PDA

Zobacz pełną wersję : HIIT, aeroby, pytania i sogi:-)



igrek
24-05-09, 13:59
Jestem na redukcji od trzech tygodni, fbw trzy razy w tygodniu, a po nim rowerek 30-40 minut. W tym tygodniu w dni nietreningowe zamiast aerobów zaczołem HIIT-a. Nie wiem czy robię to poprawnie:-/

lekka rozgrzewka ok 3-5 minut
5 minut na intensywności 50-65%
20 sekund maksymalna intensywność i 40 sekund niska-5 interwałów
5 minut na ostygnięcie intensywność 50 -60%

Żuciłem palenie 13 Maja więc z kondycją dopiero się rozkręcam zacząłem od 5 interwałów i chcę dokładać co tydzień po jednym. Przejdźmy jednak do sedna sprawy: wstaję rano jem śniadanie (7.00) łykam bcaa (8.00) hiit (8.40-9.00), bcaa ponownie (9.00) i co teraz skoro w diecie następny posiłek jest o 10?

luo
24-05-09, 14:46
Przerwy robisz za długie. Daj narazie 15sekund sprintu i 40-50s odpoczynku (minuta max). Rób te 5 interwałów, a po tygodniu czy dwuch dołóż 5s do sprintu i powoli zwiększaj liczbe interwałów. Możesz też co jakiś czas dokładać do czasu sprintu po 5s, jednocześnie zwiększając przerwę o te 5s (chyba że dasz radę z taką samą przerwą)

Co do diety to może jakiś banan po interwałach? Chociaż najlepiej niech się wypowie ktoś bardziej doświadczony bo ja za bardzo się nieorientuję.
Niewiem czy przypadkiem czas między śniadaniem, interwałami a nast posiłkiem niejest za długi?

igrek
24-05-09, 15:15
W czym robię za długie przerwy bo nie kumam :-)

Właśnie a co z tym bananem?

luo
24-05-09, 15:19
W czym robię za długie przerwy bo nie kumam :-)

Właśnie a co z tym bananem?

sory źle zrozumiałem Twój post,
co do banana to bym dał jakieś cukry proste zaraz po interwałach np. banan, albo wcześniej daj posiłek jakieś pół godziny po interwałach bo godzina to troche za dużo.

igrek
24-05-09, 15:22
Zapomniałem dodać moje śniadanie wygląda następująco:
100g płatków owsianych i 250g mleka odtluszczonego
4 białka z jajek i jedno całe lub 40g odrzywki białkowej i 15 gram orzechów
witaminy (chwilowo zwykłe Bayer z apteki, ale czekam na suple), omega3-2 capsy

igrek
24-05-09, 15:26
To może Carbo bo zostało mi jeszcze trochę z masówki. O.5g na kmc może być czy dać więcej:-/

A po jakim czasie od zjedzenia pierwszego posiłku mogę zrobić hiita? Chciałbym go robić przed wyjściem do pracy tylko nie wiem czy to dobry pomysł

luo
24-05-09, 16:28
Zapomniałem dodać moje śniadanie wygląda następująco:
100g płatków owsianych i 250g mleka odtluszczonego
4 białka z jajek i jedno całe lub 40g odrzywki białkowej i 15 gram orzechów
witaminy (chwilowo zwykłe Bayer z apteki, ale czekam na suple), omega3-2 capsy

ja bym dał 80g płatków+jaja+10g oliwy. Jedz więcej orzechów i pestek
witaminy ok
carbo możesz dać po interwałach jak niezjesz banana. Wystarczy 50-60g, potem możesz troche zmniejszyć do 40g, jak robisz wycinke to powoli dodawaj zdrowych tłuszczy a odejmuj węgle i tłuszcze nasycone np. żółtko w jajach.
Przed samymy interwałami za bardzo niemożna jeść bo posiłek musi się troche strawić, ale tak z 1-1,5h przed jedz śniadanie
Do godziny po interwałach zjedz coś konkretnego.
Przed jak i po bież 10g bcaa. Bcaa xtra tanio wychodzi, sam od poniedziałku zaczynam wycinke i będę brać te bcaa

igrek
24-05-09, 17:11
W diecie narazie nic nie zmieniam bo daje efekty. Dzisiaj jest 17 dzień i waga -2.5kg w pasie -4cm. Wszystkie pomiary dokonywane z rana.

luo
24-05-09, 18:21
W diecie narazie nic nie zmieniam bo daje efekty. Dzisiaj jest 17 dzień i waga -2.5kg w pasie -4cm. Wszystkie pomiary dokonywane z rana.

no rzeczywiście sporo poszło, uważaj tylko żeby niepopalić mięśni
powodzenia

Jolly
24-05-09, 19:34
W diecie narazie nic nie zmieniam bo daje efekty. Dzisiaj jest 17 dzień i waga -2.5kg w pasie -4cm. Wszystkie pomiary dokonywane z rana.
Jak 17 dzień już to spadek normalny, w pełni prawidłowy, tak wiec gratki.