PDA

Zobacz pełną wersję : Woda- warto pić??



Maniecki23ix
18-05-09, 19:12
Mam pytanko czy nalezy pić wode ćwicząć czy nie trzeba?? Bo od jakiegoś czasu ćwicze bez wody, bardziej sie poce (też mi na tym zalezy) i czuje jakby miesnie były po treningu bardziej napompowane. Czy może coś mi grozić jeśli trenuje bez wody?? Biore CM3 i HMB oba Treca. A trening mam nastawiony na mase. Z góry dzięki za odpowiedzi i sugestie.

slim shady
18-05-09, 19:17
no co Ty bez wody lecisz ?
człowiek przy odpowiednim nawodnieniu osiąga lepsze rezultaty, uzupełniasz braki płynów

Maniecki23ix
18-05-09, 19:21
Po treningu uzupełniam. Tylko że jak konczy sie cykl na kreatynie to troche zchodzi bo zchodzi ta woda. Ja róznicy nie czuje po za jednym bardziej sie poce gdy lece bez wody.

KowalX
18-05-09, 19:33
Mam pytanko czy nalezy pić wode ćwicząć czy nie trzeba?? Bo od jakiegoś czasu ćwicze bez wody, bardziej sie poce (też mi na tym zalezy) i czuje jakby miesnie były po treningu bardziej napompowane. Czy może coś mi grozić jeśli trenuje bez wody?? Biore CM3 i HMB oba Treca. A trening mam nastawiony na mase. Z góry dzięki za odpowiedzi i sugestie.

układ ciała człowieka jest bioelektryczny woda jest niezbędna do przekazywania sygnałów między komórkowych.Polepsza się koncentracja ,a to również ma istotny wpływ na trening i jak wspomniał slim shady chroni przed odwodnieniem.Organizm wodę traci przez cały czas więc potrzebne ciągłe jej uzupełnianie.W normalnych warunkach nie treningowych potrzeba 20mg na 1kg ciała na dzień jeśli warzysz w okolicach 75kg i nie trenujesz musisz dostarczyć około 1,5litra...
woda przenosi składniki pożywienia do komórek oraz jest czynna w wydalaniu produktów przemiany materii.
Przy wysiłku zapotrzebowanie na wodę to 1 ml na 1 kalorię zapotrzebowania energetycznego.
w trakcie wysiłku płyny uzupełniamy co 15 do 30min po treningu dodatkowo 400ml ,pijemy małymi łykami...
w ostateczności możemy pić małymi łykami przez cały trening i resztę uzupełnić po do 24h.
Jeśli nie wiesz ile wody tracisz przed i po wysiłku zważ się na wadze nie jest to super dokładny pomiar,ale wiele pokazuje...

To,że bardziej się pocisz oznacza,że tracisz wodę więc ją uzupełniaj...

po cyklu schodzi z mięśni nie z organizmu i wydalasz jej nadmiar...

tak grozi ci wiele rzeczy,ale dużo pisania ... ;)

Maniecki23ix
18-05-09, 19:39
Teraz przede mną ważne egzaminy maturalne wiec muszę pić tą wodę by miec dobra koncentracje. Ale też po za kończeniu cyklu na krecie to zawsze schodzi czy jest jakaś możliwość by zaradzić temu schodzeniu?? Jak trenowąłem popijając wodę to nawet wypijałem 1,5 l wody podczas jednego treningu. Z góry dzięki

KowalX
18-05-09, 19:48
czy jest jakaś możliwość by zaradzić temu schodzeniu??

raczej nie ponieważ kreatyna wiąże wodę w większej ilości ,a po cyklu już jej nie dostarczasz...
dlatego w trakcie cyklu min masz zwiększone możliwości treningowe.
Spoko woda ucieknie,ale jeśli trzymasz dietę to siła nie powinna...
zresztą po cyklu do około 2tygodi kreatyna utrzymuję się we krwi w większej ilości więc możesz jeszcze korzystać.

uciekanie wody ma też swoje plusy lepsza jest definicja mięśnia ;)
i tak chciałem dodać,że napoję izotoniczne nawadniają ,ale energetyczne odwadniają
ciekawostka ,że są zakazane w Danii, Norwegii i Urugwaju i kupimy tylko w aptekach ;)

Maniecki23ix
18-05-09, 20:04
Jaki czas jest zalecany jako przerwa między cyklami kreatynowymi?? Z dietą to bywa różnie u mnie. Jak długo można brac kreatyne?? Czy można brac cały czas czy musze stosowac przerwy??

