PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie dotyczace składania podania do szkoly ponadgimnazjalnej.



Dyskobol1993
21-05-09, 21:11
Witam własnie wydrukowałem podanie i moje pytanie dotyczycy mielismy wybrac 3 szkoly do ktorych chcielibysmy uczeszczac .
Kazano nam wybrac 3 szkoly .
z 1 Preferencji -Tech.Mech
z 2 Preferencji-tech.Logistyk
z 3 Preferencji -L.o

Nauczyciele mowili nam ze na 1 miesjcu stawiamy te do ktorego chcemy sie dostac najbardziej.Ale tak czy tak moge sobie wybrac szkole ktora chce z tych 3 ?.Prosze o Pomoc bo teraz Sam juz niewiem .

Fehu
21-05-09, 21:17
Pewnie, że tak składasz to trzech szkół ;) po tem patrzysz które Cię przyjeły i wtedy podejmujesz decyzje:) także mozesz pojsc do 1 jak i do 3 to nie ma znaczenia

Dyskobol1993
21-05-09, 21:19
Dzieki Laik juz sie martwiłem ze zepsułem sobie zycie ;p

Fehu
21-05-09, 21:21
Kolego problem bedziesz miał jak Cie wszystkie 3 przyjmą ;D wtedy to bedziesz myślał teraz to wbijaj w to ;D a wyniki z egzaminów juz były?

Dyskobol1993
21-05-09, 21:33
Nie 10 Czerwca bedą dopiero ;p
Ale wiem ze do kazdej z 3 mnie przyjma ;p.
To niesa szkoly o wysokich progach
z innej beczki :
Dziala ci gg ?

3ndriu
21-05-09, 21:35
Z mojej strony powiem tyle: idź do technikum, a nie pożałujesz ;)

michal_f
21-05-09, 21:38
Z mojej strony powiem tyle: idź do technikum, a nie pożałujesz ;)

racja racja :lol:
a to z innej beczki : mi tez gg nie dziala ;/ i pewnie dzisiaj juz nie bedzie dzialac ;/

Dyskobol1993
21-05-09, 21:38
Tylko widzisz do tych Technik musialbym dojezdzac ;/
A L o mam na miejscu

Kumpel ma na 9 do szkoly i 8 lekcji i wraca dopiero o 6-7 do domu ;/
Niemialbym czasu na treningi ,za mlodu bylem otyly i niechce do tego wrocic ;p

Sosna91
21-05-09, 21:53
ku*** mi tez gg nie dziala ;<

co do szkól, to nie pamietam dokladnie ale jak ja szedlem to technikum to do skzoly ktorej chciales isc na pierwszym miejscu dawales jako pierwsze i tam papiery zanosiles, jesli sie tam dostales to nie brali Cie pod uwage w innych szkolach.

slim shady
21-05-09, 22:09
a co złego jest w LO ;> ?

wil-qu
21-05-09, 22:16
idz do technikum, po technikum masz zawód a po LO trza isc na studia zeby miec tam jakis tytuł !!

Sosna91
21-05-09, 22:18
no i po technikum zawsze mozesz isc też na studia :)




GG nie działa

Bruce
22-05-09, 10:38
szkoły bez znaczenia ale zależy potem jaki profil wybierzesz na początku wybierasz ten na który chcesz iść najbardziej i jak cię tam przyjmą to dokumenty nie idą do następnych szkół.

PS.Ja do poniedziałku musiałem już dostarczyc podanie do szkoły.A u was jak z tym jest?Też przez neta musieliście się logować?

luo
22-05-09, 12:08
idz do technikum, po technikum masz zawód a po LO trza isc na studia zeby miec tam jakis tytuł !!

właśnie skończyłem LO profil matma-infa-fiza i powiem tak, jeśli wybierasz szkołę to już wypadało by mniejwięcej wiedzieć czy chcesz się uczyć dalej czy nie, a jeśli tak to w jakich kierunkach. Po technikum niby zawód jest ale co z tego? Jedynie jeśli skończysz T.mechaniczne to można powiedzieć że masz zawód.. Dajmy na to skończysz budowlane i co będziesz robić? żeby pracować na budowie nawet niepotrzebna jest matura a tym bardziej papierek że skończyłeś technikum, liczy się poprostu to czy umiesz robić czy nie, a do tego niepotrzebna jest szkoła tylko doświadczenie i znajomości.
Jeśli chcecie pracować bardziej umysłowo to lepsze jest LO gdyż liceum profilowane h*j co wam da bo przez przedmioty "zawodowe" tylko będziecie mieli mniej czasu na naukę do matury a to dzisiaj ona jest b.ważna(kiedyś punktowały się też oceny za przedmioty zawodowe na studiach więc były zalety L.P ale teraz już nie). L.O. napewno przygotuje Ciebie lepiej do matury niż inna szkoła, to napewno. Chociaż wiadomo że każdy musi się i tak sporo uczyć samemu.
A więc tak jeśli chcesz siedzieć w smarach przy samochodach idz to technikum, jeśli chcesz robić na budowie to ja bym poszedł na studia architekture więc lepiej od razu iść do LO na matma-fiza, jeśli pracować umysłowo to też oczysiście LO.
Co do tych podań to niemasz się co martwić;P jest podany termin do którego musisz się zdecydować na szkołę
pozdr.

