PDA

Zobacz pełną wersję : trening na redukcje pomocy



stolar_23
28-05-09, 12:02
Siema, chciałbym od poniedziałku zaczac trening na redukcje jednak nie mam zielonego pojecia jak zabrac sie do jego ulozenia.
Staż 2 lata z 4 miechami przerwy
Mam zamiar biegac (interwały) z rańca (nie wiem ile razy w tygodniu)
do tego koszykówa około 4x week po około 2h + jazda na roleczkach wyczynowa 2-3 x week około 2h Pomóżcie coś...

klocur
28-05-09, 12:39
przy takiej aktywnosci ruchowej wystarczy ci odpowiednia dieta, widocznie zle sie odzywiasz ze nie tracisz tluszczu

stolar_23
28-05-09, 13:18
no jeszcze nie zaczolem redukcji wiec nie trace ciagle masuje...
a moze jakis przykładowy trening mi zapodacie bo nie mam pojecia ile razy w tygodniu i co robic, terz robiłem 4 razy każdą partie oddzielnie...

klocur
28-05-09, 15:53
aha, nie doczytalem. trening mozesz robic normalny masowy, redukcja to kwestia diety

KowalX
28-05-09, 15:56
Siema, chciałbym od poniedziałku zaczac trening na redukcje jednak nie mam zielonego pojecia jak zabrac sie do jego ulozenia.
Staż 2 lata z 4 miechami przerwy
Mam zamiar biegac (interwały) z rańca (nie wiem ile razy w tygodniu)
do tego koszykówa około 4x week po około 2h + jazda na roleczkach wyczynowa 2-3 x week około 2h Pomóżcie coś...

z rana interwały nie najlepszy pomysł chyba,że redukcja razem z tkanką mięśniową...

stolar_23
28-05-09, 16:28
no to jak to bieganko mam robic??
a trening normalną masówke na maxa cisnac czy po prostu wiecej seri i powtórzeń mniejszymi ciężarami?

klocur
28-05-09, 16:49
zwykle bieganie jednym tempem 3-4x na tyg, z tetnem o wartosci 60-70% Tmax (Tmax = 220-wiek) przez 30 min na poczatku, co tydzien zwiekszasz o 5 min, ale nie przekraczasz 60-75min !
treningu masowego nie musisz zmieniac chyba ze bardzo chcesz to zwieksz ilosc powtorzen i wprowadz cwiczenia izolowane

stolar_23
28-05-09, 16:56
zwykle bieganie jednym tempem 3-4x na tyg, z tetnem o wartosci 60-70% Tmax (Tmax = 220-wiek) przez 30 min na poczatku, co tydzien zwiekszasz o 5 min, ale nie przekraczasz 60-75min !
treningu masowego nie musisz zmieniac chyba ze bardzo chcesz to zwieksz ilosc powtorzen i wprowadz cwiczenia izolowane

co to są ćwiczenia izolowane? zwiekszyc ilosc cwiczeń do 5 x week czy zostac przy 4?
bieganko z rana po śniadanku?

KowalX
28-05-09, 17:14
co to są ćwiczenia izolowane? zwiekszyc ilosc cwiczeń do 5 x week czy zostac przy 4?
bieganko z rana po śniadanku?

z tętnem 60-75% do 60minut maksymalnie...(minimum 40min)

Trening siłowy 15przerwy uzupełniamy węglowodany dalej bieganie i uzupełniamy białko oraz węglowodany po skończonym biegu...
3x areobów na tydzień powinno wystarczyć

ewentualnie z rana tylko trening areobowy i to z wcześniejszym zabezpieczeniem...(więc śniadanie musi zawierać dużo białka)

ćwiczenia izolowane inaczej jedno stawowe wykorzystywane głównie przy rzeźbieniu(dają możliwość izolacji mięśni lub ograniczenia do minimum niepotrzebnych ruchów podczas ćwiczeń na daną grupę mięśniową od innych mięśni) ,ale dobrze uzupełniają ćwiczenia wielostawowe
jednak przy robieniu masy bazą powinny być ćwiczenia wielostawowe i najlepiej na wolnych ciężarach

Micek185
29-05-09, 11:37
mała uwaga do poprzednika wszystko dobrze ale trening z rana i to aerobowy robi sie na czczo.wtedy energia jest pobierana z tłuszczu a nie z posiłku który wczesniej zjadłes.I troszeczke mi sie nie podoba ta koncepcja treningu masowego i redukcji tkanki tłuszczowej.Wydaje mi sie ze lepiej by było przeżucić sie narazie na plan rzeźbiący a potem na masówe.Bo każdy z nas wie jak trudno jest w czasie redukcji nabrac dobrej jakosci mięcha.Co o tym sądzisz?

