PDA

Zobacz pełną wersję : zakwasy po długim czasie....



darek87
02-06-09, 17:09
mam takie pytanie jak to u was jest z zakwasami??
zawsze macie??

Ja np treniuje już ok 2 miesiąca tym samym treningiem na klate i mam duze zakwasy tzn klate trenuje w niedziele a jeszcze w środe czuje zakwasy.
Czy to normalne??

Dodam ze klate treniuje ok 30 minut następującym treningiem:
Klatka:

Wyciskanie hantli na prostej 4 x 12,10,10,8
Wyciskanie hantli głową w dół 4 x 12,10,10,8
Rozpiętki na prostej 4 x 12,10,10,10

z innymi partiami mieśni nie mam az takich "problemów"

Siena8
02-06-09, 17:21
Czy to problem? ;>
zakwasy świadczą, że mięśnie poczuły trening

darek87
02-06-09, 17:35
no z jednej strony tak ale czy cwiczac tym samym treningiem 2-3 miechy i jescze miesc przez 3-4 kolejne dni po treningu zakwasy??
boje se zeby ich nie przetrenowac...:/

darek87
02-06-09, 18:08
ok dzieki, uspokoiłes mnie :)

a jak u was z zakwasami na innych grupach miesni ?
jana innych mam raczej zadko tzn jak już coś to czuje tylko na nast dzien i potem przechodzi....

klocur
02-06-09, 20:44
ja mam ZAWSZE zakwasy na klatce, na innych partiach rzadziej :] takze nie ma co sie bac, i te zakwasy tez czuje 3-4 dni

manson
02-06-09, 23:45
zakwasy normalna rzecz...przynajmniej czujesz, ze cos robiles ;p

wojtas3
03-06-09, 09:20
darek87ja klate robie w poniedziałek a w czwartek m nie jeszcze boli poza tym zakwasy majm jeszcze na nogach i ale to dlatego że różnie u mnie te treningi wyglądały do tej pory

j0zek
03-06-09, 09:36
Ludzie to co was boli pare dni po treningu to nie sa zakwasy!
Zakwasy wystepuja bezposrednio po treningu i dla niektorych wogole sa nieodczuwalne.
A ten bol kilka dni po treningu to jest spowodowany tym ze po treningu odklada sie kwas mlekowy w miesniach , jednak po kilkun anstu godzinach jest on odprowadzany z miesni, a ból jaki wystepuje jest zwiazany z naprawa drobnych zniszczen w strukturze tkanki miesniowej, ktore powstaly podczas treningu.
Tyle

KowalX
03-06-09, 09:42
Ludzie to co was boli pare dni po treningu to nie sa zakwasy!
Zakwasy wystepuja bezposrednio po treningu i dla niektorych wogole sa nieodczuwalne.
A ten bol kilka dni po treningu to jest spowodowany tym ze po treningu odklada sie kwas mlekowy w miesniach , jednak po kilkun anstu godzinach jest on odprowadzany z miesni, a ból jaki wystepuje jest zwiazany z naprawa drobnych zniszczen w strukturze tkanki miesniowej, ktore powstaly podczas treningu.
Tyle

kwas mlekowy to zakwasy (dokładniej zakwaszone mięśnie)występują w trakcie i do kilku minut po wysiłku nie godzin
A ten ból co wszyscy odczuwamy to ból mięśni (mikrouszkodzenia) ;)
pzdr

pure
03-06-09, 11:42
No to ja mam mikrouszkodzenia za kazdym razem po treningu na klatke, bez wyjatku od pol roku... :)

wojtas3
03-06-09, 11:55
j0zek a co to za różnica zakwasy mikrouszkodzenia jak zwał tak zwał:yawn: ważne że boli

vol81
03-06-09, 13:13
ja np ciwcze dopiro 4 miesiąc i nie wiem czemu ale od miesiąca nie udaje mi sie napompowac miesni klaty czy moze to być winą za małych obciążeń bo trenuje w domowej siłowni na ławeczce. mam na gryfie tylko 40 kg i robie nimi po 5 seri po 12 powtórzeń. postęp od początków ćwiczeń widal w ilości powtórzeń ale wydaje mi sie ze zaczynam stać w miejscu odnośnie klaty co mi radzicie czy obejde sie bez kupowania dociąrzenia albo jakaś suplemacja??

pure
03-06-09, 20:47
zdecydowanie zwieksz obciazenie, twoje miesnie przyzwyczailes do malego ciezaru a jak widac te 40 kilo to dla ciebie za malo...

darek87
03-06-09, 21:48
VOL81 a odnosnie twojego treningu to robisz tylko te 5 serii wyciskania?? to stanowi twój caly trening klaty ?? jesli tak to zdecydawanie za mało... powinno być przynajmniej 9 serii, a jesli chodzi o duze grupy miesniowe takie jak klatka to 12 serii na które bedzie sie składało kilka rodzai cwiczeń np wyciskanie na prostej, a skosie i rozpiętki - kazdego po 4 serie....

