PDA

Zobacz pełną wersję : Pytania orientacyjne



D3
03-06-09, 12:26
Czołem, ćwiczę już ponad rok czasu, ale tak faktycznie restrykcyjnie z dietą i regularnymi treningami (3x w tygodniu) to od stycznia bez opuszczenia jednego treningu. Obecnie robię FBW pod redukcję, ale od września myślałem nad masowaniem, więc w związku z tym mam do Was parę wstępno-orientacyjnych pytań:

1. Zaczynam masowanie od września, czy lepiej najpierw pojechać "na sucho" z dobrą dietą czy mógłbym od razu zacząć cykl na kreatynie (kupiłem zielonego mono VITALMAX'a w proszku) czy najpierw parę miesięcy zobaczyć jak to wszystko idzie i potem zarzucić cykl z kreatynką?

2. Jeśli miałbym zarzucić kreatynkę to co do tego? Myślałem nad następującymi kombinacjami:

- mono + tauryna + zma + hmb
- mono + dekstroza + zma + hmb

3. Mam jeszcze mono z trec'a VIP w kapsułkach. Lepszy Vitalmax czy trec na początek?


Staż: rok
Wiek: 23
Wzrost:180cm
Waga: 78kg
rekordy: nie na tym etapie <wstydniś> ;)
cykle: 2x redukcja, 1x siłowy, 1xFBW in progress (nastawiony na redukcję + dieta CKD)


Z góry thx za sugestie.

know1126
03-06-09, 12:58
Hmb kazdy odradzi... o reszcie znawcy powiedzą:)

D3
03-06-09, 13:12
Typ budowy: endomorfik

sts
03-06-09, 13:17
ja tam brałem hmb mega caps olimp i nie narzekam spełniło moje oczekiwania także zależy od osoby inni tylko kopiują opinie jeden po drugim że szkoda kasy i tak się rodzi opinia nie wiadomo z kąd.

niewula
03-06-09, 13:33
ydokladnie jak sts hmb jest dobre ale trzeba brac je bardzo dlugo
do tego mono ktore lepsze trec czy vitalmax to nie ma co sie zastanawiac mono jak mono tu nie ma za bardzo roznicy jesli wolisz w tabsach wez treca jesli w proszku to vitalmaxa
tauryne i dextroze to bym se na twoim miejscu odpuscil i przeznaczyl ta kase na zarlo

D3
03-06-09, 14:16
ydokladnie jak sts hmb jest dobre ale trzeba brac je bardzo dlugo
do tego mono ktore lepsze trec czy vitalmax to nie ma co sie zastanawiac mono jak mono tu nie ma za bardzo roznicy jesli wolisz w tabsach wez treca jesli w proszku to vitalmaxa
tauryne i dextroze to bym se na twoim miejscu odpuscil i przeznaczyl ta kase na zarlo

Czyli Tauryna i Dextroza to bezwartościowe g***o innymi słowy? ;)

Druga sprawa, że zaczynam zawsze trening rano 9:00-10:00 i w tym momencie nie wiem jak z braniem krety. Normalnie treningi są późnym popołudniem-wczesnym wieczorem, więc branie rano na czczo przed/po treningu ma sens. Natomiast u mnie by to wyglądało, że biorę krete z rana, następnie śniadanie 1-1,5h odczekam po czym trening i znowu kreta? Nie będzie to za szybko?

Wiki
03-06-09, 15:11
Spróbuj przez pierwsze 3tygodnie, 5g na czczo i 5g po treningu. A następne 3 tygodnie, 5g bezpośrednio przed i po treningu.

gangster
03-06-09, 15:13
Ja zawsze bylem zadowolony z kreatyny treca.
Mozesz polaczyc z glutamina zamiast tauryny.

Mozna jesc na czczo i po treningu ale tez przed treningiem i po.
W dzien treningu nie jedz na czczo,lepiej przed treningiem i po,w dzien bez treningu na czczo.

fallenursus
03-06-09, 15:23
BRALEM KRETE tak jak pisza, przed, po, naczczo,z ladowaniem, bez ladowania...bla bla bla, na wszystkie inne sposoby jakie tylko mozesz sobie wyobrazic.Od dlugiego czasu biore tylko i wylacznie w dni treningowe, po treningu i 0 roznicy.Kreta poto brana zeby zeby utrzymac sterzenie jej w organizmie, a spalana zostaje tylko przy wysilku miesni.wiec logicznie do sprawy podchodzac mozna ja brac zaraz po treningu.Dziala to na mnie tak samo jak rozkladanie dawki na 2x.
Obadaj najlepiej sam,jak Ci bedzie pasowac. ja laduje krete,gluta i bialko w tym samym czasie po treningu w jednym szejku.

D3
03-06-09, 15:29
Ok, Panowie dzięki za sugestie. Łapcie po SOG'aczu i jeszcze tylko jedno pytanie. Przez ile tyg brać kretę z Vital'a (nie jest napisane na opakowaniu albo ja nie zauważyłem :P)?

gangster
03-06-09, 15:30
okolo 6 tygodni je sie kreatyne.

KowalX
03-06-09, 23:14
ja tam brałem hmb mega caps olimp i nie narzekam spełniło moje oczekiwania także zależy od osoby inni tylko kopiują opinie jeden po drugim że szkoda kasy i tak się rodzi opinia nie wiadomo z kąd.

ja też polecam byłem zadowolony siła i ładna masa ...

nie tylko przecież hmb trzeba długo brać takie CLA też i nikt nie narzeka...