PDA

Zobacz pełną wersję : regeneracja



wojtas3
12-05-09, 16:16
co byście poradzili na jej poprawę chodzi mi o regeneracje i ogólnie żeby mieć więcej sił do życia pracuje dość cięzko 2 zmianowo 4 razy w tygodniu siłka i chciałem zacząć biegać w środy i soboty może jakieś suplementy? wiem że należy się wysypiać dietę trzymam także tego nie piszcie :lol: z góry dzięki

Biernaczek
12-05-09, 16:30
Weź sobie urlop i odpocznij, nie koniecznie siedząc w domu przed TV.
Kup sobie witaminki - polecam Activia Top10
http://img395.imageshack.us/img395/8643/23876025.jpg (http://img395.imageshack.us/my.php?image=23876025.jpg)

wojtas3
12-05-09, 16:35
ok po urlopie bende naładowany ale na krótka metę chodzi mi o coś co mógł bym stosować non stop

dzbanekzwd
12-05-09, 17:09
witaminy można hyba non-stop. niewiem jak z bcaa ale na regeneracje też pomaga.

wojtas3
12-05-09, 18:20
dzbanekzwd witaminy mam bcaa zamówiłem

MolderDist
12-05-09, 20:41
1. Bcaa
2. Preparaty poprawiające jakość snu - zioła, melatonina, l-theanina
3. Adaptogeny - żeń-szeń, różaniec górski itp.
4. Witaminy i minerały
5. Odpowiednia ilość kalorii

Pozatym sauna, dżakuzi, masaż, kriokomora, gorąca kompiel.

slim shady
12-05-09, 20:47
Zma :p

MolderDist
12-05-09, 21:03
Ehh nie wiem czemu ale jakoś nie wierze w zma :-P

slim shady
12-05-09, 21:06
poprawia sen to juz pierwszy krok do regeneracji ;) Symu kiedys opisał fajnie w arcie ZMA

MolderDist
12-05-09, 21:14
No spoko tylko ja nie widze jak sam magnez z cynkiem i wit b6 mam poprawiać sen... no chyba, że ktoś ma niedobory to już co innego.

Pozatym są osoba co po zma (głównie magnezie) nie mogą usnąć, są zmęczeni, a nawet występować zespół tzw niespokojnych nóg.

Więc jak coś to obusieczna broń ;-)

Inna sprawa jest to, że często przed snem jemy twaróg z oliwą, i zma powinno byc dopiero przyjęte min 2 h po, a wiele osób bierze niedługo po zjedzeniu.

KowalX
12-05-09, 21:27
jak ze wszystkim nie można przesadzać tak i z witaminami...

Symu
12-05-09, 22:03
Molderdist probowales ZMA?? Ja przyznam ze biore juz ktoras tam puszke i jestem zachwycony. Niedobory magnezu u osob ciwczacych (i nietylko) sa czyms powszechnym. Nie opisze Ci tu wszystkich rol magnezu bo bierze on udzial w kilkuset roznych procesach. Z tym snem poczujesz to jzu po pierwszych porcjach i jest to potwierdozne u wielu osob (nie wiem czy 100% -pewnie nie).

Czy mozna mieszac z wapnie?? Teoretycznie nie, ale mimo to ze mieszalem dzialalo.
Najprawdopodobniej to nei dotyczyc chelatow ( w kazdym razie na pewno MZB ze wzgledu na inne wiazania)

KowalX
12-05-09, 22:07
Ja przyznam ze biore juz ktoras tam puszke i jestem zachwycony.

tak samo jak kolega...

MolderDist
12-05-09, 23:33
Tak brałem i nawet czasem wezme jeszcze, jednak nic nie czuje. Jak równiez wiele innych osób.

Wiesz ja znam osoby, które się zarzekają, że właśnie czują tak jak Ty lepszy sen itp. tylko nie potrafie sobie tego w racjonalny sposób wytłumaczyć, a brałem już udział w nie jednej dyskusji na ten temat :-)

Mam tylko 2 przypuszczenia:
1. Mają niedobory cynku/magnezu/wit b6 więc uzupełnienie niedoborów może skutkowac powyższymi efektami.
2. PLACEBO - naprawde możemy sobie dużo "wkręcić". Nie jeden raz był przypadem, że ktoś dawał kumplowi cukier czy inny zwykły prosze - zamiast zarzekanej porcji jakiegoś stacka, który świetnie klepie - a ten kumpel po skonczonym treningu zachwalał cukier pod niebiosa ;-)

KowalX
13-05-09, 00:29
Tak brałem i nawet czasem wezme jeszcze, jednak nic nie czuje. Jak równiez wiele innych osób.

Wiesz ja znam osoby, które się zarzekają, że właśnie czują tak jak Ty lepszy sen itp. tylko nie potrafie sobie tego w racjonalny sposób wytłumaczyć, a brałem już udział w nie jednej dyskusji na ten temat :-)

Mam tylko 2 przypuszczenia:
1. Mają niedobory cynku/magnezu/wit b6 więc uzupełnienie niedoborów może skutkowac powyższymi efektami.
2. PLACEBO - naprawde możemy sobie dużo "wkręcić". Nie jeden raz był przypadem, że ktoś dawał kumplowi cukier czy inny zwykły prosze - zamiast zarzekanej porcji jakiegoś stacka, który świetnie klepie - a ten kumpel po skonczonym treningu zachwalał cukier pod niebiosa ;-)

sprzedaż placebo jest zabroniona w Polsce...

Nie wiem raczej niedoborów nie mam ,a wstawało mi się lepiej choć teraz tego nie uderzam.

Symu
13-05-09, 13:05
1. mozliwe
2. tego sie nie da wkrecic bo bralem pierwsyz raz jak jeszcz enei slsyzalem jak dziala (tzn te efkty nie z etykietki)

Da sie to racjonalnie wytlumaczyc ale to wymaga mniejwiecej kilku stron wypracownaia nt. dzialania magnezu dlatego nei wnikajmy w to:P

edi69
13-05-09, 14:50
Jak najbardziej ZMA ,koledzy dobrze radzą i to działa...ale nie na młodziaków którzy mają z racji wieku bardzo wysoki poziom testosteronu,a ich zmęczenie to znudzenie po siedzeniu w szkole.Nie wiem co oni chcieliby poczuć po zma.Jeśli masz dwadzieścia parę latek poczujesz na pewno różnicę, zma podnosi m.innymi poziom testosteronu.Jeśli wstajesz rano i czujesz się zmęczony i niewyspany poczujesz zmiany i to na następny dzień.

jarecki19872
13-05-09, 16:26
do zestawu na regeneracje polecam jeszcze bata alanine z cissusem...przyspiesza regeneracje..poprawia stan stawów i sciegien.

lovelas69
13-05-09, 16:44
na regenerację polecam dużo SNU !