PDA

Zobacz pełną wersję : krav maga



Micek185
16-05-09, 00:52
witam!chciałbym zacząc szkolic sie w tej technice ale w okolicy nie ma ani jednej szkoły wiec chce to robic w domu sam.Mam prosbe..Zna ktos może dobre strony internetowe gdzie mógłbym znaleźć troche inf na temat tej sztuki walki?Może takie na których moge krok po kroku nauczyc sie podstaw tego sportu.Z góry dzięki za odpowiedzi

Czyżyk
16-05-09, 01:00
Na spryciarzach poszukaj :-D Widziałem tam kiedyś filmiki instruktażowe sztuk walki.

KowalX
16-05-09, 01:53
witam!chciałbym zacząc szkolic sie w tej technice ale w okolicy nie ma ani jednej szkoły wiec chce to robic w domu sam.Mam prosbe..Zna ktos może dobre strony internetowe gdzie mógłbym znaleźć troche inf na temat tej sztuki walki?Może takie na których moge krok po kroku nauczyc sie podstaw tego sportu.Z góry dzięki za odpowiedzi

są dużo lepsze walki i nie uczą tam porządnego wyprowadzenia ciosów ,a to podstawa ...

znajdź sobie stronkę z boksem i naucz się najpierw tego bardziej ci się przyda...

Płomień
16-05-09, 12:03
http://e-kulturystyka.info/showthread.php?t=15904
tu masz techniki MT

Biernaczek
16-05-09, 12:40
są dużo lepsze walki i nie uczą tam porządnego wyprowadzenia ciosów ,a to podstawa ...

znajdź sobie stronkę z boksem i naucz się najpierw tego bardziej ci się przyda...

Widać,że nigdy nie miałeś do czynienia z kravką.
Jak by ci koleś z kravki wyprowadził cios to byś nie wiedział co się dzieje kolego.

Anaboliczny Koks
16-05-09, 13:46
Biernaczek nie ośmieszaj się ... To jest całkiem inna sztuka walki niż np boks ... Całkiem inne ciosy itd... Jakbyś dostał od boksera wagi ciężkiej cios to byś miał operacje czaszki.

know1126
16-05-09, 14:26
nic nie zastapi normalnego treningu-nie lepiej chodzic na cos,cos moze jest w okolicy?

Biernaczek
16-05-09, 14:40
Biernaczek nie ośmieszaj się ... To jest całkiem inna sztuka walki niż np boks ... Całkiem inne ciosy itd... Jakbyś dostał od boksera wagi ciężkiej cios to byś miał operacje czaszki.

Człowieczku, czy ja mówie,że taka sama ?? Czy ja powiedziałem,że te same ciosy? Przeczytaj parę razy zanim odpiszesz. Pewnie,że gdybym dostał od boksera to by mnie wykręciło i to nie musi być waga ciężka.
Chodziło mi o to,że na ulicy jest bardziej przydatna krav maga.

Boruta
16-05-09, 15:10
Chodziło mi o to,że na ulicy jest bardziej przydatna krav maga.
Nie jest.

Biernaczek
16-05-09, 15:40
Nie jest.

Bo ??

KowalX
16-05-09, 16:11
Widać,że nigdy nie miałeś do czynienia z kravką.
Jak by ci koleś z kravki wyprowadził cios to byś nie wiedział co się dzieje kolego.

miałem z wojskową ;) i nie tylko z nią



Chodziło mi o to,że na ulicy jest bardziej przydatna krav maga.

nie prawda wiesz mi ,a poza tym jest jeszcze prawo Polskie...

PS.
panowie z krav magi pokazali na co ich stać na UFC (można było kopać w jądra i ciągnąć za włosy) gdzie były małe ograniczenia (nie dłubać oczu i nie gryźć i bodajże 30sek to rekord tych panów przed nokautem

Biernaczek
16-05-09, 17:03
Ulica to co innego.
Wyskoczy Ci jakiś idiota z pałą albo z nożem i co bokser rękami będzie machał ? dostanie po łapach i tyle.

