PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobic mase?



norx1988
21-05-09, 11:22
Kiedyś grałem w piłkę nożną, od niedawna zacząłem systematycznie ćwiczyć na siłowni ( nie wiem jak długo będę miał motywacje) teraz jestem chudy jak szczypior chciałem troche podskoczyć z masą ale jest problem bo mam dobrą przemiane materii ... zjem coś a za chwile jestem głodny ... do tego praca na 2zmiany, bardzo szybka, przy maszynach i według mnie to co uzyskam na siłce w pracy spale ... jak w tej sytuacji z treningiem na masę ? może coś jakieś odrzywki pomogą, trochę efekty siłki "podtrzymają". Zabardzo też nie mogę dobbrć sobie odpowiednich cieżarów ... i w jakich seriach najlepiej ćwiczyć? z góry dzięki za pomoc ... :) Pozdrawiam!
Darek

wojtas3
21-05-09, 11:45
też mam szybką prace i też 2 zmianową a z masą nie ma problemu bo chcieć to móc ale jak ty sam się zastanawiasz na jak długo starczy ci motywacji no to nie wiem czy dasz rade :whistle:

luo
21-05-09, 12:35
jedz mądrze, najlepiej ułóż sobie jakąś dietę, jedz o stałych porach. Sporo masz podane w dziale dieta, wystarczy tylko troche poczytać.
Co do treningów to tutaj masz fajny plan
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=15298
albo ten
http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=14506.

pakerfucker
21-05-09, 13:02
odzywka to jeszcze nic- wlasciwa dieta, minimum tak jak kolega wyzej opisal- 6 posilkow dziennie, woda- niezbedny skladnik do syntezy bialka w organizmie, a ze napisales ze masz szybka przemianę materii to duza ilosc weglowodanow rzędu 5gramow na kazdy kilogram masy ciala powinna zapobiec katabolizmowi. Moim zdaniem powinnienes wiecej spozywac wegli aby bialko ktore rownoczesnie tez spozywasz nie poszlo na paliwo tylko do budowy miesni. 7gramow na kazdy kilogram twojej masy ciala powinno styknac.

norx1988
22-05-09, 10:50
czyli mówiąc krótko ... masa = cwiczenia z ciężkimi ciężarami w krótkich seriach?

3ndriu
22-05-09, 10:51
Masa = dieta + trening siłowy.

KowalX
22-05-09, 13:39
masa = cwiczenia z ciężkimi ciężarami w krótkich seriach?

to jest siła...

narc
22-05-09, 14:42
o ile cos nie przekrecilem seria powinna trwac 20-40s przy masie

norx1988
23-05-09, 15:29
a jak najlepiej dobrać obciążenie ? bo mam z tym czasami problem ... chodzi mi o to żeby wykorzystać ćwiczenia na maxa a nie przerywać w połowie gdy bo nie moge sobie poradzić z ciężerem:) i w jakich seriach najlepiej ćwiczyć na masę i ile dni w tygodniu:) Dzięki za pomoc!

kubaCK
23-05-09, 15:35
sprobowac w jeden dzien porobic wszystkie cwiczenia ktore Ci sprawiaja trudnosc w dobrze obciazenia... robisz po jedenej serii i wiesz czy dasz rade czy nie,... z czasem nie ebdziesz mail z tym problemu kazdy ma tak an poczatku...