PDA

Zobacz pełną wersję : Aminokwasy



majkel14
22-05-09, 15:30
Witam,
Postanowiłem, że kupie sobie carbo z Biogenixa i jakieś aminokwasy. Problem w tym, że nie wiem które aminokwasy wybrać. Nie wiem czy wziąć BCAA czy lepiej jakieś serwatkowe. Zastanawiam się nad tymi aminokwasami:
- KAIZEN Xtreme Amino
- CALIFORNIA FITNESS Whey Amino
- UNIVERSAL Amino 1900
- ULTIMATE Whey Supreme Amino
- DYMATIZE Super Amino 4800
- AMINOSTAR BCAA
Które z nich są według was najlepsze i które są odpowiednie w moim przypadku a może macie jakieś inne propozycje dodam jeszcze, że będą to moje pierwsze odżywki
Wiek: 14
Staż: 7 miesięcy
Wzrost: 175
Waga: 55
Cel: masa

KowalX
22-05-09, 15:42
jeśli się upierasz w twoim przypadku,wieku lepsze będzie białko serwatkowe nie aminokwasy(przetrawione białko)
zresztą przy białku nie będziesz musiał tak dobrze trzymać diety i będzie dobrym uzupełnieniem...
(choć i tak możesz sobie je darować)

na suplementy jesteś jeszcze za młody...

zresztą nie lepiej zamiast łykać tabletek zjeść fileta z kurczaka? ;>

jesteś akurat w wieku (lub niedługo będziesz) największych wzrostów organizmu teraz potrzebujesz białka najwyższej jakości i naturalnego ;)
zresztą aminokwasy nie będą dobre na masę gdy nie masz dobrej diety daruj je sobie
uzupełniaj dietę w naturalne białko(serki wiejskie,chude twarogi,piersi z kurczaka,schabowe,fasola czerwona) i węglowodany(makaron,ryż) ,a lepiej na tym wyjdziesz i w zdrowiu jak i w efektach...
nie zapomnij też o warzywach ,bo bez witamin białko nie wchłonie się jak należy :)

majkel14
22-05-09, 15:57
Diete mam i staram sie jej przestrzegać. Jestem ektomorfikiem wiec myslalem ze carbo i aminokwasy będą dobrym rozwiązaniem zastanowie sie jeszcze nad tym i czekam na wiecej odp a teraz lece na trening pozdro.

KowalX
22-05-09, 16:15
Diete mam i staram sie jej przestrzegać. Jestem ektomorfikiem wiec myslalem ze carbo i aminokwasy będą dobrym rozwiązaniem zastanowie sie jeszcze nad tym i czekam na wiecej odp a teraz lece na trening pozdro.


nie będą możesz uzupełnić z pożywienia może po prostu za mało kalorii w diecie...
ja też jestem ekto i carbo nigdy w życiu nie brałem...

Biernaczek
22-05-09, 16:47
A ja odpowiem Ci od razu na twe pytanie.
Polecam aminy Universala uni - liver

Biernaczek
22-05-09, 16:48
jeśli się upierasz w twoim przypadku,wieku lepsze będzie białko serwatkowe nie aminokwasy(przetrawione białko)
zresztą przy białku nie będziesz musiał tak dobrze trzymać diety i będzie dobrym uzupełnieniem...
(choć i tak możesz sobie je darować)

na suplementy jesteś jeszcze za młody...



Chłopak się napalił, i tak weźmie.

KowalX
22-05-09, 16:56
Chłopak się napalił, i tak weźmie.

i się zawiedzie ...

majkel14
22-05-09, 16:56
może po prostu za mało kalorii w diecie...

I właśnie dlatego chce kupić carbo i do tego jakieś aminokwasy. Nie jestem w stanie dostarczać organizmowi tyle wegli, bialka itd. ile potrzebuje.

KowalX
22-05-09, 17:00
I właśnie dlatego chce kupić carbo i do tego jakieś aminokwasy. Nie jestem w stanie dostarczać organizmowi tyle wegli, bialka itd. ile potrzebuje.

to już pisałem zamiast aminów lepsze białko...

rób jak chcesz ... nie wiem ile jesz i jak często ,ale spróbuj po prostu jeść więcej ,a zresztą sam się przekonasz.
ps.
po treningu uzupełniłeś węglowodany i białko?

majkel14
22-05-09, 17:03
tak uzupełniłem

KowalX
22-05-09, 17:10
ile dziennie jesz posiłków i jak kaloryczność w stosunku do wagi ...

musisz więcej mieć wszystkiego niż przeciętniaki ...

i przy okazji nie polecam ci żadnych ciemnych chlebów itd itp tylko białe pieczywo...

majkel14
22-05-09, 17:53
Moja dieta wyglada tak. dopisalem carbo i aminy zakladajac ze kupie. Oczywiście twarog bede zamienial na rybe kurczaka lub jakies mieso.

