PDA

Zobacz pełną wersję : Jak wykonywać prawidłowo ^Weidera



michall35
30-05-09, 10:48
Wszędzie jest opisane inaczej więc proszę o pomoc - jakieś kąkrety bo te tłumaczenia troche zawiłe jest

Jednak informacje co do sposobu wykonywania ćwiczeń są sprzeczne i moje pytanie jest takie jak koleżanki powyżej. Mianowicie na niektórych forach interetowych piszą, że należy je robić następująco:
1 ćwiczenie- 6 powtórzeń
2 ćwiczenie- 6 powtórzeń
itd...
na innych natomiast, że prawidłową formą jest:
1 ćwiczenie- powtórzenie
2 ćwiczenie- powtórzenie
3 ćwiczenie- powtórzenie
4 ćwiczenie- powtórzenie
5 i 6 tak samo, i wtedy kończy się cykl, i należy powtórzyć to 6 razy
Czy może mi ktoś to wytłumaczyć i ile powtórzeń -zmian należy zrobić w poszczególnych ćwiczeniach (ile razy zginać nogi do kąta prostego) ??

luo
30-05-09, 11:25
Prawodłowe są 2 definicje;), chociaż ja bym wybrał pierwszą czyli jedno ćwiczenie 6powt, 2 ćwiczenie 6 powt, itd.
1 ćw ugięcie prawej i lewej nogi to 1 powtórzenie
2 ćw ugięcie dwuch nóg jednocześnie to 1 powt
3 ćw ugięcie prawej i lewej nogi to 1 powtórzenie
4 ćw ugięcie dwuch nóg jednocześnie to 1 powt
5 ćw ugięcie prawej i lewej nogi to 1 powtórzenie
6 ćw ugięcie dwuch nóg jednocześnie to 1 powt

KowalX
30-05-09, 11:51
Wszędzie jest opisane inaczej więc proszę o pomoc - jakieś kąkrety bo te tłumaczenia troche zawiłe jest

Jednak informacje co do sposobu wykonywania ćwiczeń są sprzeczne i moje pytanie jest takie jak koleżanki powyżej. Mianowicie na niektórych forach interetowych piszą, że należy je robić następująco:
1 ćwiczenie- 6 powtórzeń
2 ćwiczenie- 6 powtórzeń
itd...
na innych natomiast, że prawidłową formą jest:
1 ćwiczenie- powtórzenie
2 ćwiczenie- powtórzenie
3 ćwiczenie- powtórzenie
4 ćwiczenie- powtórzenie
5 i 6 tak samo, i wtedy kończy się cykl, i należy powtórzyć to 6 razy
Czy może mi ktoś to wytłumaczyć i ile powtórzeń -zmian należy zrobić w poszczególnych ćwiczeniach (ile razy zginać nogi do kąta prostego) ??

coś tu pokręcone ćwiczymy według tablicy ,a nie jak tam sobie ktoś wymyśli ...

wykonujemy(liczby oznaczają dni):

1.każde ćwiczenie jedną serię po sześć powtórzeń
2.drugi dzień wykonujemy każde ćwiczenie w dwóch seriach po sześć powtórzeń
3.to samo
4.wykonujemy trzy serię każdego ćwiczenia po sześć powtórzeń
10.wykonujemy trzy serię każdego ćwiczenia po osiem powtórzeń
42.(dzień ostatni)wykonujemy trzy serię każdego ćwiczenia po 24 powtórzenia

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

I tak jak wyżej np. w ćwiczeniu trzecim ugięcie lewej i prawej to jedno powtórzenie.

http://i732.photobucket.com/albums/ww328/kowalx/a6w.jpg

michall35
30-05-09, 23:01
KowalX -teraz znalazłem znuwu taki przykład to jest zupełni co innego niz to co ty piszesz 6 weidera z tej strony http://a6weidera.pl/serie_i_cykle.html :
Według tej metody każde ćwiczenie wykonujemy dokładnie raz, po czym od razu przechodzimy do następnego. Gdy wykonamy wszystkie 6 ćwiczeń po jednym razie, to mamy jednen cykl.
Wygląda to więc tak:
1 ćwiczenie po 1 raz każdą nogą
2 ćwiczenie 1 raz
3 ćwiczenie po 1 raz każdą nogą
4 ćwiczenie 1 raz
5 ćwiczenie 6 zmian nóg
6 ćwiczenie 1 raz
I w tym momencie mamy dopiero 1 cykl.
W dniu 8 mamy 8 cykli, dlatego musimy non stop 8 razy wykonać powyższy schemat, aby otrzymać 1 serię.
Po każdej serii można zrobić sobie przerwę, nawet dłuższą niż godzina. Należy jednak pamiętać, aby przetrenować wszystkie serie przeznaczone na dany dzień, czyli w przypadku dnia 8 należy przetrenować 3 takie serie.

KowalX
30-05-09, 23:31
wystarczy czytać tablice którą załączyłem gdzie jest wyraźnie napisane:

8dzień, 3serię, 8powtórzeń :)

tak 6 ćwiczeń to jedna seria...

michall35
31-05-09, 14:21
Ok dzięki za odpowiedź zadałem to pytanie poniewaz sam już nie wiem ćwiczyłem wg. tej tabeli jestem na 6 dniu i nie mam zakwasów po ćwiczeniach .

KowalX
31-05-09, 15:01
lecisz całą serię i tylko krótki odpoczynek...

nie ma co motać ;)