PDA

Zobacz pełną wersję : Omlet kulturysty & nasza wyobraźnia - piszcie propozycje na tuning :)



007
16-05-09, 18:31
http://2.bp.blogspot.com/_yxq1ky5drsg/STkodojE0pI/AAAAAAAAASo/ios1dsjD6hw/s400/omlet.jpg


Omlet kulturysty & nasza wyobraźnia

Kto z nas nie jadł niech spróbuje a ci co szamają niech się wypowiadają :)

Jest to typowy posiłek na wypasione i szybkie śniadanko znany niemal że każdemu pakerowi i nie tylko.


Przedstawie wam wersję standardową którą osobiście stosuje ale uwierzcie że do tego omleta pchano już chyba wszystko co jadalne ;*

Skład:

5 jaj
100g owsianych zwykłych
100g banana
10g miodu

Wartości odżywcze sam omlet

kcal 720
białko 41g ( zwierzęce 30g )
tłuszcze 30g
węglowodany 70g

wartości odżywcze całości z bananem i miodem

kcal 850
białko 42,5g
tłuszcze 33,5g
węglowodany 103g

Sposób przyrządzenia

płatki owsiane wsypujemy do miseczki i wbijamy do nich jaja po czym widelcem roztrzepujemy. Rozgrzewamy patelnię teflonową i smarujemy ją kawałkiem słoniny po czym wlewamy płatki z jajkami. Pod przykryciem smażymy na średnim ogniu aż całość się zetnie ,pilnujemy aby nie przywarło i żeby nie przypalić,kiedy jedna strona będzie już gotowa to obracamy na drugą. Jak mamy gotowy spód to po ostygnięciu smarujemy go miodem i układamy plasterki banana .

Wersji jest naprawdę dużo od wersji stalowej pod low carb po najprzeróżniejsze arcydzieła kuchni :P


Zapraszam do przedstawiania swoich propozycji omleta kulturystycznego i życzę smacznego :)

alder
16-05-09, 22:43
można również banana od razu wrzucić do mixu i podpieczony też fajnie na ciepło smakuje ;)

a z 5 jaj średnich to nawet ok. 35g białka zwierzęcego można dostarczyć.

podgladacz92
15-06-09, 10:31
Dla mnie genialne, nigdy bym nie wpadł na pomysł z płatkami. Próbowałem wariantu z mąką i mlekiem. Polecam.

luo
15-06-09, 15:45
To i ja napisze co ostatnio sobie przyrządziłem, a mianowicie omlet al'a szarlotka;PP

składniki:
-jedno nieduże grubo starte jabłko
-3 białka jaja i 2 żółtka
-100g mleka
-50g płatków owsianych (może być więcej, wcześnie dobrze by było zalać je wrzątkiem aby były miękkie)
-jedna miarka izolatu białka (ok 20g)
-pół łyżeczki cukru waniliowego
-pół łyżeczki cynamonu

sposób przyrządzenia
Do żółtek dodać mleko i wymieszać. Jajka ubić na pianę. Do żółtek dodać ubite białka oraz starte jabłko, a następnie płatki owsiane, izolat białka i dokładnie wymieszać. Na koniec dla lepszego smaku dodać cynamon i cukier waniliowy. Wszystko wymieszać i wylać ma rozgrzany teflon. Powinien wyjść jeden dość gruby omlet (ewentualnie podzielić na dwa cieńsze).

Smacznego! ;)

wart odżywcze
białka 39g
tłuszcze 24g
węglowodany 53g
614 kcal

Aponax
15-06-09, 15:51
troszke za duzo tłuszczow ^^. Smacznie to wyglada

luo
15-06-09, 16:20
troszke za duzo tłuszczow ^^. Smacznie to wyglada

jaja robią swoje;P
jakieś 30% fatu w żółtku

Micek185
15-06-09, 17:13
to moja wersja:
5całych jaj
troche mąki i mleka (na wyczucie aby masa była trochę gęsta)
papryka,posiekana ugotowana pierś z kurczaka lub podsmażona kiełbasa(jak ktos się nie boi fatu)przyprawy,
jaja utrzepac dodać mąkę i mleko i smażyc na wolnym ogniu aż spód się zetnie wtedy na wierzch wrzucić mięsso pokrojoną w kostke paprykę i przyprawy.
złożyć omlet na pół przykryć patelnię pokrywką i na wolnym ogniu jeszcze troche smażyc.wyjąć i szamac:) ja dodaje jeszcze do tego sos czosnkowy nie wiem ile to ma kalorii bo nie bawię się w wyliczanie ale smakuje nie ziemsko:Dpozdro