Śniadanie 7.00
- platki owsiane + rodzynki + mleko + porcja carbo + polowa kostki twarogu
II śniadanie 10.30
- 2 kanapki z chlebem razowym i z serem
III posiłek 13.30
- 2 kanapki z chlebem razowym i z serem
IV posiłek (przedtreningowy)
- ryż + carbo + polowa kostki twarogu + porcja aminokwasów
Bezpośrednio po treningu
- carbo
40min po treningu
- ryż lub makaron+łyżeczka miodu+ polowa kostki twarogu
Posiłek VI
polowa kostki twarogu + porcja aminokwasów

KowalX
22-05-09, 18:31
powiem tak nie dziwie się ,że nie możesz przytyć i pewnie nie jesteś żaden ekto tylko nie potrafisz dobrać diety...

majkel14
22-05-09, 19:03
Skoro uważasz że mam złą dietę to znajdź lepszą. A nie napisalem ze w ciagu dnia jem jeszcze rozne orzechy.

KowalX
22-05-09, 19:44
Skoro uważasz że mam złą dietę to znajdź lepszą. A nie napisalem ze w ciagu dnia jem jeszcze rozne orzechy.

niedługo bym szukał,no nie napisałeś...


II śniadanie 10.30
- 2 kanapki z chlebem razowym i z serem
III posiłek 13.30
- 2 kanapki z chlebem razowym i z serem

mało kalorii i zero zróżnicowania...


IV posiłek (przedtreningowy)
- ryż + carbo + polowa kostki twarogu + porcja aminokwasów

ryż + połowa kostki twarogu dodaj jakieś warzywa ,surówkę(nie ma tu witamin,dodatkowo twaróg doprowadza do dużych ubytków wapnia...
po co w tej porcji aminokwasy?


Bezpośrednio po treningu
- carbo

po treningu nie ma białka...dodaj tu aminokwasy


Oczywiście twarog bede zamienial na rybe kurczaka lub jakies mieso.

i tak przez cały tydzień ,miesiąc ...?


Posiłek VI
polowa kostki twarogu + porcja aminokwasów

samo białko...

-----------------------------------------------------------------------------

zbyt mało kalorii w twojej diecie, mało tłuszczy poza orzechami ,których chyba nie będziesz jadł bez przerwy.
dodaj więcej warzyw ...
za dużo twarogu to najgorszy nabiał ,a skupiasz się tylko na nim fakt ,że ma ogromne ilości białka ,ale najgorszy stosunek białka to wapnia...
pomyśl dodatkowo o maślance , kaszy, ser feta jest ok.z pomidorem :),czerwona fasola,zielony groszek,schabowe,filety z kurczaka,
do kanapek zdrowsze będzie masło niż margaryna.Polecam kefiry, jogurty ,naturalne oraz smakowe.

majkel14
22-05-09, 21:00
ok dzieki za pomoc

KowalX
22-05-09, 21:05
ok dzieki za pomoc

ok nie ma sprawy i pamiętaj ,że gdy dieta jest zróżnicowana organizm dużo więcej wykorzysta i na pewno będzie zdrowiej ...
pozdro

MolderDist
24-05-09, 00:36
Wywal chleb! Stosuj makaron razowy/ kasze/ ryż brazowy/ płatki owsiane jako węglowodany! Nic innego.

Aminokwasy? Hahaha nic, NIC Ci te aminokwasy nie dadzą! Strata pieniędzy. Jak coś to jedzynie bcaa i to okołotreningowo, pozatym gainer lub białko i dopracowywać diete!

KowalX
24-05-09, 01:04
Aminokwasy? Hahaha nic, NIC Ci te aminokwasy nie dadzą!

zgadzam się ,ale się upiera...

majkel14
24-05-09, 09:12
Może i macie racje z tymi aminokwasami chyba kupie gain bolica.

KowalX
24-05-09, 10:12
Kup jakiś izolat serwatki ,a węglowodany uzupełniaj z pożywienia ;)...

MolderDist
24-05-09, 11:56
Izolat niepotrzebny - lepiej wpc.

Węglowodany naprawde łatwo dostarczyć więc nie wiem po co GainBolic