KowalX
16-05-09, 17:13
Ulica to co innego.
Wyskoczy Ci jakiś idiota z pałą albo z nożem i co bokser rękami będzie machał ? dostanie po łapach i tyle.

miałem kilka takich sytuacji ,mam 2 blizny po nożu i przydał się bardzo lewy prosty ...,a uniki i wychwyty noża nie.Przez to koleś pojechał mi po żebrach nożem.
Zresztą często się biłem na ulicach i wiem co mówię...
Twierdze tylko,że ci panowie uczą pływać nie wchodząc do wody ;)

ćwiczę różne sporty walki od 18lat byłem na różnych zgrupowaniach,szkoleniach oraz prowadziłem kurs samoobrony dla cywilów wiem o czym piszę...
PS.
Wiem jak niektórzy uczą systemów walki i jak kopię się gościa w ruchu w jądra ,a jak na treningu.
i nic złego w tym tekście nie kieruję do ciebie ,bo wiem jak nieraz przez neta to wygląda:).

Boruta
16-05-09, 18:01
Bo ??

Bo nie jest.

Ulica to co innego.
Wyskoczy Ci jakiś idiota z pałą albo z nożem i co bokser rękami będzie machał ? dostanie po łapach i tyle.
Owszem ulica to co innego niz film. Lepiej od razu sobie podetnij zyły zamiast się z gołymi łapkami rzucać na nozownika. To jest właśnie jeden z problemów Kravata i innych tzw combatów - wmawianie ludziom że naucza ich walczyć z nożownikiem, czy tabunami wrogów.

Biernaczek
16-05-09, 18:17
miałem kilka takich sytuacji ,mam 2 blizny po nożu i przydał się bardzo lewy prosty ...,a uniki i wychwyty noża nie.Przez to koleś pojechał mi po żebrach nożem.
Zresztą często się biłem na ulicach i wiem co mówię...
Twierdze tylko,że ci panowie uczą pływać nie wchodząc do wody ;)

ćwiczę różne sporty walki od 18lat byłem na różnych zgrupowaniach,szkoleniach oraz prowadziłem kurs samoobrony dla cywilów wiem o czym piszę...
PS.
Wiem jak niektórzy uczą systemów walki i jak kopię się gościa w ruchu w jądra ,a jak na treningu.
i nic złego w tym tekście nie kieruję do ciebie ,bo wiem jak nieraz przez neta to wygląda:).

Niech ci będzie ;p
Boruta "Bo nie jest" to dzieci z podstawówki odpowiadają, oczekiwałem konkretnej odp.

Płomień
16-05-09, 18:35
na treningach krav mage jak uczą się walczyć z nożownikiem to wiedzą jaki cios wykona i wiedzą od razu co mają zrobić a na ulicy tak nie ma możesz się wszystkiego spodziewać i to w każdej chwili

Micek185
16-05-09, 19:11
chłopaki troche zboczyliscie z tematu :dda mi w koncu ktos jakis link?bo w sumie o to mi chodziło
Ps.
Chłopaki a na których treningach ucza realnych sytuacji w których nie wiemy co bedzie dalej?Właśnie po to są SPARINGI żeby wtedy trenowac takie umiejętności a krav maga jest taką walką która sie przydaje na ulicy i głownie po to mi chodzi.więc nie piszci o tym jaka technika jest lepsza tylko jak możecie to pomóżcie w tej kwestii.pozdro

KowalX
16-05-09, 20:00
mma trening przekrojowy jest najlepszy :)

