PDA

Zobacz pełną wersję : Obciążniki na nogi ...



Morawski
02-06-09, 18:17
Witam .
Chciałbym sobie kupić obciążniki na nogi i tu chciałbym zadać do was pytanie .
Otóż czy nie wpłynie to na mój wzrost ? Czy przestanę rosnąć ? Jest to dla mnie ważne ,gdyż jestem jeszcze nastolatkiem . Przepraszam ,jeżeli to głupie pytanie ,ale nie jestem za bardzo w tym temacie .


Ps. Jeżeli napisałem to w złym dziale z góry przepraszam . I jeżeli był już gdzieś taki temat to przepraszam jeszcze raz .

Józiu
02-06-09, 20:16
Rozumiem, ze potrzebne ci one do biegania...nie wplynie to na twoj wzrost napewno, ale moze wplynac na stawy, glownie kostki u nog. Mam takie obciazniki i nie najlepiej one wplywaja na stawy (bola itp.) Jesli chcesz koniecznie sobie kupic takie obcizaniki to max 2kg bo wiecej bez sensu (ja mam 2X3kg i bardzo ciezko sie w nich biega, dlatego wyjmuje po dwa woreczki z kazdego, bo sa one regulowane), a najlepiej kup sobie pas obciazajacy, ktory spisze sie o wiele lepiej niz te obciazniki na nogi:)
Pozdro:)

luo
02-06-09, 22:04
Lepiej sobie odpuść obciążniki na kostki.. Sam swego czasu sporo z nimi biegałem (2/3kg), skakałem, robiłem różne ćwiczenia i potem miałem problemy z kolanami, a szczególnie z prawym. Do teraz mi jeszcze czasami boli podczas chodzenia i po bieganiu, niemówiąc już o siadach bez "konkretnej" rozgrzewki. Co prawda sporo dają, szczególnie przy sprintach, ale jeśli zależy Ci na zdrowiu to sobie lepiej odpuść. Jak tak bardzo chcesz się "dociążyć" to kup pas z woreczkami, jest droższy ale przynajmniej kolana będziesz miał całe.
pozdr.

KowalX
02-06-09, 22:12
Witam .
Chciałbym sobie kupić obciążniki na nogi i tu chciałbym zadać do was pytanie .
Otóż czy nie wpłynie to na mój wzrost ? Czy przestanę rosnąć ? Jest to dla mnie ważne ,gdyż jestem jeszcze nastolatkiem . Przepraszam ,jeżeli to głupie pytanie ,ale nie jestem za bardzo w tym temacie .


Ps. Jeżeli napisałem to w złym dziale z góry przepraszam . I jeżeli był już gdzieś taki temat to przepraszam jeszcze raz .

mi to wpłynęło swojego czasu na ból kolan...

nie zakładamy nigdy obciążenie poniżej kolan ;)

Morawski
03-06-09, 06:49
mi to wpłynęło swojego czasu na ból kolan...

nie zakładamy nigdy obciążenie poniżej kolan ;)

Czyli mówisz ,że można stosować obciążniki na nogi ,ale powyżej kolan ? Sam tego tak używasz i Cię stawy nie bolą ?


Może wiecie gdzie można taki pas obciążający nabyć ? Bo szukałem na allegro i żadnego nie znalazłem ? I przeczytałem na innym forum ,że pas obciążający też obciąża stawy ,czy to prawda ?

Józiu
03-06-09, 09:54
Popytaj w sklepach kulturystycznych, jakis sportowych...a co do pytania czy taki pas obciaza stawy?...wszystko co zalozysz na siebie (np szkolny plecak) obciaza stawy. Nadwaga tez obciaza stawy, chodzenie i skakanie rowniez:)

Morawski
03-06-09, 15:52
Ale chodzi mi oto czy obciąży stawy do tego stopnia ,że później będę miał problemy .

adonis18
03-06-09, 17:57
Ale chodzi mi oto czy obciąży stawy do tego stopnia ,że później będę miał problemy .

będziesz miał. odpuść ziomuś z obciążnikami. trenuj mądrze - kolana i cała reszta jeszcze dostaną w pisde przez resztę życia, wiec je szanuj
elo

Józiu
03-06-09, 18:33
Ale chodzi mi oto czy obciąży stawy do tego stopnia ,że później będę miał problemy .

Nie wiem ile masz lat, ale tak do 18 roku zycia odpuscilbym sobie na twoim miejscu te obciazniki, chyba ze bardzo ci zalezy na jakims wyniku czy na jakis testach...

Ezachiel
03-06-09, 20:52
Ale chodzi mi oto czy obciąży stawy do tego stopnia ,że później będę miał problemy .

problemy bedą... jak nie teraz to za kilka lat
lepiej jednak tego nie przyspieszać ;]

sam do przeczytania tego tematu byłem napalony na takie coś
ciesze sie ze nie pospieszyłem sie z zakupem ;]

Morawski
06-06-09, 02:25
Dziękuję wszystkim za odpowiedź i jednak nie zdecyduję się na obciążniki . Jeszcze raz dziękuje wszystkich za odpowiedź i pozdrawiam .