PDA

Zobacz pełną wersję : Kopanie piłki



pacos
27-05-09, 16:12
Czy jest jedna dana paria miesni odpowiedzialna za to zebym mogl mocno uderzyc pilke? czasem tacy niepozorni pilkarze maja tyle pary w nodze ze szok. Da sie jakos wytrenowac miesnie czy raczej chodzi o wycwiczenie techniki?

janusz123
27-05-09, 16:14
technika moim zdaniem ;]

klocur
27-05-09, 16:24
wszystko przeciez zalezy od tego jak ci "siądzie" miesnie raczej nie graja duzej roli

pacos
27-05-09, 16:26
klocur, wlasnie od tego czy siadzie to zalezy duzo w kopnięciu "z woleja" ale chodzi mi o biegniecie z pilka i jej mocne uderzenie.

klocur
27-05-09, 16:27
o biegniecie z pilka - pewne ze jesli nabedziesz masy to bedziesz wolniejszy
mocne uderzenie - tak jak pisalem wyzej, raczej niewiele da ci jakiekolwiek cwiczenie, kwestia techniki i doswiadczenia, znam chudych gosci ktorzy graja caly czas i maja takie jebniecie ze glowa mala

xxmłodyxx
27-05-09, 16:29
według mnie to raczej technika, dobre ułozenie nogi...ale wiadomo jak masz wycwiczone nogi to mocniej kopniesz piłke

KowalX
27-05-09, 17:51
Czy jest jedna dana paria miesni odpowiedzialna za to zebym mogl mocno uderzyc pilke? czasem tacy niepozorni pilkarze maja tyle pary w nodze ze szok. Da sie jakos wytrenowac miesnie czy raczej chodzi o wycwiczenie techniki?

kopnięcie z biodra, mocne mięśnie nóg ,a rozciągnięcie obniża ryzyko kontuzji...

luo
27-05-09, 18:25
Dużo zależy też od genów i od ilości włókien szybkokurczliwych, no i oczywiście od treningu. Jak będziesz trenował regularnie to z biegiem czasu siła kopnięcia będzie większa

Phobos
27-05-09, 23:38
o biegniecie z pilka - pewne ze jesli nabedziesz masy to bedziesz wolniejszy






nie wiem skąd te informacje ale to jest czysta nieprawda...
Długo panował taki przesąd ale zostało udowodnione, że to bajka.
Chyba, że rozmawiamy o masie tłuszczowej...

KowalX
27-05-09, 23:46
nie wiem skąd te informacje ale to jest czysta nieprawda...
Długo panował taki przesąd ale zostało udowodnione, że to bajka.
Chyba, że rozmawiamy o masie tłuszczowej...

dokładnie...

Rokr91
28-05-09, 09:52
Też kupę czasu zastanawiałem się jak to jest z tym silnym kopnięciem piłki...
W telewizji mówili kiedyś iż siła strzału zawodnika oprócz techniki zależy też od budowy stawu skokowego.

mati6262
28-05-09, 16:49
Powiem Ci ze moj brat zawodowo ciupie w balle w internacie, typowy footbalista 15lat bo to gim, wyrzezbiony taki drobny chlopak, a dzide ma dosyć, więc wydaje mi sie ze to zależy od techniki i dynamiki j****cia :smile: czyli szybka noga, oczwiście mięśnie w jakimś stopnu także.