PDA

Zobacz pełną wersję : pare pytan OLIMP



kali900
19-05-09, 14:44
od 2 dni biorę OLIMPA Creatine mega caps 1250 chcialem wziasc BSN ale to moj pierwszy cykl i na poczatek kupilem cos slapszego :) na silownie chodze od 6 miesiecy regularnie i mam takie pytanie jezeli sie bierze kreatyne to powinno sie pic duzo wody (plynow) na treningu wypijam zawsze 1,5 litra wody i czasami jest malo :)
pytanie drugie slyszalem jak sie bierze kreatyne to powinno sie ograniczyc od slodyczy w szkole jem tylko bulki slodkie z serem na dzien z 4
pytanie trzecie kreatyne biore odrazu po treningu 4 kapsulki i popijam woda na czczo i po jakis 15 minutach dopiero cos jem aby kreatyna lepiej wchłonneła czy to dobrze ? w dni nietreningowe sobota niedziela tez zamierzam brac na czczo i po jakis 15 minutach jesc

Fehu
19-05-09, 15:02
1. Hmm na siłe nie ma co pić jak Ci sie chce pić to pij a jak nie to nie:) tak 3-4l powinny wystarczyć
2. Hmm słodyczy to wogóle powinieneś unikać
3. kreatynę się przyjmuje rano i po treningu lub przed i po treningu. Co do posiłku po dawce kreatyny ja staram sie zachować 30-40 min przerwe

3ndriu
19-05-09, 16:33
1. Pij wodę lepiej zadziała kreatyna, ale nie zmuszaj się do jej picia, wszystko z głową.
2. Zamiast wkładać pieniądze w słodycze lepiej zainwestować w pełnowartościowe jedzonko, ale jesteś tylko ludźmi czasem jak masz chęć to prosta sprawa że coś słodkiego zjeść trzeba ;)
3. Kreatynę łykaj z rana po przebudzeniu i bezpośrednio po treningu, po czym 30 min przerwy i wcinasz coś dobrego ;)

niewula
19-05-09, 16:50
pamietaj ze nie musisz wypic tych 3l poniewaz woda znajduje sie takze w posilkach ,ale w bardzo malych ilosciach
a co do cukru to ja mysle ,ze by sie troche przydalo bo wspomaga transport kreatyny dlatego wiekszosc bierze dextroze lub glutamine do mono
a jak brac krete to juz ci dobrze napisal laik

kali900
19-05-09, 17:45
ale rano mam brac 4 kapsulki i 4 kapsulki po treningu czy dwie i po treningu dwie ? bo dzienna porcja to chyba nie powinna przekraczac 4

tom
19-05-09, 18:08
5 do 10 gram dziennie
czyli
4 do 8 kapsów

niewula chyba sie cusik pomyliłes z tą glutaminą...

regan14
19-05-09, 19:17
nie chcialem juz zakladac nowego tematu to sie tutaj podczepie
mozna brać po treningu np. monster massa i od razu krete(mono) czy odczekac 30 min i dopiero krete wziac?
bo z tego co wiem to nie mozna mieszac krety z bialkiem

LeBron23LBJ
19-05-09, 19:56
mozna brac, duzo osob tak robi i działa


a co do kali900, to chlopie nie masz pojecia o diecie. Piszesz ze w szkole jesz tylko bułki słodkie. Jak ty chcesz urosnąc. Rozumiem ze mona je jesc ale same? Zrob se do szkoly jakies kanapki z mięsem, mozesz kupic serek wiejski, trzeba z rozumem do tego podejsc bo ci wtedy kreatynka nic nie da ;> i bedziesz klnął na firme że słaba jak tu wszystko zależy od diety. Pozdro i pij sporo tej wody ;]

kali900
20-05-09, 00:28
no od dzis bede sie ograniczal na przerwie bede chodzil do supermarketu bo mam blisko i kupował jogurt do picia i zwykle bulki do zagryski :)

p_narozny
20-05-09, 00:33
Tak ciezko Ci zrobic porzadne jedzenie do szkoly?:) Kurde, bez przegiecia, Ciemny chleb, duzo szynki drobiowej, ser, warzywa i lecisz, do tego jogurt naturalny - 100x lepsze niz scierwiaste bulki slodkie:P

EDIT: Diete masz???

kali900
20-05-09, 14:11
mialem specjalna diete na kaszkach rybach warzywach i mleku ale wytrzymalem z nią 4 dni :) teraz jem duzo makaronów pije duzo jogurtów wogole staram sie jesc produkty ktore maja duzo zawartosc bialka

regan14
20-05-09, 14:51
tzn jak?
brac krete i monster massa razem, po treningu?

Sosna91
20-05-09, 15:10
ja te 20min robilem odstepu, w ostatnich seriach juz bralem krete i za ok 20-25min monstera,

LeBron23LBJ
20-05-09, 20:53
tzn jak?
brac krete i monster massa razem, po treningu?

pisalem ze mozesz razem, ale tak jak proponuje sosna tez jest dobrze, moze nawet lepiej bo masz pewnosc ze sie wchloni ;)

wojtas3
21-05-09, 08:59
kali900ty cieniarzu 4 dni na diecie wytrzymałeś:yawn: może za hardcorowa ta dieta była postaraj się ułożyć taką dietę żeby jej trzymanie nie było dla ciebie katorgą. Powodzenia :lol: