PDA

Zobacz pełną wersję : Ulubione i Nielubiane ćwiczenia siłowe. Zapraszam do dyskusji!



Phobos
23-05-09, 17:46
Czołem!

Prowadze niewielki eksperyment na uczelni, który mam nadzieję pozwoli mi
rozwinąć bardziej szczegółowo wiedzę na temat psychiki osób ćwiczących, a
także ich upodobania dotyczące wykonywanych ćwiczeń.
Wyniki potrzebne będą do potwierdzenia/zaprzeczenia postawionych wcześniej
hipotez i być może ustalenia nowych teorii królowej sportu.
Tyle wstępu.

Krótko i do rzeczy, interesują mnie wasze "ulubione" partie mięśniowe oraz te, których
nie macie ochoty ćwiczyć ale wciąż to robicie dla symetrycznego rozwoju
muskulatury lub nie.
Postarajcie się o konkretność, mam na myśli wybór
jednej partii i logiczne uzasadnienie u wraz z dodaniem ćwiczenia, które
wykonujecie z największą chęcią w celu jej rozwoju, np.







Uwielbiam ćwiczyć mięśnie dwugłowe ramion, ponieważ jest to partia,
która w moim przypadku świetnie reaguje na bodźce treningowe, osiągam
w niej coraz większe postępy, a także lubię przyglądać się zmianom
w swoim wyglądzie zewnętrznym, dzięki jej rozwojowi.


Ulubionym ćwiczeniem jest uginanie ramion ze sztangą stojąc,
ponieważ w największym stopniu wpływa na rozwój bicepsów
oraz uwielbiam uczucie "palenia" wewnątrzmięśniowego.





Z drugiej strony mamy trening grup mięśni, które darzymy mniejszą sympatią
ale w dalszym ciągu nie unikamy jej ćwiczeń, ponieważ symetria i równowaga
to podstawa, dlatego proszę o adekwatne dokonanie wyboru i uzasadnienie,
jak w powyższym przypadku.

coś w tym kierunku.
Z góry proszę osoby z zamiarem bezpodstawnego wyjaśnienia, które nie
będzie miało większego sensu o NIE wdawanie się w dyskusję.




Temat może wydawać się z deczka "dziwny" ale mam nadzieję, że tak jak ja, potraktujecie go na tyle poważny sposób, który pozwoli nam trochę podyskutować o królowej sportu, a także dojść do pewnych wniosków!

Pozdrawiam!

know1126
23-05-09, 17:52
no to ja powiem ze najbardziej lubie przedramie, uczucie jak lapa sie rozgrzeje i potem fajnie boli przy ktoryms tam powtorzeniu. czasem boli ze az slabo:) uwielbiam;D a reszta to tak zaleznie od dnia,jak idzie to wsystko lubie,jak nie idzie to przeciwnie.

michal_f
23-05-09, 18:31
najbardziej nie lubie cwiczyc kapturow ale za to najfajniej mi rosna xD kiedys lubilem cwiczyc bardzo bicepsa ale teraz jakos nie za bardzo ;/ najwolniej mi rosnie i pewnie dlatego ;/ lubie cwiczyc takze trica i plery xD klata tez ujdzie ;)

hans87
23-05-09, 19:16
mu chodzi o 2 konkretne odpowiedzi.

najbardziej lubie ćwiczyć klatkę piersiową, zawsze lubilem gdy klatka wypycha koszulkę, a brzuch jest w tyle. Bardzo fajnie to wygląda i swiadczy ze czlowiek uprawia sport siłowy.
Ulubionym cwiczeniem na tą partię jest wyciskanie sztangi na lawce prostej, chociaz wiadomo ze trening klatki trzeba bardzo urozmaicac.

Z partii która nie lubie cwiczyc sa nogi, ale robie to bo wazna jest symetria jak wczesniej kolega wspomnial. Nog nie lubie cwiczyc, bo nie lubie cwiczen na nie... i sa strasznie ciezkie np. siady (oczywiscie z ciezkim ciezarem).

pozdrawiam

magic_key
23-05-09, 19:31
UWielbiam cwiczyc biceps hantlami (uginanie rąk). Czuje jak przy każdym ruchu mam napięty biceps i wiem że to jest to :D
a nie lubie klaty bo boje się że zrobie o 1-2 powt. za mało podczas serii

Piorun
23-05-09, 20:01
moje ulubione cwiczenia to te co dobrze wchodza i cwiczy sie je z satysfakcją

na poczatku lubilem kaptury bo jak sie okazalo to jeden z najsilniejszych moich miesni nawet do dzisiaj - najszybciej mi rosly i od razu moglem zarzucac duze ciezary

cwiczenia na klate - jest sporo zabawy z kombinowaniem i urozmaicaniem treningu oraz z progresem sily
gorzeja jak sztanga spada w wyciskaniu bez asekuracji... a to zdarza sie mi za czesto..

