PDA

Zobacz pełn± wersję : 5 miesiecy na silowni jakie odrzywki



m123
12-05-09, 21:11
witam wszystkich.
Prosze o porade dotyczaca odzywek, moj staz na silowni to 5 miesiecy, nigdy nic nie brałem. Mam 24 lata 176 cm wzrostu, 83 kg. przed rozpoczeciem przygody z siłownia wazylem 92 kg duzy brzuch i wogole porazka, moj plan był taki by najpierw zrzucic tluszczyk a pozniej dolozyc masy ale juz miesniowej, po 5 miesiacach zastanawiam sie jakie odrzywki moglbym wziasc. Trenowałem jak najczesciej kiedy tylko byl czas, dieta ktora stosowalem: zero fastfood-a, zero zmazonych, rano platki kukurydziane z mlekiem kanapki z serem bialym potem trening po trningu banan rodzynki, po godzinie ryz bialy kurczak i jakies warzywko, nastemnie jeszcze ok 2 posilki skladajace sie z np. jogurt. ostatni posilek maz 2-3 godziny przed snem. prosze o poprawki do diety i jakie suplementy zastosowac by zrzucic jeszcze brzuch i zrobic juz mase miesniowa. Nigdy wczesniej nie cwiczylem siedzaca praca a silownia domowa skladajaca sie z laweczki gryf prosty lamany hantle drazek.

m123
12-05-09, 21:21
czyli treningi na rzezbe dopuki brzuch nie zniknie a pozniej trening na mase ? co przy tym stosowac?

KowalX
12-05-09, 21:25
czyli treningi na rzezbe dopuki brzuch nie zniknie a pozniej trening na mase ? co przy tym stosowac?

dokup białko izolat serwatki pomoże w rzeĽbieniu i ochroni mię¶nie jest to dobre uzupełnienie diety w treningu siłowym...

m123
12-05-09, 21:30
a jak ma nastepnie wygladac suplementacja na mase i kiedy mozna zaczac co zastosowac na poczatek przypomne co jest moim priorytetem strata brzucha i poprawa ogolnego wygladu nie tracac przytym masy

KowalX
12-05-09, 21:40
a jak ma nastepnie wygladac suplementacja na mase i kiedy mozna zaczac co zastosowac na poczatek przypomne co jest moim priorytetem strata brzucha i poprawa ogolnego wygladu nie tracac przytym masy

trochę ci zajmie rzeĽbienie ;)
i uzupełniaj węglowodany z rana i po treningu najlepiej naturalne ,a nie w postaci odżywki.
na masę możesz zwiększyć kaloryczno¶ć diety ...

m123
13-05-09, 21:28
czyli BCAA , l-karnityna i Thermo Speed i oraz bialko czy to wszystko mozna stosowac razem czy co jakis czas zmieniac? jak dlugo mozna stosowac te odzywki? i jak ma wygladac trening aby to dzialalo jak nalezy?

jarecki19872
14-05-09, 09:26
do tego dokup jeszcze witaminy, l-karnityne mozesz jesc cały czas(chociaz ja jej nie polecam), białko i BCAA tez bez przerwy a od spalaczy rob co jakis czas przerwe i zmieniaj je ( nie jedz cały czas na tym samym).

m123
14-05-09, 09:30
a co polecisz zamiast l-karnityny czy np obejdzie sie bez niej i wystarczy bialko i bcaa i wogole jakie bialko zakupic najlepiej cos niedrogiego narazie nie chce inwestowac niewiadomo ile.

jarecki19872
14-05-09, 09:36
wg. mnie lepszy na poczatek bedzie ten spalacz:Firefit z fitmaxa a co do białka to zalezy ile chcesz przeznaczyc na nie mamony?

m123
14-05-09, 09:46
narazie chce zainwestowac na poczatek jakies 250 zl czyli bcaa+jaki¶ spalacz +bialko, diete mam juz niewiem czy bedzie dobra, najwazniejsze pytanie jak to wszystko stosowac bo czytalem ze nie mieszac bcaa z bialkiem wiec jak to jesc

jarecki19872
14-05-09, 09:58
Bcaa przed i po treningu, białko wg.braków w diecie a spalacz wal tak jak w opisie producenta ( z czasem mozesz zwiekszyc dawki)...bo rozumiem ze diete masz ulozona? a jezeli mocno kuleje to białko wal z 4 razy dziennie po posiłku, pamietaj o witaminach przy redukcji i uzywaniu spalaczy.
ja wale białko WhetProtein z fitmaxa i nie narzekam...dokup do tego ostrowie i wymieszaj starczy Ci spokojnie na 1.5 do 2 miechow

m123
14-05-09, 10:08
dieta jaka sobie zrobilem 5 miesiecy temu nie liczylem zapotrzebowania na dane skladniki
-rano sniadanie peczywo hm + ser bialy i jajko za jakis czas platki z mlekiem za godzine trening.
-po treningu banany ok 2-3 sztuki z rodzynkami i ewentualnie jogurt 0.5l
-po godzinie od treningu ryż bialy filet z kurczaka (gotowany) do tego jakis sos z warzywami
-nastepny posilek to jak zglodnialem roznie bywalo ale raczej przewaga owocow jogort mleko platki kukurydziane

czyli za caly dzien jakies 4 posilki a ostatni ok godziny 19-20. Taka dieta doprowadzila do spadku wagi ok 8kg w 5 miesiecy w pasie zniklo jakies 4-5 cm, reszte chce spalic i budowac juz mase miesniowa.

I co tu można zmienic jesli dojd± suple ?

jarecki19872
14-05-09, 10:31
jak na moje to troche za duzo wegli a za malo białka i zdrowych tłuszczy
postaraj sie wyeliminowac pieczywo z diety, płatki kukurydziane,ogranicz mleko,rodzynki
dodaj chudy twarog,tunczyka w sosie wlasnym,zdrowe tłuszcze(pest dyni,słonecznika,orzechy),staraj sie nie jesc wegli po 16-17
zamaist płatkow kukurydzianych jedz cos w rodzaju muesli(pszenica,owies,słonecznik,jeczmien,zyto i suszone owoce)
zrob dłuzsza przerwe pomiedzy posiłkiem przedtreningowym a treningiem

m123
14-05-09, 11:01
ok co zamiast pieczywa i zamiast tunczyka nie nawidze ryb nie przejdzie to he, i dalej moze pociagne temat jak ta diete po wyeliminowaniu stosowac jak obliczyc dana potrzebe na wegle bialko i tluszcze w jakich proporcjach przed i po treningu na ile posilkow rozlozyc przy treningach na rzezbe i jak jesc w dni wolne?

jarecki19872
14-05-09, 12:56
diete trzymasz caly czas nie wazne czy to dzien treningowy czy nie...a po wiecej wskazowek to dział dieta;p ( jak nie lubisz tuńczyka to sproboj wymieszac go z jakas sałatka typu koperkowa, grillowa czy zydowska z biedronki;p)

m123
14-05-09, 14:31
liczylem ile potrzebuje skl. odzywczych wyszlo ze niby wegle 458g, bialko 125g tluszcze 111g czy to dobre proporcje czy nie kierowac sie wyliczeniami z kalkulatorow?