Micek185
15-06-09, 17:19
widzę że słabo się kręci w tej książce kucharskiej to jeszcze jedno proste "danie" jeśli to tak można nazwać na klację:
składniki:
kostka twarogu(100g)
dżem lub sok owocowy
2łyżki śmietany

twaróg rozmieszać mikserem i dodać śmietanę i dżem i koniec,danie na nocny katabolizm gotowe! niby proste ale już nie krzywi mordy jak zwykły suchy twaróg:D

luo
16-06-09, 23:20
niby proste ale już nie krzywi mordy jak zwykły suchy twaróg:D

hehe no i właśnie o to w tym dziale chodzi
1. łatwo
2. smacznie
3. szybko
4. zdrowo
;)

Strielok
17-06-09, 21:27
I bez mąki można to zrobić ?

KowalX
17-06-09, 21:33
dodaj mąki żytniej

Micek185
17-06-09, 22:56
po co mąka?zbędne węgle na noc dżemik wystarczy:)

KowalX
18-06-09, 01:23
po co mąka?zbędne węgle na noc dżemik wystarczy:)

Strielok zadał pytanie to mu odpowiedziałem.Pytanie dotyczyło chyba twojego wcześniejszego postu ( 15-06-09 17:13) :)

pzdr

Strielok
18-06-09, 10:51
Ja zawsze robiłem sobie takiego zwykłego omleta, tzn:
-3 jaja
-3 łyżki wody
-3 łyżki mąki pszennej tortowej
Wszystko dokładnie wymieszać, dodać szczyptę soli, później wlać to na patelnię, dodać mięska i sera. A na koniec posmarować ketchupem.
Taki zwykły omlet żeby się najeść. Nigdy nie myślałem o tym, żeby był jakiś specjalny i miał jakieś tam wartości odżywcze. Aha byłbym zapomniał, smażę to na margarynie.

KowalX
18-06-09, 13:58
Ja zawsze robiłem sobie takiego zwykłego omleta, tzn:
-3 jaja
-3 łyżki wody
-3 łyżki mąki pszennej tortowej
Wszystko dokładnie wymieszać, dodać szczyptę soli, później wlać to na patelnię, dodać mięska i sera. A na koniec posmarować ketchupem.
Taki zwykły omlet żeby się najeść. Nigdy nie myślałem o tym, żeby był jakiś specjalny i miał jakieś tam wartości odżywcze. Aha byłbym zapomniał, smażę to na margarynie.

weź olej rzepakowy ,a do kanapek lepsze masło niż margaryna :)

Strielok
18-06-09, 16:49
a czy ja napisałem, że jem chlebek z margaryną ? :> wypróbuję te wasze przepisy.

LeBron23LBJ
18-06-09, 17:26
mój omlet sklada sie z:
3 cale jaja +jedno bialko
troche chudego twarogu lub serka wiejskiego, ok 100g
słodzik (podstawa :D )
kawałki truskawek
cynamon
płatki owsiane

taki zestaw jest dla mnie zajebisty, wartosciowy i smaczny :lol:

KowalX
18-06-09, 17:43
a czy ja napisałem, że jem chlebek z margaryną ? :> wypróbuję te wasze przepisy.

nie, tak sobie napomknąłem ;)

ciaastek91
31-08-09, 16:03
chyba nikt tuaj nie napisal o pewnej ciekawej opcji.
platki owsiane miksujemy w blenderze na sucho, aby powstal z nich proszek.
wtedy dopiero mieszamy je z jajkami i smazymy w sandwich tosterze/gofrownicy.
chodzi o taka maszyne:
http://a01.cdn.a.pl/Zdjecie-28748/Opiekacz-ROMIX-SM-18-Bialy-sandwich-toster-Full.jpg

alder
23-11-09, 20:52
irytował mnie omlet kulturysty bo zawsze miałem problemy ze zjedzeniem go ;/ ale nie wolno się poddawać. ostatnio dodałem więcej mleka. dużo więcej. i git. bardziej naleśnikowate (4 całe jaja) ale smaczniejsze i nie takie "tępe". wyżerka fajowa. płatki owsiane ostatnio mam takie gitowe, że ich nie czuć w sensie delikutaśne.