KowalX
03-06-09, 22:57
j0zek a co to za różnica zakwasy mikrouszkodzenia jak zwał tak zwał:yawn: ważne że boli

taka ,że jak Ciebie boli brzuch to nie mówisz ,że plecy ;)

wojtas3
04-06-09, 00:58
KowalX ok od tej pory nie mam zakwasów mam mikrouszkodzenia ciekawe czy ktoś będzie wiedział o co kaman:twisted: :yawn:

KowalX
04-06-09, 01:11
KowalX ok od tej pory nie mam zakwasów mam mikrouszkodzenia ciekawe czy ktoś będzie wiedział o co kaman:twisted: :yawn:

Ja mówię ,że mnie bolą mięśnie :yawn:

mów jak chcesz,ale warto wiedzieć... ;):twisted:

klocur
04-06-09, 15:55
przyjelo sie zakwasy i tyle, nic na to nie poradzisz :] ja sie nie bede blaznil i mowil "o kurwa, ale mam mikrouszkodzenia miesni, dobrze ze organizm usunal caly kwas mlekowy bo bym mial zakwasy jeszcze i bylby koniec... "

KowalX
04-06-09, 20:18
przyjelo sie zakwasy i tyle, nic na to nie poradzisz :] ja sie nie bede blaznil i mowil "o kurwa, ale mam mikrouszkodzenia miesni, dobrze ze organizm usunal caly kwas mlekowy bo bym mial zakwasy jeszcze i bylby koniec... "

nie wiem kto mówi "ale mam mikrouszkodzenia... bez przesady

ja mówię po ludzku ,że mnie mięśnie bolą ...

pure
05-06-09, 11:27
przyjelo sie zakwasy i tyle, nic na to nie poradzisz :] ja sie nie bede blaznil i mowil "o kurwa, ale mam mikrouszkodzenia miesni, dobrze ze organizm usunal caly kwas mlekowy bo bym mial zakwasy jeszcze i bylby koniec... "


dobre, dobre, az sie zesmarkalem na klawiature :D

j0zek
05-06-09, 20:56
przyjelo sie zakwasy i tyle, nic na to nie poradzisz :] ja sie nie bede blaznil i mowil "o kurwa, ale mam mikrouszkodzenia miesni, dobrze ze organizm usunal caly kwas mlekowy bo bym mial zakwasy jeszcze i bylby koniec... "

Widac jestes na tyle ograniczony i nawet nie wiesz co to znaczy skoro bys tak gadal innym, poporstu mikrouszkodzenia to jest fachowe wyjadsnienie, a ogolnie sie mowi o bolu miesni i kazdy wie o co chodzi.,
Potreningu mozesz komus powiedziec ze masz zakwasy, a jak cie boli po kilku dniach to mowisz ze cie bola miesnie od cwiczen i tyle.

Voice666
05-06-09, 23:26
Jeśli kolega był tak uprzejmy i wytłumaczył wam na czym rzecz polega, a wy nie potraficie tego przyjąć i do tego jeszcze sie z jego wypowiedzi polewacie, to moim zdaniem nie macie pojęcia do jakich celów to forum zostało stworzone.
Skoro nie zależy wam na dowiedzeniu się czegoś więcej niż jak zbudować zestaw disco (klata+bicek), to jak dla mnie nie macie czego tu szukać.

sorry za off

pure
06-06-09, 13:59
Jeśli kolega był tak uprzejmy i wytłumaczył wam na czym rzecz polega, a wy nie potraficie tego przyjąć i do tego jeszcze sie z jego wypowiedzi polewacie, to moim zdaniem nie macie pojęcia do jakich celów to forum zostało stworzone.
Skoro nie zależy wam na dowiedzeniu się czegoś więcej niż jak zbudować zestaw disco (klata+bicek), to jak dla mnie nie macie czego tu szukać.

sorry za off

Nikt z nikogo nie polewa, tylko twierdza, ze ogolnie przyjal sie termin/okreslenie zakwasy i uwierz mi, ze wszyscy jakby tego nie skomentowali przyjeli do wiadomosci, jaka jest roznica...