Piorun
16-05-09, 21:19
jesli chesz sie krav magi uczyc teoretycznie...
mysle ze mija sie to z celem, bo nie wiele Ci to da

nie mozna sie nauczyc zapasow czytajac ksiazki

mozna co najyzej dostac pare informacji o tym jak robi sie ciosy, jakie sa techniki

krav maga jest systemem bojowym zorientowanym na skutecznosc
atak na oczy, na szyje, duszenia

pozatym z tego co sie orientje krav maga uczy trez uzywac noza calkiem skutecznie

jesli chodzi o walki uliczne to samo uzywanie tych technik jest dos niebezpieczne
ale skutezcne, tak jak w kazdym systemie bojowym nie ma cackania sie i wykorzystuje sie wszystkie mozliwosci zeby zneutralizowac przeciwnika nie patrzac na koszty

generalnie nawet jesli nie masz instruktora mozesz uzadzic trening ogolnorozwojowy
i tak kazdy kompletny system bojowy w miejszym lub wiekszym stopniu zawiera uderzenia, kopniecia, proste i skuteczne chywty w zwarciu
chwytow na solo nie przetestujesz ale na worku da sie cwiczyc

jak opanujesz kilka ciosow do perfekcji, sposob poruszania, sile i kondycje to juz masz jakies predyspozycje do wymiatania
moze byc to prawy prosty, sierpowy, low/high kick,
jesli am sie warunki, koordynacje to w walkach ulicznych wystarcza,
na poczatek potem mozna sie rozejrzec za instruktorem krav magi, czy innego sytemu bojowego bo one w zasadzie podobne są ronia sie tylko charakterem, zestawem ciosow

Anaboliczny Koks
17-05-09, 09:09
miałem z wojskową ;) i nie tylko z nią
W polskim wojsku raczej ejst combat 56 odmiana kravki.

A co do ulicy to jak Ci wyskoczy 2 z nozami to co w jaja ich kopniesz? Nie bądź śmieszny ,na treningu trener mówi Ci jaki przeciwnik cios wykona ,na ulicy może machać nożem ,a Ci zajebie strzała i nie będziesz wiedział o co chodzi "bo przecież miał nóz'...

Boruta
17-05-09, 11:58
Niech ci będzie ;p
Boruta "Bo nie jest" to dzieci z podstawówki odpowiadają, oczekiwałem konkretnej odp.
W ciagu ostatnich kilkunastu lat miałeś w polskim necie tłumaczone pare tysięcy razy. Na tym forum też.



Chłopaki a na których treningach ucza realnych sytuacji w których nie wiemy co bedzie dalej?Właśnie po to są SPARINGI żeby wtedy trenowac takie umiejętności a krav maga jest taką walką która sie przydaje na ulicy
Nie jest. A jednym z powodów jest brak mozliwosci ćwiczenia większości z tego w sparingu.

W polskim wojsku raczej ejst combat 56 odmiana kravki.
Niestety akurat Kravat. Jak zwykle jesteśmy "dziesięć lat za murzynami". Wiodące armie opierają się na nowoczesnych stylach walki, ale u nas wiadomo - kto ma układy to sobie załatwi. :-(
A Combat 56 nie jest żadną odmiana Kravata.

Anaboliczny Koks
17-05-09, 12:19
Boruta to jest "jakby" to co Kravka ,tylko jakby udoskonalone i na możliwości "polaka" . W tym ,że w C56 to większość chwytów z użyciem broni .

Co do tematu tu masz chwyty z Combat56

http://www.combat56.pl/system_combat_56/techniki/_/fe81fa645f240ed7/

1 pokazany chwyt pokazuje Ci jak się bronić przed jednym nożownikiem który stoi do Ciebie frontalnie heh ,uważaj bo mu tak zrobisz jak nie jesteś wyszkolony.


Do tego filmiki http://www.combat56.pl/system_combat_56/filmy_instruktazowe/_/cce4b5759aec8047/

KowalX
17-05-09, 13:16
W polskim wojsku raczej ejst combat 56 odmiana kravki.