KowalX
29-05-09, 11:55
mała uwaga do poprzednika wszystko dobrze ale trening z rana i to aerobowy robi sie na czczo.

Nie ,trzeba coś zjeść by po pierwsze zahamować katabolizm poranny.
Po drugie to nie prawda ,że jak nic nie zjemy energia będzie pobierana z tłuszczy. Będzie pobierana z białek mięśniowych i resztek gikogenu.Energia z tłuszczy zacznie być wykorzystywana dopiero po upływie 30min.Jemy po to posiłek by do tego czasu był wykorzystany zamiast naszych mięśni...

na czczo robi się tylko w wypadku kiedy nie zależy nam na tkance mięśniowej...

Micek185
29-05-09, 12:07
katabolizm poranny (nocny) zatrzymuje się posiłkiem wieczornym składającym się z wolnotrawionego białka poprzez które z rana możemy zrobić sobie taki a nie inny trening.po drugie nie ma takiej opcji że przy treningu na redukcje spali się tylko i wyłącznie tłuszcz trzeba tez troche mięcha poświęcic to jest wpisane w ten sport.najlepszym sposobem na spalenie tkanki jest podwójne uderzenie czyli trening aerobowy z rana na czczo i wieczorem zaraz po trenigu trening interwałowy.to daje najlepsze rezultaty.taki zestaw należy robić 3razy w tyg. pozdrawiam:D

KowalX
29-05-09, 12:26
katabolizm poranny (nocny) zatrzymuje się posiłkiem wieczornym składającym się z wolnotrawionego białka poprzez które z rana możemy zrobić sobie taki a nie inny trening.po drugie nie ma takiej opcji że przy treningu na redukcje spali się tylko i wyłącznie tłuszcz trzeba tez troche mięcha poświęcic to jest wpisane w ten sport.najlepszym sposobem na spalenie tkanki jest podwójne uderzenie czyli trening aerobowy z rana na czczo i wieczorem zaraz po trenigu trening interwałowy.to daje najlepsze rezultaty.taki zestaw należy robić 3razy w tyg. pozdrawiam:D

O czym ty gadasz przy robieniu masy !!! Myślisz ,że białko spożyte w nocy zatrzyma Ci długi bieg poranny(sorry ,ale tu kazeina niewiele pomoże]?Jasne ,że katabolizm swoje zrobi,ale dlatego się zabezpieczamy.Dlatego też nie biegamy z rana na czczo ,by nie wyglądać jak maratończycy...To podwójne uderzenie to chyba w magazynie dla biegaczy nie dla kulturystów. Poranny na czczo i jeszcze interwały na noc ,które same w sobie przyczyniają się katabolicznie na tkankę mięśniową.Takie bieganie to do przetrenowania może najwyżej doprowadzić...
Trochę mięcha poświecić ,a nie całe...

Micek185
29-05-09, 12:53
najlepsi swiatowi kulturysci cwiczą w ten sposób.a po ich sylwetkach widać że to się sprawdza.skoro rano zjesz posiłek przed biegiem to automtycznie dodajesz nowe źródło energii z którego korzystasz.Nieda sie jednoczesnie robic treningu na redukcje tkanki i na mase albo jedno albo drugie.inaczej bedzie to trwało latami i to z nikłymi efektami.a co do interwałów to same w sobie działają jeszcze długi czas po zakonczeniu sesji przyspieszając spalanie tkanki tłuszczowej.i trwają co najwyzej 30min to gdzie tu przetrenowanie skoro juz wszpomniałes o maratonczykach to zwróc uwagę np na to ze oni biegają nawet po kilka godzin a jakoś zyją.po drugie nawet krótkodystansowcy są naprawde umiesnieni a robią niesamowicie ciężkie treningi.ale to juz trzeba ustalic indywidualnie.kazdy ma inny metabolizm i kazdy powinien wiedziec na co jego organizm reaguje najlepiej dlatego też trzeba troche poeksperymentować.pzd

