PDA

Zobacz pełną wersję : jakie mieso ?



darek87
01-06-09, 16:40
mam takie pytanie odnosnie mięsa.... czy każde mieso jest dobre ? czy kazde jest bogate w białko(domyslam sie ze najbardziej wartościowy jest kurczak) ??? czy moze powinno sie unikać jedzenia jakiegoś konkretnego rodzaju ?

jak ma sie sprawa go jogurtów ? lepiej naturalne czy owocowe typu jogobella?? czy powinny one stanowić ważny element codziennej diety... ?

Anaboliczny Koks
01-06-09, 16:41
Co do jogurtów to lepiej naturalny kupić wsypać tam jakieś musli ,albo owoce dać.

darek87
01-06-09, 17:41
a odnosnie miesa?

ciaastek91
01-06-09, 17:46
mieso generalnie chude, takie jakie lubisz.
kurczak,indyk, ale schab czy wolowina tez moze byc.
ryby morskie.
wartosci odzywczych szukaj w tabelach kalorycznych.

KowalX
01-06-09, 18:56
ja bym powiedział ,że schabowy na masę pierwsza klasa bardzo dobry bilans aminokwasowy ;)

kurczak, indyk ma najlepszy stosunek(w sensie mało tłuszczu) białka do reszty jest to bardzo chude mięso
może być nawet sarnina ;)

Piorun
01-06-09, 19:14
mieso drobiowe
- kurczak, indyk

mieso z ryb
czasem jest tlustsze ale to bardzo dobry tluszcz
mieso rybie jest lepiej przyswajalne i nie wymaga takiej obrubki terminczej wiec dla mnie lepsze

mieso surowe
- zawiera wiele enzymow ktore nie ulegaja degradacji w czasie procesow termicznej obrubki i warto sobie podjesc raz na jakis czas :)

KowalX
01-06-09, 19:17
mieso surowe
- zawiera wiele enzymow ktore nie ulegaja degradacji w czasie procesow termicznej obrubki i warto sobie podjesc raz na jakis czas :)

i można się nadziać na pasożyty zresztą jest ciężkostrawne ;)

Piorun
01-06-09, 20:20
i można się nadziać na pasożyty zresztą jest ciężkostrawne ;)

Jak budzi sie we mnie zwierz to nie ma bata musze wbic swoje kly w swieze surowe miecho.. moze się nawet ruszać :)

KowalX
01-06-09, 20:57
Jak budzi sie we mnie zwierz to nie ma bata musze wbic swoje kly w swieze surowe miecho.. moze się nawet ruszać :)

haha ;D