PDA

Zobacz pełną wersję : Relacja FBW! Start 1.06.2009



Dolek93
28-05-09, 23:07
Witam. W poniedziałek 1.06. zaczynam swój pierwszy poważny trening na masę ;] Jestem praktycznie zaczynającym swoją przygodę, więc rozpoczynam trening pozytywnym nastawieniem ;] I mam bardzo dużą motywację! Treningiem tym planuję polecieć jakieś 8 tygodni, a jeżeli wszystko będzie ładnie szło to zastanowię się nad jego przedłużeniem ;]

Trening przedstawia się następująco:


Trening A

- Wyciskanie leżąc( płasko ) 5x5
- Wiosłowanie sztangą w opadzie 5x5
- Wyciskanie na barki z przed głowy 5x5
- Uginanie ramion ze sztangą łamaną 5x5
- Wyciskanie francuskie leżąc 5x5

Trening B

- Wyciskanie leżąc sztangą na ławce skos 5x5
- Martwy Ciąg 5x5
- Wyciskanie na barki zza głowy sztangą 5x5
- Uginanie ramion sztangielkami z supinacją 5x5
- Pompki na poręczach (dipsy) 3x max

Do tego + ABS II na brzuszek ;)

Od razu mówi, że nóg nie będę ćwiczył ze względu na fakt, że trenuję siatkówkę i treningi mam od 3 - 4 w tygodniu. I wiadomo jak ten sport obciąża nogi + ćwiczenia na wyskok itp. W dodatku moje kolana nie są w najlepszej formie także nogi i tak dość dostają na treningach ;)

Co do diety to jest ;] Oczywiście masowa ;]

Treningi siatkówki będę traktował jako trening interwałowy. Także z fatem nie powinienem mieć większych problemów ;]

D3
28-05-09, 23:37
Wszystko niby w porząsiu, ale gdzie trening nóg (squat'y)?

Dolek93
28-05-09, 23:42
Napisałem niżej treningu dlaczego nie ma nóg uwzględnionych w treningach ;]

pakeros17
28-05-09, 23:57
Przysiady to podstawa tego treningu.
Nie w najlepszej formie, tzn. ?

3ndriu
29-05-09, 00:33
Dlaczego robisz w planie A i B wyciskanie na barki ?

Miodowar
29-05-09, 03:18
W poniedziałek 1.06. zaczynam swój pierwszy poważny trening na masę
to nie jest trening na mase ... tylko na siłe

Dolek93
29-05-09, 08:34
Przysiady to podstawa tego treningu.
Nie w najlepszej formie, tzn. ?

Wiem że to podstawa, ale jeśli ktoś ma problem z kolanami, to co ma sobie je zniszczyć do końca?


Dlaczego robisz w planie A i B wyciskanie na barki ? W jednym jest z przed głowy a w drugi zza głowy ;)


to nie jest trening na mase ... tylko na siłe
Zgodzę się jest to trening ukierunkowany siła/masa. Ale bez masy nie ma siły!

3ndriu
29-05-09, 10:30
"W jednym jest z przed głowy a w drugi zza głowy ;)"
O to właśnie pytam, po co chcesz katować barki co trening pnie tymi samymi ćwiczeniami ?

D3
29-05-09, 10:36
Napisałem niżej treningu dlaczego nie ma nóg uwzględnionych w treningach ;]

Wiem, przeczytałem, ale to bym bardziej traktował jako trening na definicję mięśnia. Ja bym na Twoim miejscu zabrał się za trening nóg np. przysiady ale na maszynie Schmitt'a. Przez siatkę masywnych mięśni nóg nie zrobisz... (przynajmniej tak mi się wydaje)

D3
29-05-09, 10:37
"W jednym jest z przed głowy a w drugi zza głowy ;)"
O to właśnie pytam, po co chcesz katować barki co trening pnie tymi samymi ćwiczeniami ?

W sumie ma to sens, bo ja robię teraz FBW i mam cholernie słabe barki, a robię je w treningu A,najsłabsze ze wszystkich partii i katowanie ich w A i B nie powinno stanowić żadnego problemu. Jeśli tricepsa możemy katować 3x na tydzień to czemu nie barki?

