PDA

Zobacz pełną wersję : napoje izotoniczne itp.



iknow
12-05-09, 21:50
Witam, mam nadzieje ze dobry dział wybrałem;d
na wstępie podam to czego tu wymagają;d
wiek 22, waga 80kg , wzrost 184cm, ćwiczę z pół roku, nic nie brałem.

Mam takie pytanie, czy napoje tego typu pomagają np: w osiągnięciu lepszych wyników w sporcie(pozwalają wycisnąć z ciała więcej niż można), czy nie. Chodzi mi o jeden konkretny dzień, ćwiczyłem do niego dużo, ale rożnie bywa i chciałem sobie jakoś pomoc czy to pomaga? kiedyś raz spróbowałem napój HOT, nie powiem coś dało, a może coś innego jest co tak jednorazowo pozwoli pomoc ciału wyciskający ta ukryta sile;d jeśli tak to można nazwać, ofc nie chodzi mi o jakieś zakazane rzeczy, czy jakieś nie zdrowe, ja chce żyć;d
proszę nie pisać postów typu trzeba było ćwiczyć itp. bo ćwiczyłem dużo intensywnie ale tez chorowałem co niezłe mnie osłabiło (grypa > ja )
jak ktoś się zna(próbował itp) niech napisze konkretne nazwy itp.

Symu
12-05-09, 22:04
jaki sport??

KowalX
12-05-09, 22:05
Witam, mam nadzieje ze dobry dział wybrałem;d
na wstępie podam to czego tu wymagają;d
wiek 22, waga 80kg , wzrost 184cm, ćwiczę z pół roku, nic nie brałem.

Mam takie pytanie, czy napoje tego typu pomagają np: w osiągnięciu lepszych wyników w sporcie(pozwalają wycisnąć z ciała więcej niż można), czy nie. Chodzi mi o jeden konkretny dzień, ćwiczyłem do niego dużo, ale rożnie bywa i chciałem sobie jakoś pomoc czy to pomaga? kiedyś raz spróbowałem napój HOT, nie powiem coś dało, a może coś innego jest co tak jednorazowo pozwoli pomoc ciału wyciskający ta ukryta sile;d jeśli tak to można nazwać, ofc nie chodzi mi o jakieś zakazane rzeczy, czy jakieś nie zdrowe, ja chce żyć;d
proszę nie pisać postów typu trzeba było ćwiczyć itp. bo ćwiczyłem dużo intensywnie ale tez chorowałem co niezłe mnie osłabiło (grypa > ja )
jak ktoś się zna(próbował itp) niech napisze konkretne nazwy itp.

napoje tego typu pomagają pije do dłuższych biegów uzupełniasz węglowodany i minerały ...

dobry napój hmm... "TREC Redfaster" ;)

Wiechu
12-05-09, 22:58
To juz lepiej kupic energetyka zeby sie pobudzic do treningu?

KowalX
13-05-09, 00:26
To juz lepiej kupic energetyka zeby sie pobudzic do treningu?

zależy czego potrzebujesz do biegów wolę izotoniczny ,a na siłkę popijam czasem jakiegoś energetyka

iknow
13-05-09, 15:50
ogólnie do biegów(krótkie i długie dystanse) i ćwiczeń siłowych.

Symu
13-05-09, 16:02
dlugie systanse izotoniki, polecam izostara. silka i krtokie dystanse IMO zbedne izotoniki .

iknow
13-05-09, 16:44
to na krotkie i silke co?:D jesli cos jest ofc;d

KowalX
13-05-09, 17:54
to na krotkie i silke co?:D jesli cos jest ofc;d

na długie biegi izotoniki na krótkie wystarczy ci woda, na siłowy i izotoniki są dobre(przy długim i ciężkim treningu) jak i energetyki kiedy chcemy się pobudzić itd(ale rzadko używam)u mnie przy siłowym króluje również woda ;)

pablo91prg
13-05-09, 18:40
50 g Carbo z wodą przed i po siłowni jak znalazł ;]

Anaboliczny Koks
13-05-09, 19:32
Jak nie masz na co kasy wydawać to kupuj . Bo ja po wpiciu izotnika jak i energetyka tak samo się czuję ,po prostu musisz chcieć trenować ,biegać i masz ten sam efekt.

KowalX
13-05-09, 19:47
Jak nie masz na co kasy wydawać to kupuj . Bo ja po wpiciu izotnika jak i energetyka tak samo się czuję ,po prostu musisz chcieć trenować ,biegać i masz ten sam efekt.

jasne ,że w większości przypadków to nie potrzebne tylko przy intensywnym wysiłku...
ale powodzenia w bieganiu na długich dystansach bez uzupełniania elektrolitów,węglowodanów...

