PDA

Zobacz pełną wersję : odżywki a żołądek??



Michalos
11-12-06, 18:07
Witam! od niedawna mam problem z żołądkiem, wybadano u mnie nisze wrzodową na dwunastnicy, nic wielkiego.. ale musze teraz troszke dbać o diete, to znaczy unikać tłustych potraw, kwaśnych i ostrych.
Jestem osobą aktywną fizycznie, dużo pływam, trochę ćwicze, chciałbym nabrac masy,ale nie wiem czy w mojim przypadku stosowanie odżywek jest bezpieczne..?? Czy nie zaszkodzi??
Proszę o dobrą rade.

Kakashi
11-12-06, 20:44
no to wszystko o jaka odrzywke chodzi:D ale z takimi pytaniami to nie na forum...trzeba odwiedzic lekarzy:D niestety:D pozdro:D

Michalos
11-12-06, 21:45
Wiem że białko mogę stosowac bez obaw aby nabrać masy, ale chciał bym też troszke tłuszczu się pozbyć... jakiś spalacz?? HMB?? tylko czy to bezpieczne dla mnie?? chyba faktycznie trzeba się poradzić lekarza.
Dzięki pozdro.

Kacper
15-12-06, 21:35
Ze wzgedu na dlegliwosci raczej unimay spalaczy ze wzgledu na to iz bardzo często zawieraja one ubstancje pobudzajace wydzielanie soków zoładkowych ktoych pwinienes unikac.

Substancje powodujace wzmozone produkowanie kwasów zoładkowych zielimy na grupy:

1 grupa to przyprawy
- pieprz
- goryczka
- chrzan
- sol
- goździki

Wszystkie te substancje ze wgledu na swoje własciwosci zwiekszaja produkcje kwasów zoładkowych i sa niebezpieczne.

2 grupa to specjały
- jednym z bardzo dobrych przykładów jest kofeina - kawa

3 grupa to nalewki
- wymienic tutaj trzeba główna z tej grupy czyli nalewke gorzką

Jesli chodzi o stosowanie u Ciebie dzywek musisz unikac wielu rzeczy ktre mozna w takowych odzywkach znalec. Przede wszystkim:

- kofeina
- czarny pieprz

ponadto stosujac wszelakie suple w kapsułkach-kapsuki zawieraja ooczki zelatynowe. Zelatyna w tym wypadku to substancja pomocnicza czyli farmakologia wyraznie mówi iz zadna substancja pomocnicza nie powinna i nie moze wywolac jakiegokolwiek dzialania farmakologicznego. Mimo wszystko wszelkie otoczki obciązaja żołądek. podobnie jak twarde tabletki. To na pewno nie będie u Ciebie wskazane.