Miodowar
29-05-09, 13:14
Zgodzę się jest to trening ukierunkowany siła/masa. Ale bez masy nie ma siły!
mozesz mi wierzyc ze jest siła bez masy

Dolek93
29-05-09, 15:36
Wiem, przeczytałem, ale to bym bardziej traktował jako trening na definicję mięśnia. Ja bym na Twoim miejscu zabrał się za trening nóg np. przysiady ale na maszynie Schmitt'a. Przez siatkę masywnych mięśni nóg nie zrobisz... (przynajmniej tak mi się wydaje)

Masz rację masywnych nóg nie zrobię przez siatkówkę. Hmm niestety nie mam tej maszyny ;/ W FBW 5x5 przysiady są w każdym treningu, a czy jeśli dałbym tylko na jednym treningu to miałoby to sens??


"W jednym jest z przed głowy a w drugi zza głowy ;)"
O to właśnie pytam, po co chcesz katować barki co trening pnie tymi samymi ćwiczeniami ?

To co sugerujesz w takiej sytuacji?? Wyrzucić całkiem barki z jednego treningu, czy zastąpić go np. sztangielkami!?


W sumie ma to sens, bo ja robię teraz FBW i mam cholernie słabe barki, a robię je w treningu A,najsłabsze ze wszystkich partii i katowanie ich w A i B nie powinno stanowić żadnego problemu. Jeśli tricepsa możemy katować 3x na tydzień to czemu nie barki?

Ja mam również bardzo słabe barki i ćwiczenie ich 3x w tyg może być to dobre rozwiązanie ;]



mozesz mi wierzyc ze jest siła bez masy

Być może ale czytałem dosyć dużo opinii na temat FBW i jednak zostaje przy swoim zdaniu.

Miodowar
29-05-09, 15:42
ja ci nie odradzam fbw tylko pamietaj masy na tym nie zdobedziesz ... ja sam trenuje fbw ... tylko ze mi na masie nie zalezy tak bardzo

Dolek93
29-05-09, 15:44
Hmmm bardzo lubię trening FBW. Ale czy to chodzi że w ogóle na FBW nie zdobęde masy czy mam źle ten trening ułożony??

D3
29-05-09, 15:46
Masz rację masywnych nóg nie zrobię przez siatkówkę. Hmm niestety nie mam tej maszyny ;/ W FBW 5x5 przysiady są w każdym treningu, a czy jeśli dałbym tylko na jednym treningu to miałoby to sens??

Nogi bym wrzucił do jednego z treningów (A lub B) najlepiej tak, aby pomiędzy treningiem nóg a siatkówką był dzień przerwy i to mi się wydaje naprawdę optymalne rozwiązanie. Na Twoim miejscu starałbym się robić nogi w treningu A, czyli tam gdzie nie ma martwego ciągu.

Miodowar
29-05-09, 15:47
ja mowie ogolnie o fbw

Dolek93
29-05-09, 15:54
Nogi bym wrzucił do jednego z treningów (A lub B) najlepiej tak, aby pomiędzy treningiem nóg a siatkówką był dzień przerwy i to mi się wydaje naprawdę optymalne rozwiązanie. Na Twoim miejscu starałbym się robić nogi w treningu A, czyli tam gdzie nie ma martwego ciągu.

No z tym dniem może być problem bo aktualnie treningi mam w tygodniu i nie da rady tak ale.. co byś powiedział jakbym zrobił trening nóg w piątek, bo sobotę mam wolną i mógłbym normalnie odpocząć??



ja mowie ogolnie o fbw

Aha rozumiem ale myślę że mi jako początkującemu przy dobrej diecie i tak masa powinna skoczyć chociaż lekko?

D3
29-05-09, 16:04
Kiedy masz dokładnie (dzień i godzina) treningi siatki? Czy są to stałe pory czy elastycznie?

Dolek93
29-05-09, 16:07
Wtorek godz. 17:00
Czwartek godz. 17:00
Niedziela godz. 17:00

I w sezonie dochodzą jeszcze mecze ale do tego to jeszcze troszkę czasu jest.

Treningi średnio trwają troszkę ponad 2 godz.