A co do ulicy to jak Ci wyskoczy 2 z nozami to co w jaja ich kopniesz? Nie bądź śmieszny ,na treningu trener mówi Ci jaki przeciwnik cios wykona ,na ulicy może machać nożem ,a Ci zajebie strzała i nie będziesz wiedział o co chodzi "bo przecież miał nóz'...

1.ten tekst jest do mnie kierowany ,bo ja pisałem ,że wolę inne sposoby...

2. wojskowej nie musiałem mieć w wojsku. Nie wszystkie jednostki korzystają z combat 56.

3.combat 56 to nie odmiana kravki.Są to wybrane techniki samoobrony z różnych stylów i sportów walki i niby stworzono nowy system.To techniki ,które nauczał A.Kups i nazwał je chyba raczej by łatwiej to rozpowszechnić ,przekazać ;),bo nic nowego nie wymyślił

4.miałem z wojskową(militarną ,bo źle to nazwałem)przez ponad 2lata

KowalX
17-05-09, 13:23
Jak zwykle jesteśmy "dziesięć lat za murzynami". Wiodące armie opierają się na nowoczesnych stylach walki, ale u nas wiadomo - kto ma układy to sobie załatwi. :-(

Nie jesteśmy za murzynami...
wiodące armie jak i nasze jednostki specjalne mają swoje sposoby i nie jest to ,ani combat 56ani kravka

jak np w usa wiodące jest bojowe Bjj ,które bardzo przypomina mma

Prezydent_1c
17-05-09, 14:38
Heheh a co to jest "bojowe bjj" ? Pokaż jakiś filmik ;)
ps. ja jestem zdania Boruty.... Krav Maga nie nadaje się dla kogoś kto idzie pierwszy raz na tego rodzaju treningi ... Zresztą dla mnie to też troche nudne bo wielu ciosów nie wyprowadza się tylko markuje itp itp. a pouderzać w powietrze to ja moge sobie w domu ... ;)

KowalX
17-05-09, 14:48
jest to combat bjj używane przez wojsko usa:

dodane techniki uderzeń i walki saperką itp itd:

USA RANGERS (http://www.graciemiami.com/videos/entrevistas/rangers.wmv)

książka szkoleniowa:

http://rapidshare.com/files/233979426/WojskoUsa.rar

KowalX
17-05-09, 14:55
książka szkoleniowa:

http://rapidshare.com/files/233979426/WojskoUsa.rar

hasło: Kowal

Boruta
18-05-09, 00:46
Boruta to jest "jakby" to co Kravka ,tylko jakby udoskonalone i na możliwości "polaka" . W tym ,że w C56 to większość chwytów z użyciem broni .

Combat 56 powtał przed sprowadzeniem Kravata do Polski i nie ma z nim związku. "Polaka" piszemy z dużej litery.


Nie jesteśmy za murzynami...
wiodące armie jak i nasze jednostki specjalne mają swoje sposoby i nie jest to ,ani combat 56ani kravka

jak np w usa wiodące jest bojowe Bjj ,które bardzo przypomina mma

Macki opadają. W USA jest Modern Army Combatives Program oparty na Bjj. Jego twórcą jest Matt Larsen z którym zresztą kiedyś korespondowałem. Bardzo konkretny facet. Nie ma to niestety nic wspólnego z szajsem jaki ćwiczy polska armia.


jest to combat bjj używane przez wojsko usa
Nie mieszaj pojęć. Combat to pojęcie stosowane w Polsce. Dla Amerykanina niezrozumiałe w tym kontekście, bo po angielsku combat to po prostu walka, a polski "combat" to teoretyczne kombinacje nie mające z walka wiele wspólnego. W USA mówi się combatives, ale w innym znaczeniu.


dodane techniki uderzeń i walki saperką itp itd:

"Walka" saperka, śledziem od namiotu, czy menażką to pomysły teoretyków z polskiej armi. Na świecie, a zwłaszcza w MACP takich bzdur się nie ćwiczy, bo nikt nie zakłada, że żołnierz znajdzie się bez broni palnej, bez noża, za to z saperką w obliczu przeciwnika, który też nie będzie miał z czego strzelać.