Dyskobol1993
22-05-09, 12:45
Dałem na 1 Miejscu preferencji Tech mech .I zapewne mnie tam przyjma .
Na 3 Miejscu mam L.O i moja pytanie wioze sie z tym czy moge isc jeszcze do Lo ? Jak juz dalem podanie Do tech mech.

luo
22-05-09, 12:59
Dałem na 1 Miejscu preferencji Tech mech .I zapewne mnie tam przyjma .
Na 3 Miejscu mam L.O i moja pytanie wioze sie z tym czy moge isc jeszcze do Lo ? Jak juz dalem podanie Do tech mech.
pewnie że możesz

Fehu
22-05-09, 13:04
luo (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=12714) tylko że po technikum budowlanym nie koniecznie bedziesz zwykłym robolem, a przynajmniej nie pomocnikiem jak ktoś bez szkoły więc Twoja płaca będzie sporo wyższa po technikum śmiało możesz nadzorować mniejsze budowy ;D

do Dyskobol1993 (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=13671) to, że dałeś na pierwszysm miejscu technikum nie skreśla pozostałe szkoły bedziesz mógł pojść do tego LO o ile Cię przyjmą...

Ale ogólnie uważam, że dobrze zrobisz jak pójdziesz do technikum bo po technikum to bedziesz gość ;D a jeśli mierzysz wyżej to też nie bedzie problemu bo mature też piszesz;D LO- kończysz tylko z matura i co dalej? studia czy szkoła policealna? a po technikum możesz już dostac ciekawa prace i studia robić zaocznie

kaaamil
22-05-09, 13:24
Ja skończyłem budowlankę ale profil geodezja i jestem zadowolony. Już na wakacjach kiedy się uczyłem miałem prace w firmie geodezyjnej, nie musiałem na wakacjach na budowie napieprzać.

Anaboliczny Koks
22-05-09, 13:57
Nie chce nic mówić ,ale po LO idziesz na rok do technikum jakby uzupelniającego i przez rok masz wszystko do zawodu. A w technikum na pewno ciezej jest niz w LO

dzbanekzwd
22-05-09, 14:47
po l.o hyba są dwa lata technikum, po zawodówce tak samo to wątpie żeby po liceum było inaczej. ja skonczyłem 2 klasy technikum i zrezygnowałem bo nie zdałem w drugiej kl. przeniosłem sie do zawodówki i tylko dwa razy bylem w szkole i zabrałem papiery. i nie narzekam:lol:robota jest i to dobra.

luo
22-05-09, 16:35
luo (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=12714) tylko że po technikum budowlanym nie koniecznie bedziesz zwykłym robolem, a przynajmniej nie pomocnikiem jak ktoś bez szkoły więc Twoja płaca będzie sporo wyższa po technikum śmiało możesz nadzorować mniejsze budowy ;D

Ale ogólnie uważam, że dobrze zrobisz jak pójdziesz do technikum bo po technikum to bedziesz gość ;D a jeśli mierzysz wyżej to też nie bedzie problemu bo mature też piszesz;D LO- kończysz tylko z matura i co dalej? studia czy szkoła policealna? a po technikum możesz już dostac ciekawa prace i studia robić zaocznie

Ciężko jest znaleść cokolwiek konkretnego za młodu bez doświadczenia, ciężko jest o pracę po studiach więc niema nawet o czym mówić po technium. Trzeba mieć poprostu szczęście żeby zajść w odpowiednie miejsce i w odpowiednim czasie albo znać odpowiednich ludzi. Jeśli mówimy o technikum to średnio znacznie niższe są wyniki z matur niż w LO, a co za tym idzie dzienne studia odpadają (wiem, zostają jeszcze zaoczne).
Co do tego nazdorowania budowy to czy gdybyś budował swój dom to byś dał dla jakiegoś 20 latka nadzorować budowę?? Wątpie. Jest już xxx osób z wyższym wykształceniem budowlanym więc jest w czym wybierać.

Jak już pisałem wcześniej, wszystko zależy od tego co kto chce robić w przyszłości, jeden woli motoryzację, drugi fizykę kwantową
pozdr.

Fehu
22-05-09, 17:22
Ogólnie to mieszkam w regionie gdzie pomimo kryzysu jest duże zapotrzebowanie na budowlańców w szczególności na drogowców:)
A co do doświadczenia pewnie ze na początku bedziesz chłopcem na posyłki tak samo jak i po LO czy studiach ;D
Znam ludzi po LO i pracują za ok. 1500zł na produkcjach. Bo w zakładach produkcyjnych liczy się szkoła z zawodem czyli technikum czy chociażby zawodówka... A obecnie jest duże zapotrzebowanie na spawaczy,szlifierzy etc.

magic_key
22-05-09, 19:06
laik nie wiem czy wiesz ale bodajże od rocznika 91 się tak pozmieniało, że tych papierów nie zanosisz do wszystkich szkół, tylko do jednej - tej pierwszej co wybrałeś przez internet. Jeśli nie przyjmą cie do 1, to wtedy druga szkoła wysyła informacje czy cie przyjmie czy nie. Jeśli nie, to wtedy dopiero 3 szkoła decyduje czy cie przyjmie czy nie. Jeśli 1 szkoła cie przyjmie, to dwie pozostałe już nawet nie patrzą na twoje podanie(bo to papierkowe jest tylko w tej 1 szkole!). Przynajmniej było tak za mojego rocznika!(91)

Fehu
22-05-09, 19:15
Ja też jestem 91! przez internet składałem do wrocławia bo tam ten system interenetowy istnieje. natomiast u mnie w miasteczku zanosiło się zwykłe podanie. Wiec 1 przez internet + 2 normalne ja tak składałem

Bruce
22-05-09, 22:12
magic_kay ma racje tak teraz jest:P