D3
29-05-09, 16:11
Wtorek godz. 17:00
Czwartek godz. 17:00
Niedziela godz. 17:00

I w sezonie dochodzą jeszcze mecze ale do tego to jeszcze troszkę czasu jest.

Treningi średnio trwają troszkę ponad 2 godz.

Hmmm... najlepsze co możemy zrobić to chyba wrzucić nogi do treningu A, tak będzie najlepiej. Ominiemy mc ze squat'ami, więc przynajmniej o tyle nie będziemy przemęczać nóg.

Dolek93
29-05-09, 16:16
Ok mogę tak zrobić ;] Wielkie dzięki za pomoc ;]

Dolek93
29-05-09, 16:19
Ok tak zrobię ;] Dzięki wielkie za pomoc ;]

Do treningu A dołączone są

Przysiady 5x5

luo
30-05-09, 00:37
"- Wyciskanie na barki zza głowy sztangą 5x5"
niemyślałeś żeby zamiast tego dać wyciskania od czubka czoła? Na mnie bardzo fajnie podziałało razem z push press jak robiłem ostatnio 5x5

Co do siadów to też dałbym do A


mozesz mi wierzyc ze jest siła bez masy
można się z tym PO CZĘŚCI zgodzić. Przyrost masy zależy przede wszystkim od tego co wkładasz sobie do ust a nie jedynie od treningu.. trening jedynie stymuluje je do wzrostu. Jeśli dieta będzie dopięta na ostatni guzik to jestem pewien że podczas 2miesięcznego fbw 5x5 pójdzie masa (oczywiście przy dobrze wykonywanych technicznie ćwiczeniach), przejrzyj ostatni post mojej relacji to się przekonasz;) zresztą u p_narożny'ego jest to samo (a nawet lepiej;P)
pozrd.

Dolek93
30-05-09, 12:54
"- Wyciskanie na barki zza głowy sztangą 5x5"
niemyślałeś żeby zamiast tego dać wyciskania od czubka czoła? Na mnie bardzo fajnie podziałało razem z push press jak robiłem ostatnio 5x5

W sumie to bardzo dobre rozwiązanie, a nie myślałem o tym bo nie znałem tego ćwiczenia! Więc to idzie do poprawy ;]


Co do siadów to też dałbym do A

Tak zrobione.



można się z tym PO CZĘŚCI zgodzić. Przyrost masy zależy przede wszystkim od tego co wkładasz sobie do ust a nie jedynie od treningu.. trening jedynie stymuluje je do wzrostu. Jeśli dieta będzie dopięta na ostatni guzik to jestem pewien że podczas 2miesięcznego fbw 5x5 pójdzie masa (oczywiście przy dobrze wykonywanych technicznie ćwiczeniach), przejrzyj ostatni post mojej relacji to się przekonasz;) zresztą u p_narożny'ego jest to samo (a nawet lepiej;P)
pozrd.

Dokładnie jestem tego samego zdania! Dieta podstawa ;] Jak zobaczyłem wasze podsumowania to aż nabrałem większej motywacji do ćwiczeń hehe ;)
Teraz jestem pewnie że FBW to jest dobry dla mnie wybór!

Dzięki pozdro!;]

Dolek93
30-05-09, 14:37
Plan się troszkę zmienił!

Oto nowa rozpiska:

Trening A

- Przysiady 5x5
- Wyciskanie leżąc( płasko ) 5x5
- Wiosłowanie sztangą w opadzie 5x5
- Wyciskanie na barki z przed głowy 5x5
- Uginanie ramion ze sztangą łamaną 5x5
- Wyciskanie francuskie leżąc 5x5

Trening B

- Wyciskanie leżąc sztangą na ławce skos 5x5
- Martwy Ciąg 5x5
- Wyciskanie do czubka głowy 5x5
- Uginanie ramion sztangielkami z supinacją 5x5
- Pompki na poręczach (dipsy) 3x max

3ndriu
30-05-09, 17:23
W B bym coś na nogi dorzucił np. wykroki, co Ty na to ?

Dolek93
30-05-09, 19:09
W B bym coś na nogi dorzucił np. wykroki, co Ty na to ?

Wiesz też się nad tym zastanawiałem ale ostatecznie postanowiłem ze nie bo to będzie za duże obciążenie dla moich nóg! Jak dla mnie przysiady na jednym treningu w zupełności wystarczą ;]
Pzdr!