KowalX
18-05-09, 20:10
Jaki czas jest zalecany jako przerwa między cyklami kreatynowymi?? Z dietą to bywa różnie u mnie. Jak długo można brac kreatyne?? Czy można brac cały czas czy musze stosowac przerwy??

jeśli bierzesz przez 1miesiąć zalecany minimalny czas to 3tygodnie przerwy,
bierzesz 6tygodni (to maksymalny czas jaki się zaleca)przerwa wynosi minimum miesiąc...

nie można brać przez cały czas ponieważ możesz uszkodzić nerki poza tym po dłuższym czasie jej działanie słabnie jeśli nie robisz przerwy...

Maniecki23ix
18-05-09, 20:13
Więc podczas przerwy od krety można zmienić plan treningowy np: na siłe lub rzeźbe?? Czy może jechac tym samym planem treningowym?? Co jest bardziej efektywne??

Maniecki23ix
18-05-09, 20:27
HMB muszę brać cały czas?? Czy odstawić razem z kretą??

KowalX
18-05-09, 20:28
Więc podczas przerwy od krety można zmienić plan treningowy np: na siłe lub rzeźbe?? Czy może jechac tym samym planem treningowym?? Co jest bardziej efektywne??

można ,ale nie trzeba...
kreta pomaga ,ale nie ona jest fundamentem budowania masy tylko odżywianie...
regeneracja i odpowiednie ćwiczenia...

Jolly
18-05-09, 21:09
Co to w ogóle za pytanie. Proste że pić!. Minimum 2l dziennie.

KowalX
18-05-09, 21:20
HMB muszę brać cały czas?? Czy odstawić razem z kretą??

by coś się ruszyło to minimum 3miechy nie musisz odstawiać z kretą

Anaboliczny Koks
19-05-09, 22:14
Jeszcze do tematu co do wody

CZŁOWIEK - NIE WIELBŁĄD
Woda jest najbardziej znaczącym ilościowo składnikiem ciała ludzkiego, wszystkie procesy ludzkiego organizmu zachodzą w tym środowisku. Właściwe nawodnienie jest jednym z podstawowych warunków jego optymalnego funkcjonowania. W warunkach wyczerpującego wysiłku fizycznego picie dużych ilości czystej wody ma szczególne znaczenie. Powinno się pić (przy odpowiedniej diecie) do 5 litrów wody niegazowanej. Dla sportowców najlepszym napojem są produkty izotoniczne (łatwo przyswajalne) -zawierające oprócz wody węglowodany, sole mineralne i witaminy (podczas pocenia się człowiek traci dużo elektrolitów). Napoje izotoniczne mają zazwyczaj 380 kcal/1600 kJ kaloryczności na 100 g proszku. Najbardziej znane napoje izotoniczne to Izostar, Power Surge, Izomax, Dynamie. Najlepiej mieć dwa bidony, jeden z czymś energetycznym, drugi z wodą na przepłukanie gęstej śliny produkowanej przy piciu słodkich napoi, która uniemożliwia swobodne oddychanie. Jeśli macie jeden bidon, to najlepiej wlać do niego czystą wodę. Przepłukania gardła po zjedzeniu banana lub wafelka nie uda się wam dokonać płynem zawierającym choć odrobinę cukrów. Jeśli chodzi o alkohol, to niektórym nawet szklanka piwa może odebrać siły, u innych wątroba wykorzysta spalanie tak energetycznego związku jakim jest alkohol, lecz nawet u tych efekty tego spalania mogą po godzinie uniemożliwić dalszą jazdę. Z pewnością efekt wzmocnienia jest krótkotrwały, trudny do przewidzenia i pozostaje w konflikcie z kodeksem ruchu drogowego...

Mario1975
20-05-09, 12:24
Wodę trzeba pić jak ryba, czyli praktycznie cały dzień, łazić wszędzie z butelką i popijać nieustanie, na początku często się lata do WC, ten stan później przechodzi w miarę wytrenowania w "piciu", podczas treningu mocno popijamy, wtedy też uzupełniamy elektrolity bo sama woda nie zapewni odzyskania strat płynów ustrojowych, pijąc wodę cały dzień i jedząc częste małe posiłki napędzamy mocno metabolizm, a o to przecież chodzi zarówno podczas robienia masy jak i redukcji tłuszczu, co do ilości to trzeba brac poprawkę na stan pogody i nasze zaangażowanie w wysiłek ale minimum w chłodnym dniu bez treningu i przy znikomym wysiłku fizycznym powinno być na poziomie 2-3 litrów