PDA

Zobacz pełną wersję : Masowanie



Lukaszr0
23-05-09, 10:10
Witam,

Jestem na redukcji zrzuciłem 10 kg fatu ale jestem jeszcze trochę zalany, radziliście mi żeby teraz odpocząć od redukcji i trochę pomasować. I tu mam pytanie czym lepiej suplementować, tak żeby mnie nie zalało bardziej. Czy suplementować samym białkiem czy może białkiem + gainerem ? Jakie białko i jaki gainer będą najlepsze ? I od razu zapytam tu jak długo masować ?

niewula
23-05-09, 10:16
po 1 trening na redukcje a trening na mase jest inny moim zdaniem muglbys wziasc jakas krete jesli wczesniej nie brales to mono a jak juz miales z nim kontakt to jablczan

Sosna91
23-05-09, 10:37
Jeśli jesteś nadal zalany to jeszcze redukuj, jak już będzie widział że masz mały %bf to zaczynasz masować. a wieć zmieniasz swoja dietke, dodaj z 500kcal wiećej niż potrzebujesz i to wszystko,
suplementowanie się gainerem jak nie masz diety to uwierz mi że stracone pieniądze, a do tego jeśli masz tendencje do tycia to nie bierz gainerów, troszke zalewaja przy sporych ilościach. co do białka jak w diece masz go mało to uzupełniasz sobie i tyle.


Do niewula (http://e-kulturystyka.info/member.php?u=11850)

czemu plecasz mu krete nie znając jego stażu ani typu budowy?. zaleje go jeszcze bardziej. i nie jeste musem ani regułom mono na początek. to już się tak utarło ale ja np, jeśli już miałby brać lepsze jabłko, tym bardziej jeśli jest endo.

i na przyszłość "mógłbyś" :)

niewula
23-05-09, 17:44
sory za blad :P jego staz znam bo sprawdzilem w profilu i jesli chce zmasowac to mysle ze najlepiej by bylo na krecie i masz racje na jablczanie by bylo dla niego lepiej bo by sie na nim troche wyredukowal nawet

Lukaszr0
23-05-09, 18:48
Fatu jest już mało a i od redukcji trzeba przerwę zrobić bo trwa już ponad 3 miesiące. Dlatego inni radzili mi teraz masować a potem znowu redukować. Przy zbyt długiej redukcji można mięśnie popalić. Czyli lepiej samo białko ?

Sosna91
23-05-09, 18:58
no mięśni i tak pewnie troche popaliłeś, to normalne? spadło Ci sporo siły w czasie redukcji? możesz przymaowac i znów robić redukcje ale bierz też pod uwagę pore roku. idzie lato troszkę ciężko jest masować, łatwiej redukować, będziesz sie pocił biegał itp, ale jak już wolisz. ja osobiecie bym przez wakacje jeszcze redukował chyba ze nie bedize juz z czego to zabrał sie za mase.

Lukaszr0
23-05-09, 19:24
Nie spadło mi na sile wręcz przeciwnie ale to dlatego że to mój początek przygody z siłownią. Przez czerwiec pomasuję może trochę dłużej a w wakacje będę znów redukował.

KowalX
23-05-09, 20:39
Nie spadło mi na sile wręcz przeciwnie ale to dlatego że to mój początek przygody z siłownią. Przez czerwiec pomasuję może trochę dłużej a w wakacje będę znów redukował.

białko ok ,ale gainer odpuść ,bo się zalejesz znowu ewentualnie utrudni ci redukcje...

Lukaszr0
23-05-09, 22:32
OK, więc białko i nic więcej czy może kreatyna, bcaa albo coś ? I jak długo masować ?

slim shady
23-05-09, 22:44
z pół roku masy, białko zawsze warto wziąść, porządnie sie odżywiaj, zrób porządny trening i bedzie dobrze ;)