PDA

Zobacz pełną wersję : Trening. Tracę siły. Dosłownie.



cristof_w
11-12-06, 22:14
Witam Was wszystkich serdecznie. Jestem tutaj nowy i zawitałem do Was z prośbą o radę. Najpierw postaram się przybliżyć kwestię.
Chodzę na trening trzy razy w tygodniu. Każdą partię mięśniową robię raz w tygodniu, mięsnie mają zatem spory czas na regenerację. Wszystko mam poprawnie rozpisane. W czym problem? Z tygodnia na tydzień mam coraz mniej siły. Nie wiem dlaczego. Wyniki są coraz gorsze. Nadmienię, że jestem szczupły, mam bardzo dobrą przemianę materii i nigdy nie byłem ani nie jestem strongmenem. Chodzę dla przyjemności, ale teraz brak sukcesów zaczyna mnie drażnić. Unikam używek (alkohol, prochy). Co ciekawe, kiedyś sporo piłem, nawet niemalże po każdym treningu. I co ciekawe, siła była, nawet rosła, było dobrze. Od kilku miesięcy odstawiłem alkohol, wziąłem się za treningi na masę i jest coraz gorzej. Pomóżcie! Co jest nie tak? Zwłaszcza, ze kiedyś nieprzykładałem się zbytnio do treningów, natomiast teraz tak.
Pozdrawiam.

Odżywek
11-12-06, 22:34
jak moim zdaniem i moja wiedza na temat tego wszystkiego to proponuje cwiczyc dalej,powinno samo przeisc i za jakis czas powinno byc coraz lepiej.A jezeli nie bedzie lepiej proponuje jakies odżywki np; kreatyna (na sile i mase) i powinno byc dobrze. pozdro.

cristof_w
12-12-06, 09:29
Z doświadczenia wiem, że po każdej regresji jest progres, ale teraz naprawdę nie jest dobrze.

gangster
12-12-06, 10:40
Tracisz tylko sile czy mase tez?

tomek.
12-12-06, 14:50
brak regeneracji
trening za ciezki
za mało jesz /1gram alkoholu to 7kcal i moze dlatego miałeś wczesniej siłe jak piłes :twisted: /

albo coś z tego co napisałem na górze albo co gorsza wszystko źle robisz
za kretyne nawet sie nie bierz nie mając pojecia o diecie treningu i regeneracji

zapraszam do lektury forum
z wiedzą zrobisz wiecej niż na suplach

Janara
12-12-06, 17:20
moze lepiej idz sie przepadaj. Ale nie przejmowal bym sie na twoim miejscu zima tuz tuz, moze zapadasz na sen zimowy :mrgreen:

[ Dodano: 12-12-2006, 17:22 ]
sorki, nie na sen tylko w sen zimowy :oops: :razz: :mrgreen:

cristof_w
12-12-06, 18:05
Witaj. Hm...ale żeś mnie radę zapodał. Prawie ze śmiechu spadłem z krzesła, Twoja rada jest iście rasowa. A tak coś na poważnie? :P

[ Dodano: 12-12-2006, 18:08 ]
Do kolegi Gangster.
Tracę tylko siłę, masę nie.

[ Dodano: 12-12-2006, 18:11 ]
Do kolegi Hades.
Trening mam prawidłowo rozpisany. Dużo czytałem i orady pytałem. Jestem w temacie. Jak napisałem wcześniej, raz w tygodniu robię każdą partię mięśniową, zatem czas na regenrację jest wystarczający. Kreatyny nie biorę, odżywiam się dobrze, jednakże mój cykl życia niepozwala mnie na spożywanie mniejszych posiłków co 2-3 godziny, co jest zalecane, tylko 3 duże co kilka godzin.

sławo
12-12-06, 18:20
spróbuj dać sobie tydzień przerwy

i zdecydowanie musisz zmienić to że jesz tylko te trzy posiłki

w tym pewni będzie tkwił problem

Sadownik
12-12-06, 18:35
i zdecydowanie musisz zmienić to że jesz tylko te trzy posiłki

w tym pewni będzie tkwił problem

ja też jem 3 posiłki i nie nazekam na brak siły

może to w twojej psychice siedzi
stwierdziłeś że słabniesz i żeszywiście słabniesz

a tak serio to minie chyba; raczej; napewno :mrgreen:

sławo
12-12-06, 18:59
ja też jem 3 posiłki i nie nazekam na brak siły

on też nie narzekał do tej pory


poza tym masy to ty tak nie zbudujesz

adrys
12-12-06, 19:07
Brak regeneracji w twoim przypadku moze byc spowodowanym;
1.Brakeim dostatecznej ilosci snu
2.Brakiem odpowiedniej diety
3.Przeforsowaniem mięsni(zbyt ciezki trening co sie zadko zdaza)