D3
30-05-09, 19:10
Robi nogi w treningu A, gra w siatkę, mc itd. - po co mu jeszcze robić wykroki?
Nogi będzie miał już fest napuchnięte i dokrwione.

A może jeszcze bieganie i jazda na rowerze? :twisted:

Dolek93
30-05-09, 19:26
Do tego dorzucił bym jeszcze codzienne bieganie po schodach z dwoma pustakami w rękach ;d Hehe ;)

Dolek93
31-05-09, 14:15
Tutaj można ściągnąć moją dietkę! Plik w Excelu, wszystko dokładnie wyliczone! ;]

P.S. Dieta bez uwzględnienia obiadu! Niestety to zależy od mojej mamy..

http://www.4shared.com/file/108917663/bc17307b/Moja_dieta.html


Jutro postaram się już zdać relację z pierwszego treningu ;]
Pozdrawiam!

Dolek93
01-06-09, 13:46
No ja pierd... Już sobie poćwiczyłem na siłowni!
Przed chwilą byłem na zawodach w skoku w dal i przy wyskoku poczułem straszny ból w udzie. Ale jak wstałem to trochę puściło i spróbowałem drugi raz ale tym razem już nie dałem rady! Ból się tak zwiększył że ledwo co doszedłem do domu! Takie uczucie jakby ktoś mnie młotkiem prał albo igłe wbijał w udo... I tak napier... że promieniuje na całą nogę! Nie wiecie może co to może być ?:((((
Przepraszam za wulgaryzmy ale jestem w taki wkurzony...

D3
01-06-09, 13:50
Ciężko powiedzieć - najlepiej jest odwiedzić lekarza... może coś w stawie, a może mięsień naciągnięty. Pamiętaj, aby zacząć od małych ciężarów i w Twoim przypadku rozgrzewka nóg to PRIORYTET! Masz strasznie nogi obciążone w przeciągu tygodnia, więc rozgrzewka 10minutowa nóg moim zdaniem to minimum. Spróbuj rozmasować, kup jakąś maść i idź do lekarza.

Dolek93
01-06-09, 14:54
Staw raczej nie! Ja mam nadzieję, że to jest TYLKO naciągnięty mięsień! Jeżeli do jutra nie przestanie chociaż trochę boleć to wybiorę się do lekarza ;] Tak wiem zawsze staram się nogom poświęcać jak najwięcej uwagi na rozgrzewce, ale cóż tym razem pewnie za słabo je rozgrzałem!

W takim razie przepraszam wszystkich, ale muszę odłożyć moją relację o co najmniej tydzień ;(( Mam nadzieje że w następny poniedziałek już z mięśniem będzie wszystko ok i będę mógł zacząć systematycznie ćwiczyć ;))

Dolek93
08-06-09, 22:47
Witam ;]

Dzisiaj odbył się mój pierwszy trening który wyglądał tak:

TRENING 1

- Rozgrzewka 10 minut

- WL 5x5 50kg - Poszło ok ;]

- Uginanie ze sztangą 5x5 34 kg - ciężko, ostatnie powtórzenia w 5 serii mogłyb y troszkę nie czyste

- Wiosłowanie w opadzie sztangą 5x5 50kg - lajtowo, chociaż nie jestem przekonany co do tego ćwiczenia, prawie w ogóle nie czuje pleców wykonując go!

- Wyciskanie na barki 5x5 33,5 kg - Ciężko ale dałem rade ;]

- Pompki na poręczach 3xmax - ładnie poczułem ;]

- I tutaj lipa, niestety nie dałem rady zrobić przysiadów, ból mięśnia dał się we znaki i musiałem przerwać ćwiczenie...

Po treningu lekka pompka na łapkach ;]

Za chwilkę zabieram się za 8min ABS!
Postanowiłem że codziennie po przynajmniej 15 będę się rozciągał więc po ABS chwila
Stretching - u :]

3ndriu
08-06-09, 22:56
Szanowny kolego serie robisz stałym ciężarem ?

Dolek93
08-06-09, 22:59
Tak, ustaliłem że przez pierwsze 2 tygodnie robię 80% max 5 powtórzeń a potem 90% przez kolejne 2 tygodnie?? Jak myślisz lipne??

