PDA

Zobacz pełną wersję : Wasze sposoby na zminimalizowanie Kaca ;D



Fehu
23-05-09, 12:15
Chętnie poznam wasze sposoby ja znam takie:
-mało pic %
-niby 2kc (czy jakoś tak)

luo
23-05-09, 12:24
Hehe troche tego jest;P
Jak chcesz brać 2kc to najwyżej przed wypitką bo później to już nawet niema sensu, dla niektórych sporo daje a czasami cały nic, troche pewnie jest też w nastawieniu do picia
-dużo zagryzać
-dużo zapijać
-przed spaniem wypić dużo wody (alkohol szybciej się utleni)
-no i przede wszystkim najlepiej przespać kaca;)

Sosna91
23-05-09, 12:40
ja nigdy nie mam kaca :) po prostu pijcie tylko na poczatku imprezy. w zaleznosci gdzie ide 18stka party, ale jak np do klubu to od razu wypijamy z kumplem 0,5l popijajac tigerem, bania juz jest za pol godziny:) i ide tanczyc, za 2 h jak poczuje ze juz pomau schodzi to jescczez z 2x 50ml zamowie, pozniej z piwko i od połnocy gdzies juz nic nie pije, do 3,4 rano juz nie jest zle, pozniej kima, i rano a raczej w poludnie wstaje jak nowy :) tzn owszem zmeczony ale kaca nie mam. ale fakt ze nigdy nie pije do zgonu, tylko po to aby dobrze sie bawic, choć teraz jestem na cyklu to nie pije :)

dzbanekzwd
23-05-09, 13:34
ja podczas picia wale witamine C i na kaca odrazu z rana i jakoś nie smali rury tak mocno

kubaCK
23-05-09, 13:59
ja nigdy nie mam kaca :) po prostu pijcie tylko na poczatku imprezy. w zaleznosci gdzie ide 18stka party, ale jak np do klubu to od razu wypijamy z kumplem 0,5l popijajac tigerem, bania juz jest za pol godziny:) i ide tanczyc, za 2 h jak poczuje ze juz pomau schodzi to jescczez z 2x 50ml zamowie, pozniej z piwkoi i od połnocy gdzies juz nic nie pije, do 3,4 rano juz nie jest zle, pozniej kima, i rano a raczej w poludnie wstaje jak nowy :) tzn owszem zmeczony ale kaca nie mam. ale fakt ze nigdy nie pije do zgonu, tylko po to aby dobrze sie bawic, choć teraz jestem na cyklu to nie pije :)

nie pije vodki z energetykiem... mozesz miec wade serca o ktorej nawet nie wiesz i jesli chcesz zeby bylo ok wszystko z Toba nie rob takich mix tapeow:)
vodka + energetyk= zło:))

Dyskobol1993
23-05-09, 13:59
Ja znam sposob zeby spadków niebylo w sile :D.Do vodki pic herbate z miodem i cytryna .

slim shady
23-05-09, 14:18
-przed spaniem wypić dużo wody (alkohol szybciej się utleni)
z tego co słyszałem to woda podtrzymuje alkohol we krwi, a kofeina zmniejsza

rano wypije izotonika jakiegos i odrazu lepiej się czuje ;)
jak nie mieszam alkoholi to nie mam kaca, ale zawsze mieszam...

dalszy znajomy umarł bo popijał wódkę red bulem, serce siadło

Punisher
23-05-09, 14:19
Wypić przed snem tyle szlkanek wody niegazowanej przed snem co piw razy dwa.
Oczywiście nie w 2 minuty.
Alkohol jest moczopędny - wypłukuje wode z organizmu co powoduje niedowodnienie i gorsze działanie poszczególnych narządów. Oczywiście jak ktoś na głoda pije i idzie spać to..

janusz123
23-05-09, 14:24
Wypić przed snem tyle szlkanek wody niegazowanej przed snem co piw razy dwa.
Oczywiście nie w 2 minuty.

x2? mam wypic 10 litrów wody? :D

KowalX
23-05-09, 15:20
2kc to nic innego jak witamina C wystarczy na skład popatrzeć...

łykamy jedną witaminę "C" przed piciem i jedną w trakcie można czasami napić się wody ;)
sprawdzone ...

sts
23-05-09, 15:35
ja też kaca nie mam bo pije tak np piwo piwo woda 0,5 l albo większa potem piwo woda itd;p a potem żarcie na mieście.

Sosna91
23-05-09, 17:02
nie pije vodki z energetykiem... mozesz miec wade serca o ktorej nawet nie wiesz i jesli chcesz zeby bylo ok wszystko z Toba nie rob takich mix tapeow:)
vodka + energetyk= zło:))

masz racje ale szybciej kopie zauważyłem :) wiec mniej wypije ;) nie zalezy mi zeby pic jak najwiecej ;) a teraz jak biorea antybiotyki na krosty na plecach to juz w ogóle mnie szybko łapie.

