PDA

Zobacz pełną wersję : Czy dieta jest aż tak ważna?



rocky_balboa
10-12-06, 11:57
Czy dieta jest serio aż tak ważna? No bo sorry, ale ja w domu nie gotuje posiłków tylko rodzice mi gotują i chyba normalnie mnie odżywiają nie głodzą ani nie nadkarmiają, ale czy musze mieć jakąś specjalną diete strongmena żeby był efekty?
Czy same ćwiczenia nie pomogą?
Dieta jest potrzebna tylko dla wyglądu czy również dla siły?

aha i jeszcze jedno pytanko...
czy jakbym brał kreatyne(oczywiście ćwicząc) to dalej mi jest potrzebna dieta?

tomek.
10-12-06, 12:17
zależy co tak naprawde chcesz osiągnać
i czy masz zamiar trenowac typowo rekreacyjnie czy tez chcesz wycisnąc tyle ile sie da ze swojego organizmu

po 2 z czego chcesz budowac kilogramy masy jak nie będziesz dobrze jadł? kreatyna i testosterol same nie pomogą

chcesz być jak zwierze jedz jak zwierze :twisted:

rocky_balboa
10-12-06, 12:21
Hmy no chce ćwiczyć żeby poprawić troche budowe ciała, ale nie chce być wielkim napakowanym kulturystyą 150 w klacie i 50 w łapie,
stykło by mi 38 w łapince i ze 115-125 w klacie ale zebym był silny :)
a inna sprawa jest taka ze dojrzewam i bardzo szybko wszystko spalam takze przytyć za bardzo nie moge, moja waga ciągle sie waha w granicach 68-73

tomek.
10-12-06, 12:29
38 w łapie bez diety idzie zrobic ale w jakims czasie? 2 lata? pozatym 38 to nic, życie zaczyna sie po 40/w bicepsie :razz: /

z dietą do 38 idzie spokojnie dość w 10-12 miesięcy /jeszcze zależy od czego zaczynasz/

dieta bardzo przyśpiesza jak i robienie masy jak i robienie siły
z wiekszym obwodem ręki łatwiej sie wyciska/jesteś silniejszy//bo pewnie o ten wyznacznik siły chodzi-heh skad ja to znam../

uśredniając przyrost 1 cm w bicepsie przy równomiernym wzroście wszystkich mięsni to przyrost około 2 kg na wadze. teraz sobie policz ile musisz mniej wiecej przytyć żeby osiągnąc swoje minimum

i nie pisz ze cieżko nabierasz wagę bo już wiele takich historii słyszałem...
wystarczy jesc 500kcal ponad swoje zapotrzebowanie i masa idzie piorunująco

adrys
10-12-06, 13:57
Dieta to podstawa jeśli chcesz coś "lepszego osiągnąć". A co do rodziców to znam to, ja żeby trzymać jako taką diete w domu opartą na ważnych składnikach musiałęm wprowadzic wiele reform, ma to swoje plusy i minusy, przez to też praktycznie kazdy posiłek robie sobie sam bo komu by sie chcialo przygotowywac 5-6 posilkow dziennie? :mrgreen: Ale jak juz mowilem te 38 idzie zrobić a duzo zalezy od tego jaki masz start

Kakashi
11-12-06, 16:30
ja dopiero 7 dni ide na diecie...wczesniej miałem zastój nic mi nie szło...musze sie pochwalic bo nie wiem gdzie to zrobic ze przez ten tydzien mam +1kg pozdro:D