3ndriu
08-06-09, 23:04
"Podstawą tego programu jest ciągła progresja ciężaru z tygodnia na tydzień w podstawowych ćwiczeniach, tzw. bazowych."

Widzę że za uważnie nie przeczytałeś artykułu HardworkOUT'a. Progres z tygodnia na tydzień kolego jest podstawą tego treningu, jak również przysiady, których nie wykonujesz. Co do siadów np. Miodowar też miał wieczny problem z wykonywaniem siadów, wylecz kontuzje i ruszaj z treningiem jak trzeba. Jakaś plaga z kontuzjami eliminującymi siady panuje...

Dolek93
08-06-09, 23:17
Czytałem ten artykuł dokładnie! Wiem że powinno się od max dla pięciu powtórzeń odjąć jakieś 10kg (zależy jakie ćwiczenie) I z tego ciężaru pierwsza serie 50% kończąc na tym ciężarze! Tylko to zajmuje dużo czasu a ja niestety nie mam go na tyle ;/

3ndriu
08-06-09, 23:26
Co zajmuje dużo czasu ? Wrzucenie na sztangę placków ? I tak między seriami odpoczywasz... Nie wymyślaj chłopie i ćwicz jak Bóg przykazał.

Dolek93
08-06-09, 23:55
Dobra to od następnego treningu będę leciał już według wskazówek HardworkOUT'a!
Dzięki ;]

Dolek93
10-06-09, 21:37
Witam
Dzisiaj odbył się mój drugi trening ;]

TRENING 2

- Rozgrzewka 10 minut

- Uginanie ramion ze sztangielkami 5x5 13kg - Lajtowo

- Wyciskanie sztangą na ławce skos (góra) - 5x25kg 5x35kg 5x40kg 5x45kg 5x50kg - Ciężko było, bo byłem sam na siłce miałem trudności ze ściągnięciem ze stojaków.

- MC 5x35kg 5x50kg 5x60kg 5x62,5kg 5x65kg - Bez problemów.

- Wyciskanie na barki do czubka głowy 5x30kg 5x35kg 5x37,5kg 5x40kg 5x41kg - pierwszy raz robiłem to ćwiczenie i nie wiedziałem jaki dokładnie ciężar założyć ale było ok ;]
- Wyciskanie francuskie leżąc - 5x20kg 5x22,5kg 5x25kg 5x27,5kg 5x28,5kg - Też robiłem go pierwszy raz ale ćwiczenie zdecydowanie na plus ;]

- "21" na biceps - 21x 25kg 21x 30kg - tak dla dopompowania bicepsa( to mój priorytet - biceps )

- 8min ABS - elegancko ;[]

W piątek kolejna relacja

3ndriu
10-06-09, 22:30
Priorytet biceps, wiesz o tym kolego że wielka łapa to zasługa tricepsa ?

Dolek93
11-06-09, 00:02
Wiem że 3/4 łapy to triceps ale jak to będzie wyglądać jak tric będzie dość dość a bica zero! Priorytet to dlatego, że bic rośnie mi najwolniej! Ale dzięki za wypowiedz ;]

Napinacz01
11-06-09, 00:44
Co to jest chlopie FBW? TO jest jakas parodia, jak chcesz ćwiczyć 5x5 to ćwicz 5x5 i nic tam nie zmianiasz, bo zmieniasz na swoja nie korzysc. W dodatku masz zerowa wiedze na ten temat.

PO kiego ci 2 cwiczenia na biceps?

ĆWICZENIA BAZOWE !!! Potem baw sie w biceps

Zero przemyslenia
Najpierw robisz biceps, potem barki chłopie...


3ndriu ogarnij chłopa bo jestes tutaj apostołem harda od spraw FBW :D

Pozdro.

3ndriu
11-06-09, 10:24
Jego wybór myśli że będzie tak lepiej więc niech tak ćwiczy, dla mnie 5x5 to tylko i wyłącznie podstawowe ćwiczenia, a jak już ktoś mocno chce to niech wrzuci podciąganie i dipsy.

