PDA

Zobacz pełną wersję : Trening na Rzeźbę[mam diete]



Diler
31-05-09, 21:27
Witam!

Od roku czasu chodziłem na siłownie,lecz ćwiczyłem na siłę.
Byłem i jestem osobą otyłą. Odchudzam się od Września, i jak
dotąd schudłem 29 KG. Ważyłem 125 kg, teraz 96 Kg.
Mam 180 cm wzrostu, więc wg moich obliczeń mam jeszcze 16 kg nadwagi.
Moja dieta polega na przyjmowaniu dziennie 1000 kcl.

Chciałbym wyrzeźbić sobię głownię mięśnie klatki piersiowej,kaptury,barki,triceps,biceps i przedramię.

Niestety wcześniej ćwiczyłem bez żadnego planu treningowego.

Tak więc prosiłbym o napisanie mi małego planu treningowego,
oraz wyjaśnienie jakie ciężary max. przyjmować rzeźbie żeby nie nabrać masy?

Dodam, że codziennie biegam 3 km na orbiterku.


Pozdrawiam

KowalX
31-05-09, 21:31
Masy nie nabierzesz bez odpowiedniej podaży kalorii więc o to nie musisz się martwić. Twój trening będzie się składał z dużej ilości ćwiczeń izolowanych.Nie będzie chyba zbyt intensywny biorąc pod uwagę ilość kalorii jaką spożywasz(pij dużo płynów).Takiego szukaj.
Treningi masz podwieszone... ;)

Diler
31-05-09, 21:34
Co to znaczy, że moje cwiczenia beda sie skladaly z cwiczen izolowanych?

Treningi sa, racja-ale nie moge znalesc nigdzie rozpisek ile kg bierzemy max?

Jolly
31-05-09, 21:36
i co teraz masz 96kg mięśni?. Nie, dlatego albo dalej redukujesz, albo ciśniesz masówkę z lekko ujemnym bilansem. Przez tą lipną dietę 1k kcal pewnie opadła ci siła, czyż nie?

Diler
31-05-09, 21:43
Nie mówie, że mam 96 kg mięśni. Narazie mam 16 kg sadła w nadmiarze. Myślałem, że podczas rzeźby rozrzuszam te partie miesni ktore chce i efekty beda szybsze.

Sila mi opadla, owszem. Przed odchudzaniem bralem 116 kg na klate, teraz 75 kg podniose max. Szczerze to na tym nie ubolewam, jak szchudne do wagi 85-6 kg to wtedy pojde do dietetyka z prosba o napisanie diety na budowe masy miesniowej.

KowalX
31-05-09, 21:44
Nie mówie, że mam 96 kg mięśni. Narazie mam 16 kg sadła w nadmiarze. Myślałem, że podczas rzeźby rozrzuszam te partie miesni ktore chce i efekty beda szybsze.

Sila mi opadla, owszem. Przed odchudzaniem bralem 116 kg na klate, teraz 75 kg podniose max. Szczerze to na tym nie ubolewam, jak szchudne do wagi 85-6 kg to wtedy pojde do dietetyka z prosba o napisanie diety na budowe masy miesniowej.

masz dietę ,masz areoby ...
ale przy takiej ilości kalorii to ty nie poszalejesz...

Diler
31-05-09, 21:48
chłopaki widzę, że się nie rozumiemy. Nie chodzi mi o wyrzeźbienie "mięśni" ponieważ nie posiadam masy mięśniowej :)
Chodzi mi o podanie jakiego obciążenia max mam uzywac aby np. dobrze rozruszac klate zeby zgubic cycki itp.

Jolly
31-05-09, 21:49
Nie mówie, że mam 96 kg mięśni. Narazie mam 16 kg sadła w nadmiarze. Myślałem, że podczas rzeźby rozrzuszam te partie miesni ktore chce i efekty beda szybsze.

Sila mi opadla, owszem. Przed odchudzaniem bralem 116 kg na klate, teraz 75 kg podniose max. Szczerze to na tym nie ubolewam, jak szchudne do wagi 85-6 kg to wtedy pojde do dietetyka z prosba o napisanie diety na budowe masy miesniowej.

Czyli miałeś bardzo złą dietę, tragiczną więc. Na zgubienie cycków biegi/rowerek, słowem cardio.

Diler
31-05-09, 21:51
Wiesz czy dieta była zła bym polemizował. Spełnia swoje zadanie bardzo dobrze. Dzięki za pomoc.

KowalX
31-05-09, 21:58
chłopaki widzę, że się nie rozumiemy. Nie chodzi mi o wyrzeźbienie "mięśni" ponieważ nie posiadam masy mięśniowej :)
Chodzi mi o podanie jakiego obciążenia max mam uzywac aby np. dobrze rozruszac klate zeby zgubic cycki itp.

wycisk na klatkę taki ciężar byś mógł wykonać 12powtórzeń 4serię
rozpiętki z takim ciężarem byś był wstanie robić je dobrze technicznie.. 10powtórzeń ;)
pompki też ładnie kształtują jeśli nie zależy Ci na jakieś szczególnej rozbudowie -zmieniaj szerokość ewentualnie możesz dać nogi na podwyższenie ...

Vesto43
31-05-09, 22:01
Ehh warto by zacząć od tego że głupotą moim zdaniem jest cała ta dieta 1000 kcal Najlepiej pójdź do dietetyka żeby ustalił ci dietę z lekkim minusem kalorycznym. I zacznij jakiś plan FBW na mase. Z ujemnym bilansem kalorycznym będziesz tracił tłuszcz a mięśnie w niewielkim stopniu.

No chyba że chcesz stracić całą mase zrobić z siebie chudzielca i od nowa zaczynać masować żeby później jakoś wyglądać. To weź się za aeroby a duże ciężary zostaw w spokoju. I niepytaj się ile max powinieneś dźwgać żeby cycki zgubić bo to idiotyczne pytanie. Widać po twoich pytaniach że z siłownią masz niewiele wspólnego. Jeśli tak chcesz kilogramy gubić desperacko to rób byle co aby tylko się solidnie zmęczyć. :twisted:

Nogi na podwyższenie i ręce. Jeśli zwykłe pompki za łatwe to kilka książek pod łapy podnosi nieco poziom trudności ćwiczenia. Ostatecznie możesz na 3 krzesłach pompować.

Jolly
01-06-09, 15:58
Wiesz czy dieta była zła bym polemizował. Spełnia swoje zadanie bardzo dobrze. Dzięki za pomoc.

A ja bym nie polemizował. Zadania nie spełniła, bo poleciało ci bardzo dużo masy mięśniowej, gdzie przy odpowiedniej diecie nie poleciało by nic. Teraz łatwiej o jojo, etc, trzeba się bardziej pilnować. Na przyszłość przeczytaj to:


http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=19073
Lub to:

http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=19009

Po prostu lepiej czasem poczytać/pójść do lekarza, niż zrobić coś tak głupiego jak w twoim przypadku. Sorry za szczerość, ale taka jest prawda...

Diler
02-06-09, 17:58
Masy mięśniowej? Nie miałem masy mięśniowej. Byłem zalany tłuszczem. Dieta miała na celu zrzucenie dużej ilości kg.I narazie się udaje.
Efekt jojo? wiem ze mi grozi, lecz sie pilnuje. Czy to było głupie? Wiesz badania kontrolne wykazują poprawę w funkcjonowaniu mojego ciała.
Miałem problemy ze stopą po operacji, gdyz bylem za gruby. Obecnie nie odczuwam zadnego bolu w stopie :)