z najgorszych:
przysiady - zdaze sie zmeczyc zanim zdazą zmeczyc sie miesnie strasznie uciazliwe
na poczatku brzuszkow nie lubilem bo tez uciazliwe ale teraz sie wyrobilem i sa przyjemne

KowalX
23-05-09, 20:58
Nie mam ćwiczeń ,których nie lubię (byle bym czół ,że trening był dobry),a najwięcej przyjemności sprawia mi ćwiczenie mięśni brzucha...
Jaki trening - mój własny...
Dlaczego lubię? Nie wiem chyba dlatego ,że mam świetne wyniki i ćwiczę odkąd pamiętam ...
ps.
ciekawy temat ;)

Ogólnie uwielbiam wysiłek fizyczny w różnej postaci wtedy czuje,że żyje ;p ...

slim shady
23-05-09, 21:06
Najbardziej lubie ćwiczyć barki, military press, lubie czuć ból w barkach

Raczej wszystkie lubie partie, może czasami brzuch mnie denerwuje bo nie chce mi się go robić ale się zmuszam

hans1237
23-05-09, 21:46
ja naj bardziej lubie podciąganie na drazku,uwielbiam kiedy najszerszy puchnie ze az nie mam miejsca pod pachami heheheh
aaaa nie lubie treningu łydek i nóg........

Phobos
23-05-09, 21:53
dziękuje za wasze udzielanie. Tym, których odpowiedzi uznałem
za odpowiednio jasne wysłałem po SOG'u.

Jeśli o mnie chodzi, kiedyś byłem jednym wielkim amatorem sportów siłowych,
bez rzetelnej wiedzy. Ćwiczyłem wszystkie partie ale nie znosiłem sesji z
nogami - przysiady oraz plecami - wiosłowania, martwy ciąg.
Z biegiem czasu wszystko uległo zmianie. Na dzień dzisiejszy wszystkie grupy
trenuję z taką samą motywacją.

Ulubioną partie wybieram nogi - przysiady. Po uprzednim zmęczeniu
mięśni łydek, przysiady stają się jeszcze bardziej intensywne i trudniejsze
do wykonania zachowując poprawną technikę. Ponadto, na nogach opierają
się podstawy muskulatury całego ciała. Morderczy trening!


Nie ma mięśni, których ćwiczyć i obserwować
postępów bym nie lubił ale powiem brzuch - ponieważ jeszcze nie mam
odpowiedniej adaptacji na ból.


czekam na więcej!

Fehu
24-05-09, 12:00
Hmm osobiście lubię ćwiczyć mięśnie klatki piersiowej, lubię to uczucie gdy już nie mogę a jednak staram się wypchać ciężar..
Ulubionym cwiczeniem jest dla mnie "wyciskanie hantlami" jakoś lubię jak każda ręka działa sama :)
Moją partią którą najmniej lubię są nogi;( a ćwiczeń przysiady cóż pomimo taj małej nie chęci nigdy nie opusciłem treningu nóg -Taki jestem

Anaboliczny Koks
24-05-09, 12:13
Biceps lubię najbardziej robić to uczucie gdy jest taka pompa ,że się nie da już do końca ręki zgiąć ... Bezcenne :P A nie lubię nóg robić.

kubaCK
24-05-09, 13:05
ja nie nawidze robic klaty:))) pewnie dlatego ze bardzo slabo mi idzie z nia... ale bardzo lubie robic przedramie uginanie nadgarstkow sztanga oraz biceps- wszystkie cwiczenia...

klocur
24-05-09, 13:32
ja ogolnie uwielbiam cwiczyc, ale jezeli juz mialbym wybierac to chyba najbardziej lubie robic klatke (wyciskanie sztangi) i biceps (uginanie ze sztanga stojac), a najbardziej nie lubie robienia brzucha, i ostatniej serii przysiadow badz wypychania na suwnicy :D

luo
24-05-09, 14:14
Ja ostatnio bardzo polubiłem ćwiczyć na nogi, szczególnie kasyczne siady. Uwielbiam te uczycie jak czasmi po konkretnym treningu przez 2 dni biegając czuje zakwasy na nogach, przynajmniej wiem że się nieobijałem

Co do drugiego punktu to najmniej lubię ćwiczyć barki, jakoś po prostu nietrawię wyciskań na barki, może dlatego że barki najwolniej mi rosną, sam niewiem