Ten plan faktycznie jest nie do końca poukładany jak trzeba, w ogóle nie wiem jaki jest sens wrzucania uginania ze sztangą jako pierwsze ćwiczenie, fakt priorytet, ale co Ci to daje ? I jeszcze jest parę spraw, no ale każdy robi wedle swoich "życzeń".

Dolek w mojej relacji na pierwszej stronie masz podobny plan do tego który teraz wykonujesz, może Cię zainteresuje, a jak zajarało Cię 5x5 to polecam je wykonywać wedle przepisu.

Dolek93
11-06-09, 14:32
Oczywiście krytykę przyjmuję i nie zamierzam się poddawać! Więc
radzicie klasyczne FBW 5x5.. Hm ok Jeżeli mówicie że to mi przyniesie lepsze korzyści! ;] Tylko mam pytanie? Czy po tym treningu rosną wogóle coś łapki?? Bo mi bardzo na nich zależy i chciałbym dodać do tego planu chociaż 2 ćwiczenia( Uginanie ze sztangą i Francuskie leżąc) Co radzicie??

A.
- Przysiad 5x5
- WL 5x5
- Wiosłowanie w opadzie 5x5
- Pompki na poręczach 3 serie , max reps. ( powtórzeń ) .
- Brzuch
- Łydki

B.
- Przysiad 5x5
- Wyciskanie w staniu 5x5
- Martwy Ciąg klasyk 5x5
- Podciąganie podchwytem 3 serie , max reps.
- Brzuch
- Łydki

3ndriu
11-06-09, 14:41
W planie A i B mam nadzieje że przez pomyłkę napisałeś podciąganie dwa razy. Ma to wyglądać tak:


A
Przysiad 5x5
WL 5x5
Wiosłowanie w opadzie 5x5
Dipsy 3xMax
Brzuch
Łydki

B
Przysiad 5x5
Wyciskanie w staniu 5x5
Martwy Ciąg klasyk 5x5
Podciąganie(podchwyt) 3xMax
Brzuch
Łydki

Nie dorzucaj nic na ramiona. Nie cackaj się z podciąganiem i dipsami, rób je z obciążeniem trzymaj michę i będzie super kieł ;)

Powodzenia ;)



Jeszcze jedna sprawa - uzupełnij profil !

Dolek93
11-06-09, 14:59
Ok dzięki za rady ;] Niech Bóg Ci to wynagrodzi ;D he he

A może być na brzuch ABS 8 min ??

3ndriu
11-06-09, 15:01
Może być jeśli chcesz, ale moim zdaniem zestaw trzech ćwiczeń na siłowni jest lepszy i mniej monotonny, ale tu zrobisz jak Ci się podoba ;)

Dolek93
11-06-09, 15:09
Wiesz myślałem nad tym bo robiłem go ostatnio przez 3 miesiące i naprawdę efekty były dla mnie zadowalające ;] A bardzo fajnie mi się go robi w cale nie jest dla mnie az taki monotonny!

Hmm a jaki masz namyśli zestaw trzech ćwiczeń ? Może wypróbuje :]

3ndriu
11-06-09, 15:24
Podciąganie kolan do klatki piersiowej, jak lekki idzie to podciągaj proste
Russian Twisthttp://www.youtube.com/watch?v=k9YAo55AwMU
Allahy http://www.kulturystyka.pl/atlas/brzuch.asp#9

3 serie każdego ćwiczenia (łącznie 9serii) do załamania.

Dolek93
11-06-09, 19:17
Ok dzięki wielkie! Jak już będę czuł że 8minABS nie przynosi rezultatów to będę wykonywał ten trening ;]
Pzdr!

Dolek93
14-06-09, 12:50
Witam, ze względu na kompletny bark czasu w piątek, trening odbył się w sobotę, a wyglądał następująco:

TRENING 3

- Rozgrzewka 10 minut

- Przysiad - 5x27,5kg 5x45kg 5x50 5x52,5 5x55kg - Zmniejszyłem w tym ćwiczeniu ciężar o 10 kg , ponieważ jeszcze czuje trochę udo i nie chce znowu coś sobie z nim zrobić. Od jutra już normalnie siady bedę wykonywał ;]

- WL - 5x25kg 5x35kg 5x40kg 5x45kg 5x50kg - Mniej więcej bez problemów, chociaż ostatnia seria trochę ciężej.

