PDA

Zobacz pełną wersję : Nic nie czuje Pomocy !



Kolin
31-05-09, 13:33
Witam

Od jakiegoś czasu machając na siłowni przychodzi mi sam zawód. Mianowicie daje z siebie siódme poty ale jakoś lipny zrobił mi się mój trening. Mało się w nim czuje usatysfakcjonowany po treningu. Celem jest masa, odpowiednia dieta jest. Po prostu wszystko zatrzymało się w miejscu, siłe czuję trochę większą.

Mój plan

Poniedziałek

Klata:

Klata na płaskim 12,10,8,8
Klata skos sztangą 12,10,8,8
Rozpiętki 12,10,8,8

Biceps

Uginanie ze sztangą 12,10,8,8
Uginanie na sztangielkach młotkowym 12,10,8,8

Brzuch
Ławeczka 10x 30+ 12,5 KG za głową
Na rurze unoszenie nóg do góry 3x 12
Sztanga pusta za szyje i skręty 5x10


Nogi na prasie tylko

Wtorek wolne

Środa

Triceps

Wyciskanie sztangi w leżeniu francuskie 4x 12,10,8,8
Prostowanie ramienia ze sztangielką w opadzie tułowia 4x12,10,8,8
Pompki 2 serie max do pompy
Przedramię nachwytem/podchwytem 4x 20,20,15,10

Plecy

Podciąganie sztangi w opadzie ( wiosłowanie ) 4x 12,10,8,8
Martwy ciąg 4x 12,10,8,8

Brzuch, Nogi jak Poniedziałek

Piątek

Wyciskanie sztangi za głowy 4x 12,10,8,8
Boczne unoszenie hantli stojąc przy ścianie 4x 12,10,8,8
Przemienne unoszenie hantli przed sobą 4x 12,10,8,8

Kaptury
Sztrugsy 4x max do pompy...

Brzuch, Nogi jak wcześniej

Kurna i jakoś po tych cwiczenia lipa. Wcześniej dawały fajnie rade teraz nic tak bez polotu. Może jakaś zmiana inny plan. Doradzcie coś ? Bardzo mnie to nurtuje więc prosił bym o pomoc.

Moja specyfikajca:

Waga 81-82Kg
Wzrost 178cm
Staż 10 miesięcy

Diete stosuję cały czas bez przerw

Micek185
31-05-09, 13:41
spróbuj zamienic kolejnoś cwiczen dodaj jakies nowe cwiczenia zmien liczbe powtórzeń np na 10.cwicz szybciej lub wolniej,dodaj supinacje,wszystko jest dobre gdy dopada cie stagnacja wystarczy tylko w jakis nowy sposób zaskoczyc mięśnie.kombinuj skoro ten plan ci dawał wczesniej efekty chociaz ja bym napewno dodał cwiczenia na nogi bo to one rozwijają najszybciej mase całego ciała,nie wiem dlaczego masz tu tylko jakies edno cwiczenie.

urlich28
31-05-09, 13:48
Za mało cwiczen na plecy, biceps i nogi powinienes miec po 3 cwiczenia a masz 2 to troche mało. Przedewszystkim na nogi.

KowalX
31-05-09, 15:03
Za mało cwiczen na plecy, biceps i nogi powinienes miec po 3 cwiczenia a masz 2 to troche mało. Przedewszystkim na nogi.

niektórzy robią 2...

hans1237
31-05-09, 15:17
spróbuj fbw

jaca666
31-05-09, 15:17
Widocznie masz stagnacje!!!
A więc:
1.Odpocznij sobie z tydzień do dwóch!!!
2.Ułóż sobie nowy plan treningów.
3.Zmień nie co dietę a najlepiej co tydzień dodawaj po 100-200 kalorii.
Nieraz to przechodziłem.

KowalX
31-05-09, 16:02
Po prostu wszystko zatrzymało się w miejscu, siłe czuję trochę większą.


więc nie stoisz w miejscu...
ile czasu ćwiczysz?

Kolin
31-05-09, 17:21
więc nie stoisz w miejscu...
ile czasu ćwiczysz?