KowalX
18-05-09, 02:27
dzięki za info






"Walka" saperka, śledziem od namiotu, czy menażką to pomysły teoretyków z polskiej armi. Na świecie, a zwłaszcza w MACP takich bzdur się nie ćwiczy, bo nikt nie zakłada, że żołnierz znajdzie się bez broni palnej, bez noża, za to z saperką w obliczu przeciwnika, który też nie będzie miał z czego strzelać.

widziałem gdzieś filmy z armi rosyjskiej (specnazu ), chińskiej i paru innych i była tam walka saperką...
jak znajdę dam linka.
pozdro

KowalX
18-05-09, 03:08
Macki opadają. W USA jest Modern Army Combatives Program oparty na Bjj. Jego twórcą jest Matt Larsen z którym zresztą kiedyś korespondowałem. Bardzo konkretny facet. Nie ma to niestety nic wspólnego z szajsem jaki ćwiczy polska armia.

co ma do tego ,że z nim korespondowałeś?
wiem jak szkolą się jednostki specjalne policji w Polsce i mają tam parter i nie tylko i poziom jest wysoki (tego nie pisze na podstawie filmików)
znam również kilku byłych żołnierzy jednostek specjalnych i też mieli elementy bjj i nie tylko


Nie mieszaj pojęć. Combat to pojęcie stosowane w Polsce. Dla Amerykanina niezrozumiałe w tym kontekście, bo po angielsku combat to po prostu walka, a polski "combat" to teoretyczne kombinacje nie mające z walka wiele wspólnego. W USA mówi się combatives, ale w innym znaczeniu.


Jesteśmy w Polsce więc tak pisze .Tego nie wiedziałem,że nie stosowane combatives - pomyliłem nazwy,ale chodziło mi ,że nie ma tam kravata tylko bjj,a combat użyłem w odniesieniu do nazwy systemu przystosowanego dla wojska(mój błąd ;p).

co do uderzania bronią możliwe ,bo mają plastikową...
pozdrawiam...

Boruta
19-05-09, 00:26
widziałem gdzieś filmy z armi rosyjskiej (specnazu ), chińskiej i paru innych i była tam walka saperką...
jak znajdę dam linka.
pozdro

A teraz się zastanów, jakie są szanse, że znajdziesz się naprzeciwko przeciwnika bez broni palnej, bez noża, za z saperka. A on tez nie bedzie miał akurat z czego cię zastrzelić.
W postkomunistycznych armiach na zasadzie inercji jeszcze czasami takie pomysły si eprzewijają.


wiem jak szkolą się jednostki specjalne policji w Polsce i mają tam parter i nie tylko i poziom jest wysoki (tego nie pisze na podstawie filmików)
Jasne że miewaja parter. Paru instruktorów ich szkolił, np Mirek Okniński.

znam również kilku byłych żołnierzy jednostek specjalnych i też mieli elementy bjj i nie tylko
Jasne ze mieli. Np Roy Harris prowadził zajecia na zgrupowaniu Combat 56 gdzie byli min żołnierze z Lublińca.
Tylko, że to indywidualne sprawy. Natomiast program walki wręcz dla WP jest oparty na Kravacie.

Dropss
19-05-09, 00:55
sory ze odbiegam od tematu pamietasz moze kowalx walki z ufc ludzi z kravki ?

KowalX
19-05-09, 02:03
A teraz się zastanów, jakie są szanse, że znajdziesz się naprzeciwko przeciwnika bez broni palnej, bez noża, za z saperka. A on tez nie bedzie miał akurat z czego cię zastrzelić.
W postkomunistycznych armiach na zasadzie inercji jeszcze czasami takie pomysły si eprzewijają.

myślę ,że szanse są tym bardziej,że saperkę mają przy boku...