Anaboliczny Koks
13-05-09, 21:43
Zalezy ile dla ciebie to dlugi dystans ... A pewnie ,ze trzeba uzupelniac tylko ze jak prawie codziennie mialbym wydawac po 5zl na izotonika to bym z torbami poszedl

jarecki19872
14-05-09, 06:50
kup sobie carbo

KowalX
14-05-09, 15:59
Zalezy ile dla ciebie to dlugi dystans ... A pewnie ,ze trzeba uzupelniac tylko ze jak prawie codziennie mialbym wydawac po 5zl na izotonika to bym z torbami poszedl

no ze 40min do 1h biegu to dla mnie długi dystans i kosztuje 3,5zł ja wydaję 14 na miesiąc na izotoniki ;)

bullet
14-05-09, 22:41
ja kupilem iso faster od trec'q sklad i dzialanie to samo co isostar, smaki do wyboru, cena 2x mniejsza, dorzucam do tego magnez musujacy i jest git--- do biegania
a przed silką to nie wiem czy rozumiem dobrze to co piszecie... czy chodzi wam o napoje typu red bull??
jesli tak to ja wole kawe.- jest kofeina a nie cukier.

Speedie
17-05-09, 10:33
Odniosę się zbiorczo do wypowiedzi:P A więc - red bulle, tigery itp - nie wiem - jak chcesz, ale ja dużo biegam i od dawna i po tym nie dość, że źle się czuję i wcale nie zwiększa mi się wydolność organizmu, to picie tego podczas samego treningu - bez sensu - jeżeli już - 30-40 min przed - bo - podczas? Czuje się nie energię a wręcz przeciwnie - jest się ospałym i "rozmemłanym". Ja chodząc na siłownię i trenując bieganie oraz siatkówkę - bardzo intensywnie zawsze wybierałam coś co miało - guaranę, taurynę, kofeinę i l-karnitynę - ta ostatnia dawała mi dużo siły i więcej możliwości podczas treningu - ale - dawkowało się ją tak:

około 40 min przed treningiem, podczas treningu - normalnie oraz po treningu reszta - miałam ją rozpuszczoną w 1 lub 1,5 litra wody - brałam m.in. HOT'a, ale nie tylko, możesz zerknąć na Multipowera - http://www.hellhound.pl/fit-active-lcarnitine-drink-puszka-500gr-p-361.html
albo Isofaster Treca - ale z tym nie mam doświadczenia, bo nigdy nie piłam:)

Ja czasami też popijam po prostu rozpuszczony magnez lub Plusssza Activ z l-karnityną i guaraną

Pozdrawiam!

luo
17-05-09, 13:09
Izotoniki możesz pić dość często, oczywiście jak masz kase;). Przy dłuższych dystansach są zalecane, przy krótkich wystarczy woda. Co do energetyków to przed startem niepolecam, wiem to z własnego doświadczenia. Możesz najwyżej wypić go po biegu.

PS. niema takiego czegoś to pozwoli Ci jednorazowo dać z siebie więcej;p, jak jesteś dobrze przygotowany fizycznie to równie dobrze postaraj się nastawić psychicznie, a sam siebie zadziwisz.
Wiara czasami czyni cuda, uwierz mi

ratak
19-05-09, 21:35
Przed długotrwałym wysiłkiem piję Isostar - koncentrat. Dzięki niemu nie męczę się tak szybko, pod koniec treningu bez Isostara miałabym dość a tak mam jeszcze energię np. na 30min orbitreku. No i po treningu mój organizm regeneruje się szybciej :) Następnego dnia nie czuję się wymięta i nie do życia :) Początkowo chciałam kupić tabletki Isostar. Wysłałam e-maila do sklep-presto.pl i polecono mi jednak koncentrat (www.sklep-presto.pl/product-pol-5503-Isostar-Konc-Long-Energy-pomarnczowy-790g-016514.html) - do wysiłków długotrwałych. Kupiłam więc koncentrat i nie żałuję!

KowalX
19-05-09, 22:41
Przed długotrwałym wysiłkiem piję Isostar - koncentrat. Dzięki niemu nie męczę się tak szybko, pod koniec treningu bez Isostara miałabym dość a tak mam jeszcze energię np. na 30min orbitreku. No i po treningu mój organizm regeneruje się szybciej :) Następnego dnia nie czuję się wymięta i nie do życia :) Początkowo chciałam kupić tabletki Isostar. Wysłałam e-maila do sklep-presto.pl i polecono mi jednak koncentrat (www.sklep-presto.pl/product-pol-5503-Isostar-Konc-Long-Energy-pomarnczowy-790g-016514.html) - do wysiłków długotrwałych. Kupiłam więc koncentrat i nie żałuję!

mam to samo :)

polecam kupić proszek i samemu rozrabiać będzie jeszcze taniej ;)