Tak na bardzo poważnie z dietą to od początku tego roku czyli 1 Styczeń. Wcześniej to bez diety leciałem. OD Stycznia w sumie do teraz udało mi się nabrać 14 KG. Para jest większa bo czuje że więcej mogę podnieść i łatwiej mi się teraz ćwiczy z większymi ciężarami, jednak to nie ta sama pompa co kiedyś. Teraz jak skończe ćwiczyć to mam wrażenie że ten trening był o kant dupy, tak nie czuję się zmęczony.


Wcześniej robiłem trzy ćwiczenia na bica to mi napisali że dwa wystarczą, z dobrym obciążeniem. Co do diety to zmieniam sobie posiłki na przemian ryże, makarony razowe, takie mięsko, rybka no tak żeby było w miare urozmaicone i się nie nudziło. Ogólnie nie wyobrażam sobie odpoczynku robić na tydzień lub dwa. Po prostu jak w dany dzień nie poćwiczę to czuje się jakoś nie sobą. W piątek jak idę na siłkę to w ogóle noga na maksa zero funa jak bym nic nie robił

Czasami mi się wydaje że mam za mało tych ćwiczeń...

W ogóle co na nogi mogę jeszcze porobić ? Bo żadnego sprzętu na nogi nie mam profesjonalnego.

narc
31-05-09, 17:34
mam tak samo dlatego zawsze zmieniam na zmiane fbw i splita z tygodniawa przerwa miedzy

zakwasy zawsze na paczatku sa, az milo :D

KowalX
31-05-09, 18:01
Tak na bardzo poważnie z dietą to od początku tego roku czyli 1 Styczeń. Wcześniej to bez diety leciałem. OD Stycznia w sumie do teraz udało mi się nabrać 14 KG. Para jest większa bo czuje że więcej mogę podnieść i łatwiej mi się teraz ćwiczy z większymi ciężarami, jednak to nie ta sama pompa co kiedyś. Teraz jak skończe ćwiczyć to mam wrażenie że ten trening był o kant dupy, tak nie czuję się zmęczony.


to nie znaczy ,że trening był zły.Twoje mięśnie adaptują się do wysiłku i więcej mogą wytrzymać skoro idzie siła jest postęp...gdy dojdziesz to kolejnej bariery znowu zaczną powiększać swe rozmiary.
Jak by to powiedzieć najpierw rośnie siła - gdy mięsień jest zbyt mały by dostarczyć odpowiedniej energii mózg znowu wysyła sygnał do wzrostu.Następnie znowu musi dojść do momentu, w którym rozmiar nie będzie odpowiedni do generowania właściwej mocy(przy czym lepiej wytrenowany mięsień mniejszych rozmiarów generuje taką samą moc).Proces ten zachodzi powoli (ten sport to nie wyścigi) + odpowiednia dieta by miał na czy roznąć.
zrób sobie fotkę i po 6miesiącach to zobaczysz o czym mowa.



Wcześniej robiłem trzy ćwiczenia na bica to mi napisali że dwa wystarczą, z dobrym obciążeniem. Co do diety to zmieniam sobie posiłki na przemian ryże, makarony razowe, takie mięsko, rybka no tak żeby było w miare urozmaicone i się nie nudziło. Ogólnie nie wyobrażam sobie odpoczynku robić na tydzień lub dwa. Po prostu jak w dany dzień nie poćwiczę to czuje się jakoś nie sobą. W piątek jak idę na siłkę to w ogóle noga na maksa zero funa jak bym nic nie robił

trening zmieniamy co około 2-3 miesiące przeważnie wystarczy zmienić kolejność , dodać -zmniejszyć serię , zmienić jedno-dwa ćwiczenia.



Czasami mi się wydaje że mam za mało tych ćwiczeń...

nie należy też przesadzać ;)


W ogóle co na nogi mogę jeszcze porobić ? Bo żadnego sprzętu na nogi nie mam profesjonalnego.

przysiady, wspięcia kombinuj Ja mam tylko sztangielki ,sztangę z obciążeniem i ławkę ;)

pzdr

Kolin
31-05-09, 20:25
Dzięki chłopaki za wypowiedźi, daje sogi. Zdam relacje za jakiś czas czy jest poprawa.