PDA

Zobacz pełną wersję : Kolejność ćwiczeń na klate



kolmen16
28-05-09, 10:20
Siema mam takie pytanie!! Czy jeśli chcę trochę bardziej nad dołem klatki popracować to czy powinienem najpierw od ćwiczen na dół zacząc czy od płaskiej??

metadon
28-05-09, 11:19
Najlepiej zaczynać od tego co jest priorytetem czyli w Twoim przypadku od ćwiczeń na dół

KowalX
28-05-09, 14:15
Siema mam takie pytanie!! Czy jeśli chcę trochę bardziej nad dołem klatki popracować to czy powinienem najpierw od ćwiczen na dół zacząc czy od płaskiej??

najpierw ćwiczymy ze sztangą potem ze sztangielkami w pierwszej kolejności większe mięśnie...

najpierw płaska

metadon
28-05-09, 14:32
a nie lepiej na dół skoro to jego proirytet?ja tak ćwiczę i jest git;)

kolmen16
28-05-09, 15:12
Mam jeszcze jedno pytanie. Nie mam możliwości ustawienia mojej ławki na dół, a wiem że można na przodzie podstawić kilka krążków i będzie git. Ale nie wiem na jaką wysokość powinien ten przód być podwyższony??

KowalX
28-05-09, 15:15
Mam jeszcze jedno pytanie. Nie mam możliwości ustawienia mojej ławki na dół, a wiem że można na przodzie podstawić kilka krążków i będzie git. Ale nie wiem na jaką wysokość powinien ten przód być podwyższony??

standardowo 30-45 stopni taka powinna być twoja pozycja...

pastor
28-05-09, 15:33
heheh napiszcie jeszcze jak określić pod jakim kontem jest ławka:D:D

jak masz ławkę do brzuszków moim zdaniem będzie lepsza i chantelki zamiast sztangi (większy zakres ruchu) zrób najpierw płaską by wstępnie zmęczyć mięśnie a następnie skosem odwrotnym (głowa w dół)

KowalX
28-05-09, 15:42
heheh napiszcie jeszcze jak określić pod jakim kontem jest ławka:D:D

właśnie tyle ma ławka do brzuszków widać na oko ... ;)


jak masz ławkę do brzuszków moim zdaniem będzie lepsza i chantelki zamiast sztangi (większy zakres ruchu) zrób najpierw płaską by wstępnie zmęczyć mięśnie a następnie skosem odwrotnym (głowa w dół)

tak jak napisałem i z tym się zgadzam...

kolmen16
28-05-09, 15:52
A na takiej wygiętej ławeczce do brzuszków raczej nie mogę robic, nie??

KowalX
28-05-09, 15:53
A na takiej wygiętej ławeczce do brzuszków raczej nie mogę robic, nie??

pokaż fotkę ,bo nie kumam... jak wygiętej?

kolmen16
28-05-09, 16:10
http://img32.imageshack.us/img32/8040/75580082.jpg

KowalX
28-05-09, 16:27
http://img32.imageshack.us/img32/8040/75580082.jpg

będzie dobra ...

kolmen16
28-05-09, 16:32
To na prawde moge na takiej robic hantelkami??

KowalX
28-05-09, 16:46
To na prawde moge na takiej robic hantelkami??

głową w dół o tym mówimy...

riczard
29-05-09, 12:37
Połamiesz się brachu na czymś takim.
1. Na takiej ławeczce masz non stop napięte mięśnie pleców i nadwyrężasz kręgosłup (mówię o wyciskaniu...)
2. spróbuj na tym poleżeć główą w dół i oddychać regularnie...a potem spróbuj wyciskać...raz, może dwa i zdechniesz.
3. ciśnienie krwi (m.in. spowodowane dwoma powyższymi punktami a do tego wysiłkiem związanym z wyciskaniem) może cię poważnie uszkodzić (szczególnie oczy są wrażliwe na wysokie ciśnienie). jak coś ci do tego pęknie to mówisz papa siłowni i być może czytaniu, widzeniu itp...

może dramatycznie to napisałem, ale lepiej dmuchać na zimne.

polemizowałbym także z nachyleniem 45stopni - za duże IMO (patrz pkt 2).

radzę przejść się na jakąś tanią siłownię wyposażoną w odpowiednią ławkę i tam sobie ćwiczyć - bezpieczniej.

KowalX
29-05-09, 12:50
może dramatycznie to napisałem, ale lepiej dmuchać na zimne.

polemizowałbym także z nachyleniem 45stopni - za duże IMO (patrz pkt 2).

radzę przejść się na jakąś tanią siłownię wyposażoną w odpowiednią ławkę i tam sobie ćwiczyć - bezpieczniej.

to może być 30stopni ja robię różnie
faktycznie wygięcie spore,ale może coś podłożyć

riczard
29-05-09, 13:34
ja za jednorazowy wjazd na siłkę płacę 5zł i mam tam wszystko czego potrzebuję... resztę sobie dopowiedz sam;)

KowalX
29-05-09, 13:38
ja za jednorazowy wjazd na siłkę płacę 5zł i mam tam wszystko czego potrzebuję... resztę sobie dopowiedz sam;)

no mi tam nie musisz tego mówić ja mam co potrzebuje w domu..:)

siłki u mnie niestety takiej taniej nie ma ;p

ja sobie radze na ławeczce do brzuszków i jest git ;)

riczard
29-05-09, 15:01
so take care and...enjoy:)

ps. przy hantlach moze nie byc tak zle - gorzej ze sztanga....