KowalX
29-05-09, 13:25
najlepsi swiatowi kulturysci cwiczą w ten sposób.a po ich sylwetkach widać że to się sprawdza.skoro rano zjesz posiłek przed biegiem to automtycznie dodajesz nowe źródło energii z którego korzystasz.Nieda sie jednoczesnie robic treningu na redukcje tkanki i na mase albo jedno albo drugie.inaczej bedzie to trwało latami i to z nikłymi efektami.a co do interwałów to same w sobie działają jeszcze długi czas po zakonczeniu sesji przyspieszając spalanie tkanki tłuszczowej.i trwają co najwyzej 30min to gdzie tu przetrenowanie skoro juz wszpomniałes o maratonczykach to zwróc uwagę np na to ze oni biegają nawet po kilka godzin a jakoś zyją.po drugie nawet krótkodystansowcy są naprawde umiesnieni a robią niesamowicie ciężkie treningi.ale to juz trzeba ustalic indywidualnie.kazdy ma inny metabolizm i kazdy powinien wiedziec na co jego organizm reaguje najlepiej dlatego też trzeba troche poeksperymentować.pzd

jeśli ktoś ładuje koks lub inny doping(nie obrażając nikogo) organizm ma całkiem inną regenerację to po pierwsze,a poza tym nie wiem którzy...
Jasne przebiegłem 2 maratony i coś o tym wiem...
Tak interwały powodują,że metabolizm spoczynkowy trwa 24h ,ale przy tym działają katabolicznie. Czy nie da się budować masy i rzeźby równocześnie owszem,ale da się budować masę wyższej jakości choć idzie trochę wolniej.Ale nie przy areobach bez zabezpieczenia i do tego interwałach wieczorem.
pokaż mi kogoś kto zrobi 30min trening interwałowy tyle to nawet zawodowcy najwyższej klasy nie biegają interwały trwają od 5do 10 minut , a osoby dobrze wytrenowane biegają dłuższe i absolutne max to 25min.Trening sprinterów wygląda całkiem inaczej i nie będę teraz go przytaczał.Co ma metabolizm do areobów nasza fizjologia jest taka ,że wcześniej nie spalimy tłuszczu dopiero po 30min,a spalanie w przypadku interwałów opiera się głównie na spalaniu spoczynkowym.I nie pisz gościowi ,że ma robić areoby pisząc ,że nie da się budować tak masy dodając mu jeszcze interwały...

Micek185
29-05-09, 17:41
masz swoją teorię na ten temat i nie będę się z toba kłócił.wiem że w tym co napisałem nie ma nic złego i jesli mu zalezy na szybkiej stracie tłuszczu to jest to najlepszy sposób choc wymaga dużo pracy.poranny posiłek można uzupełnić po biegu jakimis węglowodanami które przywrócą równowagę.a resztę jesli nie chce tracic masy to niech uzupełnia białkiem niewiem jakiegos wysokobiałkowego gainera kupi i tyle.Temat uważam za sknczony.pozdro

KowalX
29-05-09, 19:23
masz swoją teorię na ten temat i nie będę się z toba kłócił.wiem że w tym co napisałem nie ma nic złego i jesli mu zalezy na szybkiej stracie tłuszczu to jest to najlepszy sposób choc wymaga dużo pracy.poranny posiłek można uzupełnić po biegu jakimis węglowodanami które przywrócą równowagę.a resztę jesli nie chce tracic masy to niech uzupełnia białkiem niewiem jakiegos wysokobiałkowego gainera kupi i tyle.Temat uważam za sknczony.pozdro

to nie moja teoria...
i nie może uzupełnić po dlatego,że przed posiłek i po ma inne zadanie. nawet biegacze jedzą przed by mieć energię.
Naprawdę jeśli tak biegasz sprawdź tą metodę co proponuję jest znakomita, tamtą zostaw ...
pozdro.

stolar_23
30-05-09, 13:51
to mi Panowie namieszaliscie troszke ale ja bez nawet lekkiego sniadanka chyba nie bede latał po lesie... coś zawsze zarzuce na ruszt...

KowalX
30-05-09, 14:26
to mi Panowie namieszaliscie troszke ale ja bez nawet lekkiego sniadanka chyba nie bede latał po lesie... coś zawsze zarzuce na ruszt...

po treningu siłowym...
jeśli już rano to koniecznie posiłek dobry wybór - musi zawierać białko i niewielkie ilości węglowodanów ...
przed biegiem tłuszczy możesz unikać gdyż są wykorzystywane przy dużo dłuższym wysiłku.
biegaj do 40min,bo jednak budujesz masę i pamiętaj o uzupełnieniu węglowodanów po i białka


------------------------------------------------------------------------------------------------------
I do kolegi co pisał o 30min interwałach niech pobiegnie ,bo ja sobie nie wyobrażam i nie wiem czy nie ma w tym nic złego,ale skoro uważasz takie porady za ok.
I bez obrazy chodzi tylko by nie szkodzić.

