PDA

Zobacz pełną wersję : Trening wymyślony przeze mnie



antos
23-05-09, 15:20
Witam od 2 tygodni ćwicze treningiem który ułożyłem sam ( wcześniej ćwiczyłem różnymi treningami w celu znalezienia jakiegos odpowiedniego). Trening jest 3 dni w tyg (poniedziałek sroda piętek) i na kazdym treningu ćwicze kazdy miesień. Wygląda on tak (odrazu dodam że wszystkie ćwiczenia są wykonywane maksymalnym ciezarem ponieważ zależy mi na masie i sile) :
Wyciskanie sztangi na ławce prostej 5 4 3
Wyciskanie sztangi na skosie 5 4 3
Podciąganie na drążku 2 razy max
Wiosłowanie sztanga 12 10 8
Biceps sztanga 12 10 8
Barki ( wyciskanie sztangi zza pleców na stojąco) 12 10 8
Triceps (francuz or sztangielek zza pleców ) 12 10 8
kaptury ( podciaganie sztangi wzdłuż ciała) 12 10 8
brzuszki 3 razy max
No i do tego dochadza uda i łydki ale ćwicze je sporadycznie ponieważ niezależy mi na nich.
Teraz wytykajcie ważniejsze błędy tego treningu. No i oczywiscie co o nim sądzicie i co polecacie zmienic.:twisted:
Pozdrawiam

Ezachiel
23-05-09, 15:31
załoze sie ze nog nie ćwiczysz w ogole a napisałeś tak tylko zeby nikt sie nie czepiał ...

nogi trzba ćwiczyć nawet jak ci nie zalezy... to podstawa tak samo jak martwy ciąg i inne ćwiczenia na plecy których brak...

nie podoba mi sie rowniez ciągłe ćwiczenie maksymalnym ciezarem

ni to ogolnorozwojówka ni to fbw, chociaz tragicze nie jest ;]

antos
23-05-09, 15:37
Jednak mylisz sie , ćwicze nogi ale tak jak mowilem , sporadycznie. A po to umiescilem tu ten trening żeby sie do niego "czepiać" Tak właściwie naprawde maksymalnym ciezarem jest cwiczona klatka stad te serie 5 4 3. Reszta takim ciezerem ktorym daje rade zamykac serie. Martwego ciągu nie robie poniewaz nawet wykonywany poprawnie technicze obciaza kręgosłup a ja jeszcze rosnę wiec martwy jak dla mnie odpada, jak i inne cwiczenia znacznie obciazajace kręgosłup.

Phobos
23-05-09, 17:12
Witam od 2 tygodni ćwicze treningiem który ułożyłem sam ( wcześniej ćwiczyłem różnymi treningami w celu znalezienia jakiegos odpowiedniego). Trening jest 3 dni w tyg (poniedziałek sroda piętek) i na kazdym treningu ćwicze kazdy miesień. Wygląda on tak (odrazu dodam że wszystkie ćwiczenia są wykonywane maksymalnym ciezarem ponieważ zależy mi na masie i sile) :
Wyciskanie sztangi na ławce prostej 5 4 3
Wyciskanie sztangi na skosie 5 4 3
Podciąganie na drążku 2 razy max
Wiosłowanie sztanga 12 10 8
Biceps sztanga 12 10 8
Barki ( wyciskanie sztangi zza pleców na stojąco) 12 10 8
Triceps (francuz or sztangielek zza pleców ) 12 10 8
kaptury ( podciaganie sztangi wzdłuż ciała) 12 10 8
brzuszki 3 razy max
No i do tego dochadza uda i łydki ale ćwicze je sporadycznie ponieważ niezależy mi na nich.
Teraz wytykajcie ważniejsze błędy tego treningu. No i oczywiscie co o nim sądzicie i co polecacie zmienic.:twisted:
Pozdrawiam



nogi to podstawa... Bez nóg nie ma pleców, bez pleców
nie ma klatki, bez klatki nie ma ramion, bez ramion nie ma przedramion,
bez przedramion nie ma przedramion.




Kolejność średnia.
Nogi, plecy, klatka piersiowa, naramienne, triceps, biceps.
Jeśli masz priorytet to możesz, aczkolwiek nie musisz, dodać po nogach.


Także jeszcze jestem w fazie rozwoju i stosuję Przysiady i Martwy Ciąg. Jeśli masz ukończone 16-17 lat to spokojnie możesz robić. Najlepiej
zrób trening A i B.
A - przysiady na nogi, good morning prostowniki.
B - MC prostowniki, wypychanie na maszynie nogi.

Staraj się nie łączyć MC i przysiadów na jednej sesji treningowej.

Ezachiel
23-05-09, 18:17
wiele razy było wałkowane ze poprawnie wykonywane ćwiczenia na plecy(martwy, dzien dobry) nie powodują zastoju we wzroście... to głupota wyssana z palca.

sts
23-05-09, 18:28
nogi to podstawa... Bez nóg nie ma pleców, bez pleców
nie ma klatki, bez klatki nie ma ramion, bez ramion nie ma przedramion,
bez przedramion nie ma przedramion.


podoba mi się ten tekst

KowalX
23-05-09, 20:19
nogi to podstawa... Bez nóg nie ma pleców, bez pleców
nie ma klatki, bez klatki nie ma ramion, bez ramion nie ma przedramion,
bez przedramion nie ma przedramion.


podoba mi się ten tekst

ale koniec zmienił bym na bez przedramion nie ma uścisku hehehe ;)

antos
24-05-09, 22:19
W takim razie zaczne systematycznie cwiczyc nogi. Jeszcze jakies opinie? Opłaca sien wogóle cwiczyc tym treningiem?

Phobos
24-05-09, 23:03
generalizując, poczytaj tematy dotyczące FBW.
Zmień intensywność, kolejność, liczbe powtórzeń...
napewno będą efekty!


pozdrawiam!

Budrys
25-05-09, 16:14
jak to ćwiczysz każdy mięsień, znaczy to wszystko co wypisałeś ćwiczysz na każdym treningu?
to ile ci to czasu zajmuje???

wojtas3
25-05-09, 16:19
sts mnie też najbardziej końcówka :yawn:

antos
27-05-09, 11:47
wojtas po co takie posty ? Budrys , trening trwa 1 - 1,5 godz. Jak byście polecali zmienic kolejnosc? I wogóle jakie zmiany mam wprowadzić żeby trening był skuteczniejszy?
Pozdrawiam

hans87
27-05-09, 14:57
nawet nic o sobie nie napisales. wiek, staz, wzrost, waga.

ogolnie ten trening widze ze jest ogolnorozwojowo/masowy (trzeba eksperymentowac, bo kazdy ma inne predyspozycje ale w jakims stopniu schematu tez trzeba się trzymać). Kolejnosc juz ci napisali. nogi - klatka - plecy - barki - triceps - biceps.

co do cwiczen to phobos ci juz napisal co masz zmienic.

ps. ile juz cwiczysz tym planem?