To są chyba 3 główne powody spadku siły wg mnie, przenalizuj te punkty i sprawdz czy żaden z tych punktow nie mógłby być powodem twojemu spadkowi siły

tomek.
12-12-06, 19:25
to proponuje jak sławo radził
zrobić tydzień przerwy albo nawet dłuzej odpoczac fizycznie i psychicznie od siłowni i potem zobacz co sie bedzie działo

Halski
12-12-06, 19:57
A może zbyt ciężko pracujesz ?? a na siłke chodzisz zmęczony??
Albo po prostu przesilenie jesienne - zbyt mało światła itp. i dlatego tak sie dzieje. Niektórzy tak reagują.

cristof_w
12-12-06, 20:05
Fakt...snu mam mało, pracuje też nienajlżej...ale moje samopoczucie jest dobre, optymistyczne, ogólnie przed treningiem czuje taka wewnętrzną siłę, werwę, ale jak zaczynam wyciskać to...jest na odwrót niż bym się tego spodziewał. Co ciekawe, ostatni weekend odpoczywałem, relaksowałem się, pożywiałem się częściej niż 3 posiłki na dzień i w poniedziałek była...był brak siły.

adrys
12-12-06, 20:54
Szczerze mówiąc to nie wiem co Ci doradzić, wsumie 2 problemy związane z brakiem twojej siły są już wyjasnione(brak snu i praca). Mogę Ci jeszcze zaproponować chyba to co niektórzy stosują na pobudzenie, słynna urzywka- Kawa. W gorsze dni sam ją stosuje przed treningiem na pobudzenie, wtedy czuje przyplyw energi i lepiej mi się trenuje:)

[ Dodano: 12-12-2006, 20:55 ]
Bądż też jeśli nie preferujesz kawy możesz spróbować zastosować magnez, on też po częsci pobudza nie tylko fizycznie ale i umysłowo nasz organizm:)

gangster
12-12-06, 22:39
3 posilki na dzien- lipa,postaraj sie to zmienic.Ile godz spisz?
Tak jak pisali wyzej,zrob sobie z tydzien przerwy.

Janara
13-12-06, 14:23
Sorki za wczesniejsza wypowiedz ale tak jakos mi sie skojarzylo :P. Tak na powaznie polecam siberian ginseng (zenszen syberyjski). Naprawde postawi ciebie na nogi. Poza tym, sila sie Tobie zwiekszy.

cristof_w
13-12-06, 17:48
Witam. Ale inni też pracują, mają masę rzeczy na głowie i dają radę.
Aczkolwiek na siłowni prawie wszyscy pakerzy zapodają witaminki przed, w trakcie i po treningu. To może właśnie dlatego.
Pozdrawiam.

Halski
14-12-06, 19:27
MEGABOL - Nitrox To możesz sobie kupić daje mocnego kopa przed treningiem!!

cristof_w
23-12-06, 21:45
Witam.
Załamka.
Poszedłem w piątek na trening klatki i znowu się podłamałem. Ciężar, który brałem kiedyś na 5, 6 powtrzóżeń bez problemu, wczoraj pocisnąłem aż cały raz. Coś jest zdecydowanie nie tak. Ale co jest dziwne, reszta jest ok. Zwiększyłem np. ciężary na biceps i na plecy, tylko na klatkę z treningu na trening podnoszę coraz mniej. Dlatego wbrew wszystkim zasadom i regułom po treningu zapodałem C2H3O4 (chyba dobry wzór zapodałem :P ) i parę piweczek. odrazu lepiej się poczułem, mam nadzieję, ze to się przedłoży na poprawę wyników, a od klatki robię przerwę, reztę ćwiczę.
Pozdrawiam.

tomek.
23-12-06, 22:11
c2h5oh