Jasne ze mieli. Np Roy Harris prowadził zajecia na zgrupowaniu Combat 56 gdzie byli min żołnierze z Lublińca.
Tylko, że to indywidualne sprawy. Natomiast program walki wręcz dla WP jest oparty na Kravacie.

1.wiem
2.w wojsku możliwe ,że nie ,ale w w AT wiem ,że nie...


sory ze odbiegam od tematu pamietasz moze kowalx walki z ufc ludzi z kravki ?

w któryś z pierwszych nie pamiętam...

KowalX
19-05-09, 02:12
@Boruta

chyba się trochę wojem,jednostkami specjalnymi interesujesz...

jak Ci się chce to fajny dokument:

http://rapidshare.com/files/161967364/Historia_Or__a_-_Specnaz.part1.rar
http://rapidshare.com/files/161974740/Historia_Or__a_-_Specnaz.part2.rar
http://rapidshare.com/files/161981769/Historia_Or__a_-_Specnaz.part3.rar
http://rapidshare.com/files/161988323/Historia_Or__a_-_Specnaz.part4.rar
http://rapidshare.com/files/161989446/Historia_Or__a_-_Specnaz.part5.rar

o specnaz

KowalX
19-05-09, 03:36
saperka

a z drugiej strony o co chodzi z tą saperką napisałem ,że widziałem jak się szkolili na filmach z nią nie podejmowałem jakieś rozmowy czy ma to sens czy nie...

TedRasel
19-05-09, 10:29
kravka to nie sport

Boruta
19-05-09, 16:29
Nie, interesuje sie walka wrecz. Stąd nie wiem czy "saperkę maja przy boku". Raczej wątpię w odniesieniu do nowoczesnej armii. Tzn jeśli chodzi o "pałętającą" się przy pasie łopatkę, a nie składany sprzęt do wykopania dziury. Za to na pewno ma przy boku (albo na piersi) nóż. Czasem nie jeden. Sytuacja gdy stanie z rozłożoną saperką w ręku naprzeciwko przeciwnika pozbawionego broni palnej jest naprawdę kuriozum.
Nie pisałem o AT a o wojsku. Aktualnie obowiązujący program został opracowany przez ludzi z Kravata, jest na nim oparty i małowartościowy.
W UFC walczył Moti Horenstein. Mistrz świata Oyama karate i weteran Kravata, współzałozyciel wraz z Miki Erezem jednej z jego odmian Hisardut-Krav Maga, instruktor w armii izraelskiej. W UFC walczył dwukrotnie przegrywajac. Łacznie w MMA stoczył 7 walk. Przegrał 6, wszystkie przed czasem i wygrał tylko z kickboxerem Patem Smithem.
Walki z:
Kerrem: http://www.dailymotion.pl/video/x30zj4_youtube-mark-kerr-vs-moti-horenstei_sport
Colemanem: http://www.dailymotion.pl/video/x74gxf_coleman-vs-horenstein_sport
Taktarowem: http://www.youtube.com/watch?v=iTrvbmy36nc
Fereirą: http://www.youtube.com/watch?v=Jvao4JPTAUk

KowalX
19-05-09, 17:49
Aktualnie obowiązujący program został opracowany przez ludzi z Kravata, jest na nim oparty i małowartościowy.

co do tego kravata to się zgadzamy...

a tu w 6minucie masz o saperce:

http://www.youtube.com/watch?v=xxT3zAeGV2M&feature=related

Boruta
19-05-09, 18:08
"Można zasłonić się nią przed kula".
Hahaha. Discovery to akurat bardzo kiepskie źródło. Inna sprawa, że dawniej w armiach różne dziwne rzeczy robiono i siła inercji to pokutuje dalej. Tyle tylko jak stała łopatka z drewnianym trzonkiem ma sie do nowoczesnego oporządzenia? osobiscie nie wiem, ale wydaje mi si eże niewiele.
Zresztą znowu nawet gdyby, to powtórzę: Sytuacja gdy stanie z rozłożoną saperką w ręku naprzeciwko przeciwnika pozbawionego broni palnej jest naprawdę kuriozum.
A o zasłanianiu sie przed kulami saperka to mozna w Discovery opowiadać.