Russel
04-01-10, 11:31
ja to kiedyś ubijałem piany z białek pierdoliłem sie z tym godzinę
a teraz:
7 jaj + 150 g platkow owisanych + cynamon + 4 slodziki
do jednego naczynia- mikser 30 sec
na teflon 5 min z 2 stron i jazda z dżemem

można robić polewę z białka jak jest jakieś dobre np czekoladowe
taka jak magda robi tutaj
http://www.musculardevelopment.pl/mdnews-tv/kuchnia-md/deser/video,4,magda-wilk-deser-czwarty.html

odesp
23-01-10, 21:56
Witam,
Mam proste pytanie czy te omlety mozna jesc na kolacje jako ostatni posilek czy tylko rano? Waze tlyko 60kg i cwicze na mase dlatego pytam.

Giro
23-01-10, 22:55
Jako ostatni posiłek raczej nie, ponieważ do omleta dodaje się mąke i płatki owsiane, a węglowodany w nich zawarte, nie są polecane na kolacje, ponieważ znaczna ich część odłoży się w postaci tłuszczu.

alder
24-01-10, 02:49
można rzecz jasna omlecik bez mąki zrobić i bez żółtek.

odesp
24-01-10, 09:44
Jesli mam 1.70 wzrostu i 18 lat a waze tylko 60 kg to mysle ze dwa razy zjedzony omlecik na kolacje nie zaszkodzi :)

Giro
24-01-10, 15:45
można rzecz jasna omlecik bez mąki zrobić i bez żółtek.

to już nie jest omlet :P

robby
24-01-10, 16:08
"Myofusion waniliowe lub czekoladowe - wg waszego uznania - aczkolwiek Myofusion jest najlepsze" :D Gdzie ona się uczyła polskiego? Ciekawe gdzie można kupić taką tortillę meksykańską pełnoziarnistą... a to masło orzechowe bez soli i oleju to już chyba nie występuje w przyrodzie, chyba że się samemu zmieli te orzechy...

alder
24-01-10, 16:42
to już nie jest omlet :P

tzn 2 żółtka np. ej jak to nie, im więcej białek jaj tym bardziej puffy

robby
24-01-10, 18:16
A sory - w sklepach ze zdrową żywnością są dobre masła orzechowe... tylko że trochę droższe od tych z solą i cukrem :P

Russel
24-01-10, 21:11
Witam,
Mam proste pytanie czy te omlety mozna jesc na kolacje jako ostatni posilek czy tylko rano? Waze tlyko 60kg i cwicze na mase dlatego pytam.

jedź na luzie

luo
19-02-11, 15:11
Omlet ala'Luo;P
http://img14.imageshack.us/img14/2485/p1010093yk.jpg
Dzisiaj zrobiłem sobie taki omlecik z:
6 białek+2 żółtka
70g płatków owsianych
2 łyżki stołowe siemia lnianego i pestek ze słonecznika (koło 20g)
czubata łyżka wiórek kokosowych(jak chcesz zmniejszyć kaloryczność wiórki można wyrzucić)
pół łyżeczki proszku do pieczenia
dżem jabłkowy niskosłodzony na górę omleta

Żółtka należy zmieszać z białkami (bez ubijania białek), potem dodaj resztę składników i wszystko dokładnie wymieszaj.
Patelnię natrzyj ręcznikiem kuchennym z oliwą z oliwek/spryskaj(oliwą czy pamem) i wylej przygotowaną masę na rozgrzaną patelnię. Smaż pod przykryciem 7 minut na jednej stronie i 3-4 minuty po odwróceniu również pod przykryciem

wartości odżywcze
białko 45g (25g z jaj)
węglowodany 57g
tłuszcze 39g
kcal 771 kcal


http://img411.imageshack.us/img411/5914/p1010088bv.jpg

http://img233.imageshack.us/img233/5760/p1010089pp.jpg

http://img232.imageshack.us/img232/2543/p1010090d.jpg

Omlet wyszedł pyszny,
Smacznego!

mtm
19-02-11, 15:35
dawno nie jadłem jajek w środku dnia , ale kiedyś :

4 całe jaja
kubek truskawek
i do tego rozgniecione truskawki jako polewa ( mrożone , wyciągasz na noc rano ugniatasz )

do jaj truskawki i mieszanie , owsa dać ile tam kto je . poddusic z pokrywką i potem polać truskawkami .

----

fallenursus
19-02-11, 15:39
tak samo jak 007