszcie nie jest jakos strasznie.

próbowałeś mniejszymi ciężarami może stawy masz nie przyzwyczajone ...

rozciągaj barki po ćwiczeniach wzmocnisz w ten sposób ścięgna i uelastycznisz będą mniej podatne na kontuzję ...

PKPL
04-06-09, 21:14
Biore malo obciazenia - po 5 kg + waga gryfu... : / A mialem to jeszcze przed rozpoczeciem cwiczen.

pharm
04-06-09, 22:39
ja za to przy prawie każdym ćwiczeniu jakie robie.
mozecie coś polecić na wzmocnienie

KowalX
05-06-09, 00:34
Biore malo obciazenia - po 5 kg + waga gryfu... : / A mialem to jeszcze przed rozpoczeciem cwiczen.

może zastosuj jakieś żele np. ultrafastin

ziomeczek
05-06-09, 13:00
http://allegro.pl/item630854968_neoprenowa_opaska_sciagacz_na_bark_r oz_m_l.html
I do tego fastu oraz dobra rozgrzewka powinno pomóc

hans1237
05-06-09, 16:08
masc ci nie pomoze,jakies cwiczenie cie wykancza,mnie wyciskanie zza karku wykluczylo na 4 miechy,juz go nie robie i proste,albo cos zmien albo odpocznij i to sporo bo z barkiem niema zartów.

pharm
05-06-09, 16:41
przy robieniu klaty bica trica wszystko co związane z poruszaniem barku

AltCru
03-07-09, 14:06
Witam
Ja mam problem po wypadku który miałem w pracy. Wyeliminował mnie on na pół roku z ćwiczeń.Poniżej opis usg po wypadku:


"Staw ramienny o nieco zwiększonej ilości płynu zlokalizowanego głownie w części przedniej. Widoczne cechy ciasnoty podkurczej. Ścięgno mięśnia podłopatkowego o niejednorodnej echogeniczności-zmiany przeciążeniowe. Ścięgno głowy długiej mięśnia dwugłowego ramienia osadzone w rowku nie wykazuje cech przemieszczenia przy ruchach rotacyjnych. Ścięgna mięśnia podgrzebieniowego i obłego mniejszego o zachowanej ciągłości. Ścięgno mięśnia nadgrzebieniowego zwłaszcza w części przedniej o niejednorodnej echogeniczności co może sugerować zmiany przeciążeniowe lub częściowe uszkodzenie. Cech ciasnoty podbarkowej nie uwidoczniono. Kaletka podbarkowa w części tylnej nieco poszerzona. Staw barkowo-obojczykowy o prawidłowej ilości płynu, układ wiązadłowy wykazuje niewielka strefę hypoechogeniczna- częściowe uszkodzenie. Uwidoczniono niewielki fragment obrąbka w części tylnej-obrąbek o wzmożonej echogenicznosci nie uwidoczniono ewidentnych cech uszkodzenia tej części."

I teraz moje pytanie:czy powrót na siłownie jest wskazany i możliwy. Mam specjalny aparat na bark. Dodam ze bark boli mnie sporadycznie głównie na zmianę pogody. Prosiłbym o jakieś rady.

POzdrawiam

xxmłodyxx
08-07-09, 01:46
jak spinac mocno miesnie dinozaur????

a co do autora to kup sobie plstry rozgrzewające i przyklejj na noc...kolega tak robil bo tez mil tki problem...nie mógł w nocy spac ale mu przeszlo....

Tomi!
08-07-09, 13:08
do autora tematu

dokładnie to samo miałem z lewym barkiem, jedyny sposob który mi pomógł to miesiąc celibatu treningowego..

luo
08-07-09, 15:07
ano powolny kontrolowany ruch z koncentracja na miesniu i jego pracy
Blad nowicjuszy i nie tylko ktorzy maja mala klate to wylacznie wypychanie jak najwiekszego ciezaru co nie wnosi zbyt wiele do rozbudowy klatki
Podstawa to dobrze wypracowane polaczenia nerwowe w tej partii miesniowej
ja np potrafie zrobic trening kaltki na ciezarach stanowiacych 40% moich maksow i zakwasic klate na 5 dni
koncentracja na pracy miesni a nie tylko pchanie i szarpanie

Też to zauważyłem odkąd zaczełem dokładniej patrzeć na technikę, wcześniej robiłem ostatnią serię 6 ruchów 80%CM a teraz mam lepsze efekty robiąc 6x 60-70%.

Wracając do tematu to ja bym zrobił sobie troche przerwy, takie urazy często przechodzą po dłuższym odpoczynku

xxmłodyxx
08-07-09, 16:12
no nie wiem sprubije tak....a co do autora to naprwde kup sobie te plastry....one dogrzewaja miesien i sie lepiej regeneruje...takie plastry sie przykleja jak korzonki bolą czy cos takiego...

tm7
09-07-09, 15:25
plaster to sobie można na h*** nakleić, to nic nie pomoże...