3ndriu
23-05-09, 17:20
Żeby nie mieć aż tak wielkiego kaca wiadomo że nie można się napić do zgonu, jak też mieszanie różnych trunków prowadzi do destrukcji w dniu następnym, palenie papierosów podczas spożywania alkoholu też prowadzi do mocniejszego kaca (przynajmniej u mnie). Na zminimalizowanie efektów ubocznych stosuję witaminki w połączeniu z dużą ilością wody i dużo białka w posiłkach podczas picia jak i dzień po.

wojtas3
23-05-09, 17:31
jeżeli chodzi o wódkę to jeść dużo tłustych rzeczy bigos golonkę itp non stop czymś zakąszać jeść i jeszcze raz jeść ja tak zawsze robiłem zresztą dla mnie kac to tylko nie wyspanie a piłem do upadłego teraz już nie bo 42cm w łapie samo się nie zrobi a tyle chce mieć :rockon:

Punisher
23-05-09, 17:32
x2? mam wypic 10 litrów wody? :D Jak pijesz 20 browarów to wypij 10l wody...

luo
23-05-09, 20:12
Jak pijesz 20 browarów to wypij 10l wody...

hehe 20 piwek ciężko będzie wypić;D no ale dane było oczywiście przykładowo;P. Jak mi wiadomo to do fermentacji alkoholowej potrzebny jest tlen, a w wodzie się znajduje, więc szybciej ten proces będzie następował a co za tym idzie szybciej nasz org "strawi" alkohol

KowalX
23-05-09, 20:51
masz racje ale szybciej kopie zauważyłem :) wiec mniej wypije ;) nie zalezy mi zeby pic jak najwiecej ;) a teraz jak biorea antybiotyki na krosty na plecach to juz w ogóle mnie szybko łapie.

nie pij jak bierzesz antybiotyki ,bo albo zwiększysz działanie alkoholu ,albo zmniejszysz działanie antybiotyku ,który nic ci nie da ,albo nie to co powinien i niepotrzebnie stracisz kasę i wyjałowisz flaki ;)

Marcinek
24-05-09, 11:47
na kaca najlepsza praca, po 2-3 godzinach roboty, wypocisz sie i kac jak reka odjął, sprawdziłem to na sobie, aktualnie robie na budowie :)

wojtas3
25-05-09, 16:47
Marcinek pewnie ciężko pogodzić prace na budowie z siłkom co?

MhL
25-05-09, 18:29
1. nie mieszac
2. rosol - nie z torebki
3. woda w trakcie libacji nom i dbrze cos jesc :)
4. woda - nastepnego ranka + mineraly mi pomaga wapno, wit c i B costam :) nie chce mi sie po szafkach latac
5. jak mimalem bralem no-xplode zamiast redbula.
6 pic w odstepach - kamikaze odpadaja

wukio
25-05-09, 19:45
Jak mi wiadomo to do fermentacji alkoholowej potrzebny jest tlenl


Nie jest potrzebny ;)

klocur
25-05-09, 21:29
jak sama nazwa wskazuje - fermentacja - proces beztlenowy :]

hmm sposob na kaca to np. puscic pawia przed spaniem, wstaniesz jak nowy :D nie zebym to praktykowal ale za malolata nigdy nie mialem kaca bo sie rzygalo jak kot :D

luo
25-05-09, 21:57
Nie jest potrzebny ;)

Pomieszały mi się procesy ;P, podczas fermentacji alkoholowej alko się otrzymuje a nie rozpada
I niechodzi o tlen tylko o wodór, chodzi o proces przejścia aldehydu octowego (powoduje uczucie kaca) w kwas octowy (dehydrogenaza). Pamiętam z chemii jedynie, że należy pić wodę;D.
Dobra wystarczy tej chemi;P

Dyskobol1993
25-05-09, 22:15
Nierozumiem waszego podejscia albo pijecie albo cwiczycie .Niemozecie zyć bez alko ?

wukio
25-05-09, 22:39
Luo: to co opisałeś to akurat proces utleniania ;p

Sargon
25-05-09, 22:49
Nierozumiem waszego podejscia albo pijecie albo cwiczycie .Niemozecie zyć bez alko ?


Wszystko jest dla ludzi ;)
Kac to kwestia przepicia :D Jeżeli robisz sobie maratony co tydzień z dużą ilością alko to później kaca się nie ma. Z własnego doświadczenia :P

kaaamil
25-05-09, 23:16
Nierozumiem waszego podejscia albo pijecie albo cwiczycie .Niemozecie zyć bez alko ?

Kurde zamiast cytuj dałem Ci soga. napisałeś to prawie jak "Być albo nie być". Ja podchodzę do kulturystyki czysto amatorsko, nie zależy mi na mega sylwetce, ani szybkim nabraniu masy. W takim wypadku nie będę sobie żałował paru piw w weekend ze znajomymi, czy paru butelek wódki na święta z rodziną.
Jeżeli udowodniono by ze seks przeszkadza w budowaniu masy to nie ruchał byś wcale?

skajłoker
25-05-09, 23:16
podobno 2 łyzki miodu:) ale ja zawsze piłem gainera po imprezie hehe pozdro

D3
31-05-09, 23:48
1. Najlepiej w trakcie picia coś zjeść - ja np. w trakcie picia wódki staram się coś zjeść na mieście. Jakiekoś drobiowego kebaba coś w miarę dużego, ale bez przesady.
2. W trakcie picia starać się wypić tak ok. 1 litra wody.
3. Przed spaniem wypić z 0,5 litra wody.
4. Przed piciem zażyć podwójną dawkę wit. C

Mi to zawsze pomagało w przypadku samej wódki. Z mieszaniem alkoholi efekt też nienajgorszy :))