PDA

Zobacz pełną wersję : 4tydzien



puma007
13-05-09, 16:54
witam takie pytanie,jesli bylo to prosze mnie skierowac tam bo ja nic nie moglem znalezc,a wiec wczoraj zaczolem wlasnie 4 tyd masowki i pytanie brzmi co ile trzeba zmieniac trenig,zy wogole trzeba,tzn cel ten sam ale czy cos sie zmienia i po ilu tygodniach z gory dzieki,cos kiedys czytalem 4-6 tygodni ale chyba hodzilo o cykl supli

michal_f
13-05-09, 16:56
trening zmieniasz gdy juz na ciebie nie dziala ... ja zawsze po zaplanowanym okresie cwiczen tj. 4-7 tyg robie tydzien przerwy i po przerwie zmieniam trening ;) pzdr

puma007
13-05-09, 17:00
aha tzn ze poki dziala to mam go kontynuowac,nie no tez gdizies widzialem ze sie zmienia co 3 miechy...

michal_f
13-05-09, 17:05
dokladnie jak dziala to kontunuluj ... ale zebys nie jechal jednym i tym samym treningiem z rok ;) a i zmiana treningu to nie ze caly radykalnie zmieniasz tylko np liczbe powt czy seri ... ewentualnie cwiczenia zamieniasz ;)pzdr

slim shady
13-05-09, 17:16
Trening ciągniesz max 3 miesiące (masowy)

KowalX
13-05-09, 17:46
witam takie pytanie,jesli bylo to prosze mnie skierowac tam bo ja nic nie moglem znalezc,a wiec wczoraj zaczolem wlasnie 4 tyd masowki i pytanie brzmi co ile trzeba zmieniac trenig,zy wogole trzeba,tzn cel ten sam ale czy cos sie zmienia i po ilu tygodniach z gory dzieki,cos kiedys czytalem 4-6 tygodni ale chyba hodzilo o cykl supli

organizm (mięśnie)przyzwyczaja się do wysiłku do 3miesięcy niezależnie jakiego typu jest to wysiłek...

dlatego powinieneś zmieniać go co około 2- 3 miesiące, zbyt szybko też nie warto ponieważ organizm(ścięgna) potrzebuje trochę czasu by się przyzwyczaić do wysiłku i nie przeciążamy ich aż tak ;)

grzela
13-05-09, 18:19
Nie musisz zmieniać całego treningu - możesz przecież pokombinować z ćwiczeniami, kolejnością wykonywania ćwiczeń, z przerwami , z seriami łączonymi czy tez superseriami.
Przeważnie spotyka się mikrocykle (niekiedy mezocykle) rozpisane na góra 12 tygodni - i to jest taka górna umowna granica.

znam jednak ludzi jadacych tym samym typem treningu ( z uwzględnieniem wcześniejszych uwag i odpowiednią regeneracją) nawet rok i dłużej- i osiągają zadowalające efekty.
jesli chodzi o mnie przewaznie zmieniam trening co 5-7 tygodni-

puma007
13-05-09, 23:28
Trening ciągniesz max 3 miesiące (masowy)

a potem??? co dalej???

slim shady
13-05-09, 23:36
robisz inny trening albo tak jak pisał Grzela, nektórzy przeplatają mase z siłą