Micek185
30-05-09, 14:51
nie no spoko rozumiem, tylko dlaczego mówisz że interwały w tym momencie są złe?Czytałem nie dawno artykuł o jakims kulturyście (amatorze)który ćwiczył tym sposobem przed zawodami i efekty były naprawde dobre,(pomijając to że napewno wydał fortune na odżywki i suplementy)ale wydaje mi się że sposób jest dobry i 30 min interwałów to nie przesada bo sam po tyle biegałem i jakoś żyje.Ale myślę że powinien się wypowiedzieć ktoś jeszcze żeby nie wyszło na to że sprzeczamy się o to który sposób jest lepszy:)Faktem jest to że przy tak intensywnym treningu naprawde szybko spadnie nam waga.

KowalX
30-05-09, 15:07
nie no spoko rozumiem, tylko dlaczego mówisz że interwały w tym momencie są złe?Czytałem nie dawno artykuł o jakims kulturyście (amatorze)który ćwiczył tym sposobem przed zawodami i efekty były naprawde dobre,(pomijając to że napewno wydał fortune na odżywki i suplementy)ale wydaje mi się że sposób jest dobry i 30 min interwałów to nie przesada bo sam po tyle biegałem i jakoś żyje.Ale myślę że powinien się wypowiedzieć ktoś jeszcze żeby nie wyszło na to że sprzeczamy się o to który sposób jest lepszy:)Faktem jest to że przy tak intensywnym treningu naprawde szybko spadnie nam waga.

również znam kilku kulturystów ...
chodzi o kilka rzeczy:
1.na dopingu jest inna regeneracja.
2.interwałów nie biega się 30min - nie wiem jakim cudem biegłeś sprintem z przejściami do truchtu przez 30min
3.nie są wskazane dla początkujących.Są wyłącznie dla wytrenowanych gdyż obciążają znacznie organizm
4.nie są wskazane w przypadku problemów z układem sercowo-naczyniowym oraz problemów z ciśnieniem
5.interwały + areoby tego samego dnia (tak nikt nie biega)
6.biegamy od 5-25min max ze względu:
więcej nie oznacza lepiej i nie ma sensu oraz wykańczało by to organizm (jest jeszcze parę innych rzeczy)i nie wiem ile osób by dało radę ,a nie mówiąc już o dużo ważących (chyba kolega kulturysta w niskich wagach startuję ;)
7.działają katabolicznie na tkankę mięśniową więc trzeba je bardzo umiejętnie stosować ,a w przypadku kulturystyki nikt nie stosuje dłuższych wersji
8.może prowadzić do przetrenowania
9.kolega chce robić mase

KowalX
30-05-09, 15:15
9.poza tym kolega chce robić mase,a wtedy to nawet areoby z rana nie są dobre szczególnie bez posiłku gdyż posiłek spożywamy w celach:
energetycznych(niewielka ilość węglowodanów)białka w celach osłony mięśni...
po biegach białka w celach uzupełnienia i węglowodanów by białko było wykorzystane w celach budulcowych ,a nie energetycznych
poza tym ciężko później wprowadzić organizm w stan anaboliczny.
Spożywamy również po to by białko nie było wykorzystywane z mięśni.Tłuszcz wykorzystywany jest dopiero po 30min
najpierw białka następnie węglowodany niezależnie od metabolizmu itp...
taka jest nasza fizjologia
i najkorzystniejsze jest bieganie po treningu siłowym w sposób
siłka przerwa 10min(by katabolizm oczyścił organizm z toksyn ,węglowodany i bieg.Po wszystkim białka i węglowodany w celach zatrzymania katabolizmu i budulcowych.
10.tłuszcz jest spalany niewiele wolniej ,ale za to chronimy nasze ciężko wypracowane mięśnie na ile to możliwe
mam nadzieję ,że taka odpowiedź jest satysfakcjonująca :)

Micek185
30-05-09, 17:00
no spoko spoko niech ci będzie ja i tak będę tak robił jak zawsze po zimie bo najlepiej to działa:)każdy ma inny metabolizm i kazdy może trenowac inaczej tak jak mu na to pozwala organizm:d
Łap za ten wysiłek soga bo widać że się znasz,a autor niech posłucha sie tego kogo uważa pozdro

KowalX
30-05-09, 17:15
każdy ma inny metabolizm

ale to ma znaczenie przy szybkości spalania tłuszczu ,a nie czasie po jakim następuje jego spalanie w celach energetycznych podczas wysiłku
dlatego pisze ,że po 30min dopiero wykorzystamy tłuszcz zapasowy wcześniej białka i węglowodany. i dlatego jemy przed by do tego czasu wykorzystać białka z pożywienia ,a nie nasze z mięśni ...

może niejasno napisałem mój błąd :)
pozdro.

stolar_23
01-06-09, 11:14
no moyśle że KowalX pieknie objaśnił mi wszytko soga już dałem dzieki wielkie :)