- Wiosłowanie 5x30kg 5x45kg 5x55kg 5x57,5kg 5x60kg - Nie lubię tego ćwiczenia, ciężko mi to idzie.

- Dipsy - 3x max - ciężko szło.

- Brzuch: 8 min ABS - fajnie spinał mi się brzuszek :D

Następna relacja jutro ;]
pzdr!

3ndriu
14-06-09, 14:48
Może z siadami jedź tak jak jedziesz ze zmniejszonym ciężarem, dorzucaj z tygodnia na tydzień 2,5kg. Nie widzę łydek w treningu, dlaczego ?

Dolek93
14-06-09, 15:18
Jeżeli uważasz że tak będzie odpowiednio to ok ;]

PS. Sory zapomniałem napisać o łydkach!

Wspięcia na palcach - 3x50kg max

Aponax
14-06-09, 15:48
dolek - masz zakwasy na łydkach ?

Dolek93
14-06-09, 16:34
Leciutkie, bo na treningach wykonujemy podobne ćwiczenia na wyskok także łydki już są przystosowane do takich treningów ale miałem tydzień bez siatkówki także lekkie są ;]

Dolek93
15-06-09, 21:41
Witam ;] W sumie tak naprawdę to dzisiaj zacząłem porządny trening, bo tamten tydzień sobie zmarnowałem przez zły plan i ogólnie, zaczynam dlatego od A i dokładam +2,5kg ;] Dzisiejszy trening przedstawiał się tak:

TRENING 3 (A)

- Rozgrzewka 10 minut

- Przysiad - 5x30kg 5x47,5kg 5x52,5 5x55 5x57,5kg - Tak jak radził kolega 3ndriu zmniejszonym ciężarem dokładnie, bezpiecznie ;] Ładnie poszło ;]

- WL - 5x27,5kg 5x37,5kg 5x42,5kg 5x47,5kg 5x52,5kg - Ogólnie dobrze ;]

- Wiosłowanie - 5x27,5kg 5x37,5kg 5x42,5kg 5x47,5kg 5x52,5kg - Tutaj też zmniejszyłem ciężar ponieważ tym większym było to szarpane, a chce dokładnie i poprawnie technicznie :D (wiem że będziecie za to po mnie jeździć:D)

- Dipsy - 3x max - Ładnie

- Brzuch: Russian Twist 2xmax
Podciąganie kolan do klatki piersiowej 2xmax - ciężko ale tak ma być
8 min ABS

- Łydki - Wspięcia na palce - 3x 50kg max - Fajnie łydki palą ;O

Hmm bardzo lubię ten trening ;) Nie wiem dlaczego ale dziwnie się czuję po nim, a szczególnie po przysiadach i mc, tak pozytywnie, odprężony i wyluzowany hehe :P
Wy też tak macie ??Hehe

Pozdrawiam!
Następna relacja w środę.

3ndriu
15-06-09, 23:33
Panie kolego ciężar dokładaj co tydzień, do każdego ćwiczenia +2,5kg, bo z tego co napisałeś to zrozumiałem ze dokładasz z treningu na trening, a to jest błędem.

Dolek93
15-06-09, 23:41
Nie nie źle mnie musiałeś zrozumieć ;] Ciężar dodaje po tyg! Tak jak ma być.
Pzdr!

Dolek93
18-06-09, 11:17
TRENING 5 (B)


Przysiad - 5x30kg 5x47,5kg 5x52,5 5x55 5x57,5kg - Bardzo ładnie

Wyciskanie w staniu - 5x17,5kg 5x22,5kg 5x30kg 5x32,5kg 5x35kg - Powiem szczerze że ciężko było ale poszło ;]
Martwy Ciąg klasyk 5x35kg 5x57,5kg 5x62,5kg 5x65kg 5x67,5kg - Nie było najgorzej.

Podciąganie(podchwyt) 3xMax

Twister 3xmax
Brzuch Podciąganie na drążku kolan do klatki - 3xmax - Brzuch już się fajnie spiął ;]
8min ABS

Łydki - Wspięcia na palce - 3x50kgx max - Piekło ;D

Następna relacja w piątek!

Pozdrawiam!:]