PDA

Zobacz pełną wersję : Powrót po 6-latch



gajkus
10-12-06, 19:08
Witam. Własnie po 6-ciu latach wróciłem na siłownię, i nasówa mi się klika pytań , mam nadziej że będziecie tak mili i odpowiecie na nurtujące mnie pytania.
Na początek mój krótki opis: wiek 33 lat (więc sami rozumiecie metabolizm już nie ten), co za tym idzie i waga 90kg. Sylwetka otłuszczona ale jeszcze widać jakieś efekty po 1,5 rocznym treningu z pzred 6 -ciu laty.
Zaczołem od terningu obwodowego wykonywanego 3-razy w tyg.
Teraz pytania:
Czy od zaraz powinienem zacząć suplementację jażeli tak to czego użyć, czy poczekać do ukończenia treningu obwodowego?
Ile czasu powiniene robić trening obwodowy?
Pozdraiwam i dziękuje za sugestie. :grin:

bocion
10-12-06, 20:30
Trening obwodowy powinien trwac ok 2-3 miesiecy. Ja osobiscie nie stosowalem w ogole treningu obwodowego, bo o tr. obw. dowiedezialem sie jak juz pol roku cwiczylem, wiec sie nie oplacalo zaczynac. Nie zaczynaj suplementacji na poczatku, jak masz troche zbednego tluszczyku to sprubuj przerobic go na mase miesniowa, dopiero potem jakies suplementy.

[ Dodano: 10-12-2006, 20:33 ]
Aaa, widze ze niski jestes i te 90 kg... Pomysl o tym aby po kazdym treningu robic aeroby(rowerek, biezni,a itp.) i jakas dieta sobie ułóż. Popros o to w dziale DIETA

Kakashi
10-12-06, 20:48
to spróbuj przerobic go na mase miesniowa

tłuszczyku nie da sie przerobic na mase miesniowa...trzeba go spalic a potem zbudowac te mase:D

gainer lub białko mozesz stosowac od razu:D do uzupełnienia dietki:D potem jakies mocniejsze odrzywki typu kreatyna nitrobolon...ale wszystko w swoim czasie:D pozdro:D

gajkus
10-12-06, 21:03
Dzięki za sugestie. Ale co do gainerka to mam obawy, ze jeszcze bardziej się roztyję, (a chodzi mi o utrzymanie dotychczsowejj wagi ale w dobrej definicji miesni :-) )
a co do białka to jakie polecacie i może jakąś dietkę ktoś by mi zapodał. :grin: Po jakim czasie można brać kreatynę? (kiedyś po kreatynie miałem bardzo ładne efekty).

Kakashi
11-12-06, 16:16
może jakąś dietkę ktoś by mi zapodał
to nie jest trudne ułozyc samaemu:D wszystko pisze w tematach w dziale dieta:D
kiedy bedziesz mial okreas stagnacji wtedy kreatyna:D pozdro:D

Czaja
11-12-06, 20:49
Zanim zaczniesz robić masę i brać kreatynę musisz porządnie się odtłuścić.

Dagome
11-12-06, 21:53
Trening obwodowy powinien trwac ok 2-3 miesiecy. Bzdura... trening obwodowy miesiąc i jazda na coś mocniejszego... zależy jeszcze od możliwości osoby która wykonuje...

gajkus
11-12-06, 22:06
Co człowiek to jakaś sugestia teraz trzeba wyciągnać wnioski i brać się za robote.
Mam zamiar zrobiś 6 tyg trening obwodowy w dni poniedziałęk, środa piątek , w pozostałe dni bieganie, potem trening bardziej "mocny" czyli rozpisany na poszczególne grupy mieśniowe też w systemie trzy dniowym. Myślę że będzie tak dobrze. Dzekuję za rady jak jeszcze ktoś by miał ochotę podzielić się swoimi doświadczeniami chetnie poczytam :grin:

Janara
12-12-06, 17:33
Najlepiej to ty znasz swoje cialo, i ty powinienes wiedziec co na ciebie dziala poniewaz niezawsze to co dziala na kogos innego bedzie tobie pomocne, wiec radzil bym tobie samemu ulozyc jakis plan najlepiej to z trzy - i kazdy wyprubowac mniej wiecej przez 2 tygodnie sam zobaczysz ktory bedzie dla ciebie najlepszy i jakie efekty.

Nie boj sie eksperymentowac.

Po zatym mowisz ze chcial bys sie pozbyc tluszczu wiec zrob sobie najpierw 2-3 tygodniowa kuracje ogolnorozwojwa, i po tym ruszaj pelna para. najlepiej to sie cwiczy 5-6 dni w tygodniu, uloz porzadna diete, a najlepiej jak bys wydal 100 zloty i fachowiec by Tobie ulozyl. Specjalnie dla ciebie. I efekty murowane :mrgreen:.

[ Dodano: 12-12-2006, 17:35 ]
PS. duzo biegaj, tylko nie na sworze w taka pogode lecz jezeli masz okazje to na silowni tzn. rower, bieznia, itd.

Sadownik
12-12-06, 18:41
a ja bym proponował trening aerobowy raz w tygodniu do spalenia tłuszczu

gajkus
25-02-07, 19:41
Więc jestem już po redukcji zastosowałem tse, cla, omega3,witaminy, dietę uzupełnioną białkiem ostrovia, trening połączony z areobami spadło mi 9 kg- cel osiągnięty.
Teraz czas na masowanie. Zastanawiam sie nad kreatynką, ale nie chciał bym "nabrać" wody i się znów oblać fetem co mi poradzicie? :wink: (mam tendencje do otłuszczania)

bocion
25-02-07, 20:00
trening połączony z areobami
Stosowales trening ukierunkowany na co?? Na rzezbe??

Kreatyna jak najbardziej odpowiednia powinna byc, jesli wczesniej nie brales

gajkus
25-02-07, 20:40
trening połączony z areobami
Stosowales trening ukierunkowany na co?? Na rzezbe??

Kreatyna jak najbardziej odpowiednia powinna byc, jesli wczesniej nie brales

Tak, na rzeżbę ze zwiekszonąi lościa powtórzeń i z krótkimi przerwami między seriami. Areoby to oczywiście minimum 40 min po każdym treningu (rowerek, bieżnia) :cool:

jonasz7
26-02-07, 07:51
gajkus, czyli teraz masą się zajmiesz??
Narazie na kretke troszke za wcześnie!!
Kup sobie jakiegoś gainera lub białko jako uzupełnienie diety.
pzdr.