PDA

Zobacz pełną wersję : wątróbka



wojtas3
11-05-09, 19:55
nigdy w żadnym planie jej nie widziałem jest jakiś powód? jest tania ma dużo białka i bardzo ją lubię ( bardziej niż cyca z kury ) kasza z wątróbką jako posiłek po treningowy chyba dobry posiłek?

007
11-05-09, 20:16
Ponieważ plany rozpisuje się jako rozpiskę podstawową a substytutów masz na wszystko opór. W wątróbce jest i trochę dobrego i trochę złego ,na chłopski rozum to od czasu do czasu możesz szamać ;)

KowalX
11-05-09, 20:26
nigdy w żadnym planie jej nie widziałem jest jakiś powód? jest tania ma dużo białka i bardzo ją lubię ( bardziej niż cyca z kury ) kasza z wątróbką jako posiłek po treningowy chyba dobry posiłek?

WieśMac / McDonalds
525 kcal
26.0 g -białko
31.0 g - węglowodany
33.0 g - tłuszcz
ile białka ;p

a tak na poważnie z tego względu ,że to jedno z najlepszych mięs nie tylko ze względu na ilość białka czy bardzo dobry bilans aminokwasowy,niski poziom tłuszczu, itp itd

nikt też nie mówi ,że masz nie jeść innych potraw zróżnicowanie jest bardzo ważne...

wątróbka wołowa, cielęca
100 g
130 kcal
19.0 g - białko
3.3 g - węgle
3.7 g - tłuszcz ;)

Ponieważ plany rozpisuje się jako rozpiskę podstawową a substytutów masz na wszystko opór

popieram tą wypowiedź...

wojtas3
11-05-09, 21:21
007 co masz na myśli pisząc trochę złego?

klocur
11-05-09, 21:33
oo, niezle. a jaka jest cena (orientacyjna) za kg ? wogole, przechodzi to przez gardlo ? jak najlepiej to robic zeby smakowalo ??

Anaboliczny Koks
11-05-09, 21:36
Wątróbkę najlepiej na patelnie z cebulka i sosik sam się zrobi.

A no wątróbka ma to złego w sobie ,że ma metale ;)

jazdun
11-05-09, 22:43
Mi osobiscie watrobka przez gardlo nie przejdzie jak zaden inny organ... po prostu psychika, smak? nie wiem nigdy nie probowalem.
Ale jak juz poprzednicy napisali jest ona bogatym zrodlem witaminy A (niedobor=kurza slepota), chyba tez B12 (niedobor=anemia) jest duzo i zelaza.
Z minusow to pewnie cos zwiazanego z tym, ze przechodzi przez nia g.wno i moze jakas wieksza ilosc syfu w niej niz np. w piersiach :).

Co za duzo to nie zdrowo jak ze wszystkim ale pewnie ze dwa razy w tygodniu to nie umrzesz.

wojtas3
12-05-09, 16:02
klocur jakieś 7zl za kg ale w dużym sklepie kupisz taniej eee tam wątróbka jak dla mnie zajebista no ile można jeść pierś z kurczaka?

Biernaczek
12-05-09, 16:14
Można zjeść,żeby sobie urozmaicić dietę, wątróbka posiada dużo żelaza i jest tańsza to fakt ale ma niższą zawartość biologiczną białka czyli wychodzi na to,że wątróbka jest gorszym jakościowo białkiem.
No ale dieta ma być przyjemnością a nie męczarnią także nie widzę powodów abyś miał nie zjeść jej czasami.

klocur
12-05-09, 16:14
skoro jest taka zajebista, to musze sprobowac. pamietam ze dawniej zapach mnie odrazal ale czego sie nie robi dla białka :)

wojtas3
12-05-09, 16:18
klocur jak byłem młody to nie mogłem spojrzeć na jajecznice a teraz :pray: uwielbiam

Biernaczek
12-05-09, 16:20
klocur jak byłem młody to nie mogłem spojrzeć na jajecznice a teraz :pray: uwielbiam

Byłeś młody i głupi. :smile: :smile: