PDA

Zobacz pełną wersję : niedoczynność tarczycy..;/?



koziol93
02-06-09, 21:40
Dzisiaj podczas wizyty u lek. medycyny pracy, lekarz po obejrzeniu mojej karty zdrowia zauważył, że po wstrząsie(6 lat temu, nastąpił po podaniu penicyliny) zacząłem tyć.. w rok przytyłem prawie 30kg..... teraz moja waga wynosi 96/97kg (przy ponad 181cm). Zauważyła, że mam jden z objawów niedoczynnosci tarczycy( ,,brudne kolana'' coś takiego, moje kostki, łokcie kolana wglądają jak by były brudne) i jeszcze powiedziałem, że bywa, że marznę i chce mi się spać(jestem senny) zleciła mi dokładniejsze zdiagnozowanie owej choroby.

Możliwe, że mam tą całą niedoczynność?
gdzie się mogę z tym udać?(do jakiego lekarza)

KowalX
02-06-09, 21:46
powinieneś dostać skierowanie do specjalisty...

Anaboliczny Koks
03-06-09, 07:29
Tak jak KowalX mówi idziesz do "rodzinnego" lekarza mówisz mu o wszystkim on prawdopodobnie każe Ci robić wyniki oraz wypisze Ci skierowanie.

fallenursus
03-06-09, 13:47
ile masz lat? robiles kiedykolwiek badania calego panelu hormonalnego? kaz sobie wypisac skierowanie do endokrynologa. czujesz czeste zmeczenie? piszesz ze jestes senny..jak u Ciebie poped sexualny?to moze nie byc tarczyca nawet.moze byc duzo innych przyczyn.jeden z nich np. niska produkcja tescia.dopuki specjalista sie nie zajmie tym, to beda tylko spekulacje.Ale przyznam ze od kiedy zaczelem ''suplementowac'':) tarczyca to mam wiecej energi niz na samym tesciu.Padniecie tarczycy to choroba genetyczna. Ma ktos u Ciebie w rodzinie problemy z tym?

koziol93
03-06-09, 19:22
ile masz lat? robiles kiedykolwiek badania calego panelu hormonalnego? kaz sobie wypisac skierowanie do endokrynologa. czujesz czeste zmeczenie? piszesz ze jestes senny..jak u Ciebie poped sexualny?to moze nie byc tarczyca nawet.moze byc duzo innych przyczyn.jeden z nich np. niska produkcja tescia.dopuki specjalista sie nie zajmie tym, to beda tylko spekulacje.Ale przyznam ze od kiedy zaczelem ''suplementowac'':) tarczyca to mam wiecej energi niz na samym tesciu.Padniecie tarczycy to choroba genetyczna. Ma ktos u Ciebie w rodzinie problemy z tym?

niedoczynność tarczycy w rodzinie ma siostra, mama(właściwie już ,,wyleczona'')
Mam 16 lat
nigdy nie robiłem badań panelu hormonalnego
popęd sexualny? nie wiem jak z tym jest tzn jak to opisać:pray: ale jest:P

fallenursus
03-06-09, 20:28
niedoczynność tarczycy w rodzinie ma siostra, mama(właściwie już ,,wyleczona'')
Mam 16 lat
nigdy nie robiłem badań panelu hormonalnego
popęd sexualny? nie wiem jak z tym jest tzn jak to opisać:pray: ale jest:P

jesli naprawde dobry doktor i wie jak sie do tego zabrac, to powinien nie miec problemu z wystartowaniem tarczycy. u was pewno tez przepisuja T4 na takie sprawy i ci metabolizm ruszy.. jesli u ciebie w rodzinie to spotykane, to duze prawdopodobienstwo ze Ty tez masz ten problem. Ale lekarz powinien sie znac, bo tarczyce mozna rozruszyc, nie trzeba cale zycie brac syntetyku.
powodzenia, napewno bedzie o wiele lepiej jak Ci juz przepisza leki(jesli beda potrzebne)