PDA

Zobacz pełną wersję : Prosze o pomoc...



12komputer12
24-05-09, 17:26
witam mam taka sprawe a wiec:
mam 19 lat waze 92kg wzrost 175cm. mam duzy przuch:/ i mam zamiar zaczac cwiczyc juz kiedys cwiczylem troche ale to bylo z 2 lata temu z kolegami chodzilismy na siłke do garazu ale jak to z kolegami wiecej bylo gadania niz cwiczenia i byla tez nauka a teraz skonczylem szkole i chcialbym sie wziąsc na powaznie. mam takie pytanie czy mam cwiczyc na mase czy na zezbe czy na poczatek spalic tluszcz i dopiero zaczac. bardzo prosze o pomoc!!

pastor
24-05-09, 17:50
nie łap się za nie wiadomo jak skomplikowane treningi

http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=19422&page=2

tu jest trening na początek by się rozgrzać(w mojej odpowiedzi) dopiero po tym treningu zaczynasz coś cięższego. To bardzo dobry trening na początek.

do tego rowerek lub basen w dni nietreningowe

i porządna dieta wysokobiałkowa (80% sukcesu)

Jolly
24-05-09, 19:30
Ćwiczyć na siłce możesz, a nawet musisz, bo przy tej wadze będzie ból nóg. A z perspektywy spalania tkanki siłka jest najkorzystniejsza. Oczywiście dieta z ujemnym bilansem kalorycznym to podstawa podstaw. Dodatkowo jakiś rowerek/basen jako forma cardio.

W razie potrzeby wyjaśnienia czegoś bardziej szczegółowo pisz.

Powodzenia.

12komputer12
24-05-09, 21:17
mam problem własnie jeszcze z dieta niewiem jaka...:(

12komputer12
24-05-09, 22:42
niewiem jaka bedzie dla mnie dobra ile posilkow co i jak. bardzo prosze o pomoc!

Micek185
25-05-09, 22:47
najpierw spal tłuszcz,później pare miechów na mase i jak efekty bedą zadowalające to mozesz np przed wakacjami zacząć trenowac na rzeźbe.pamiętaj o diecie w okresie spalania tłusczu mało tłuszczy i węgle tylko rano wieczrem ich nie tykaj tylko wolnotrawne białko.pozdro