KowalX
19-05-09, 18:45
"Można zasłonić się nią przed kula".
Hahaha. Discovery to akurat bardzo kiepskie źródło. Inna sprawa, że dawniej w armiach różne dziwne rzeczy robiono i siła inercji to pokutuje dalej. Tyle tylko jak stała łopatka z drewnianym trzonkiem ma sie do nowoczesnego oporządzenia? osobiscie nie wiem, ale wydaje mi si eże niewiele.
Zresztą znowu nawet gdyby, to powtórzę: Sytuacja gdy stanie z rozłożoną saperką w ręku naprzeciwko przeciwnika pozbawionego broni palnej jest naprawdę kuriozum.
A o zasłanianiu sie przed kulami saperka to mozna w Discovery opowiadać.

też się naśmiałem :) ,ale jest ;p

klowa
13-10-09, 01:13
Powiem tak... chodziłem na kravke prawie rok... i chyba żałuje... trening i ulica to co innego... owszem uczą cie tam "zwarć", "parteru", "łokcie", "kolanka", (miałem też obsługe broni palnej.. ale to z "profilu wojskowego") i wiele innych... ale jeśli chcesz poprostu sie dobrze "lać" to nie polecam. Fajnie wygląda na treningu, i tylko tam. Oprucz potłuczonych jajec i rozwalonych kostek... nic nie wyniosłem co by sprawiło ze mnie "super wojownika" jak to niektórzy uważają kupując sobie książeczke od Krav Magi :) może jeśli zdasz wyższy stopień niż A1 to coś ci zostanie.

Z góry odradzam tym co myślą ze po 2 miesiącach z robią z siebie jakiegoś Zabijake :)
PS. Treningi są w hu...* drogie... kupcie sobie karnet na siłke:)

Micek185
16-10-09, 02:34
elo odświeżam temat:d
dzis odbyłem pierwszy trening krav magi i poiwem ze dobre to jest daje ostry wycisk i naprawde duzo mozna sie nauczyc o motoryce,dzwigniach czy chodzby o tym jak uniknąć ciosu a to podstawa z niecierpliwoscią czekam na natepny trening bo juz wiem ze to bedzie moja druga pasja oprócz siłowni,no własnie wznowiłem treningi po 3miesiacach wiec wszystko wchodzi elegancko a kravka pomaga sie wkrecac na obroty:evil:
pozdro

KowalX
17-10-09, 02:45
krawat jest gówno wart :whistle:

Micek185
20-10-09, 19:13
lepsza kravka niż szybkie nogi do spierdalania:D spoko jest,mi sie podoba:twisted:

KowalX
20-10-09, 20:01
lepsza kravka niż szybkie nogi do spierdalania:D spoko jest,mi sie podoba:twisted:

lepsze nogi ,bo na krawacie można się przejechać :twisted:

sl4by
20-10-09, 22:55
Powiem tak... rozmawiałem z ludźmi którzy są trenowali długo krav mage i mówili mi że jeśli myślę że po kravacie będę kozak na ulicy to się myle ponieważ to co oni ćwiczą jest skuteczne... ale jesli wiesz jak sie zachowa przeciwnik bo przy najmniejszej kombinacji zaczniesz sie gubic... A co obrony przed nożownikami to to ładnie wygląda tylko na filmach...w rzeczywistosci to wygladało by tak że zdazył by sie 3 razy wykrwawic zanim bys mu ten nóz z rak wzioł czy wybil..

KowalX
20-10-09, 23:21
ja się obroniłem :twisted:

trzy szybkie ,dwa niewidzialne

sl4by
28-10-09, 23:52
A bo Ty jesteś czarodziej xD