PDA

Zobacz pełną wersję : Brzuszek - maly problem



Aponax
10-05-09, 19:35
Witam ,
przygotowuje sie na startow moich pierwszych i mam mały problem z brzuchem , natomiast od miesiaca nic nie ruszyło sie. Chodzi mi o to ,że mam ta "kreske" (jak to mowi moja dziewczyna) lecz nie moge wyrzezbic tych bocznych "kresek" (wiem ze to smieszne brzmi ale kompletnie nei wiem jak to sie nazywa ) tutaj macie fotke:
Czarnym kolorem zaznaczone jest"kreska ktora mam"
a Bordowym ktore musze miec.
http://img152.imageshack.us/img152/4202/treningbrzucha.jpg (http://img152.imageshack.us/my.php?image=treningbrzucha.jpg)


a teraz trenning ktory robie :
Podciaganie kolan do klatki 3-4 serie do pełnego zmeczenia
Normalne brzuszki z obciazeniem na klatke 3-4 serie do pełnego zmeczenia
Nożyce (chyba wiadomo o co chodzi) 2-3 serie tyle ile dam rade
i jeszcze jedno cwiczenie nie wiem za bardzo jak sie nazywa ale je opisze
trzymasz w dloniach hantle i robisz takie jakby ruchy okrecane tułowiem.

Czy ktos moze pomoc mi ? Do startow ponad 2 miesiace a chce sie zmiescic chociaz w pierwszej 10 :].

Siena8
10-05-09, 21:10
Próbowałeś może A6W ?

Aponax
10-05-09, 21:12
A6W odpada ^^ zapomnialem dopisac , nie pomogł mi przeszłem cała "sesje" w zeszlym roku i troszeczke sie ruszyło (ale to bardzo minimalnie wrecz nie widac bylo efektu), teraz na tym trenningu co napisalem wyzej przez 4 miesiace stracilem oponke ale jak pisalem zalezy mi płaskim brzuchu i w miare wyrzezbionym .

Jolly
10-05-09, 21:20
Zastosuj coś konkretnego na brzuch. Np cykl z:
Słoneczka[bez obciążenia]
Allachy[z obciążeniem]
Podnoszenie kolan do klaty[z obciążeniem]
Nożyce[bez obciążenia]
Skręty tułowia przy napięciu mięśni[najlepiej z obciążeniem, np piłka lekarska/talerz]

Rozumiem ze brałeś kreatynę?

Aponax
10-05-09, 21:23
Jolly - poszło juz cos mocniejszego 3 razy (zobacz na profil) , kreatynka tez byla z 10 razy jak nie wiecej :].
Tylko mam problem z Sloneczkami i allahami ? jak to wyglada.
i Gdzie mam sobie polozyc obciazenie przy podciaganiu kolan do klatki ?;p

Jolly
10-05-09, 21:26
Słoneczka: Zwisasz na drążku i odchylasz nogi w prawo-lewo zachowując napięcie mięśni.

Allahy: Uginanie tułowia z obciążeniem na wyciągu(tak jak arab się modli, poszukaj w videoatlasie)

Obciążenie najlepiej do stóp. Dużo go nie będzie.

KowalX
10-05-09, 21:41
Obciążenie najlepiej do stóp. Dużo go nie będzie.

obciążenie na uda ,bo kolana chłopak rozwali ...
-----------------------------------------------------------------------------
i tak jak kolega powyżej najlepszy drążek
ps.
i dieta jak zwykle ;)

Aponax
10-05-09, 21:43
hmm , moze macie jakis filmik na youtube bo jakos nie moge sobie tego wyobrazic jak to ma wygladac te podciaganie kolan z obciazeniem .
O diete sie nie martw , jak mam zamiar startowac w "pokazach" to raczej diete mam nie ?;p

Jolly
10-05-09, 21:47
KowalX: Obciążenia jest nie dużo, ok 15-25kg. Można i do ud, ale raczej niczego sobie nie rozwali.

Aponax: nigdy w szkole na w-f nie ćwiczyłeś?. Zwisając podciągasz nogi do góry, z tym ze lepiej oprzeć się na łokciach na specjalnym sprzęcie, o wiele wygodniej.

Aponax
10-05-09, 21:52
tak dawno to bylo ze zapomnialem jak to jest byc na WF-ie , teraz dopiero zaczailem o co chodzi , robilem na ziemi podciaganie kolan do klatki i dlatego sei tak dziwilem :sick: gdzie i jak dawac te obciazenie ;p.

KowalX
10-05-09, 21:52
KowalX: Obciążenia jest nie dużo, ok 15-25kg. Można i do ud, ale raczej niczego sobie nie rozwali.


nie wiem jak biegałem kiedyś z obciążeniem na łydkach to miałem wielkie problemy z kolanami ,ale może przy podciąganiu jest inaczej choć ja sobie darowałem...
Ale nie upieram się tzn tak mi się zdaję

Jolly
10-05-09, 21:55
Hah!, a co to było za bieganie z obciążeniem przy łydkach?. Kto ci doradził?.

Aponax: np specjalne haki pod które podczepiasz obciążenie(można kupić), jak dasz radę to możesz trzymać sztangę na nogach, przy okazji łydki się ćwiczą.

Aponax
10-05-09, 21:58
narazie cwicze sam mam kafelki na podlodze na siłowni , wiec odpada(nie chciałbym poniszczyc ;p).
Tylko mam 3 miejsca gdzie mam polozona gume (czy jakos to sie tak zwie)

KowalX
10-05-09, 22:04
Hah!, a co to było za bieganie z obciążeniem przy łydkach?. Kto ci doradził?.



miałem takie na rzepy heheh, ale wieki temu chyba z 10-12lat temu ;)
nikt nie doradził nie miałem nawet neta; wtedy oglądało się filmy i euro-sport :D

kamilaguna
10-05-09, 23:37
przepraszam że w tym temacie ale chciałbym zastosować taki trening tylko nie wiem ile razy w tygodniu mam go stosować?

Słoneczka 3-4 serie do pełnego zmęczenia
Normalne brzuszki z obciążeniem na klatkę 3-4 serie do pełnego zmęczenia
Nożyce 2-3 serie do pełnego zmęczenia

KowalX
10-05-09, 23:55
przepraszam że w tym temacie ale chciałbym zastosować taki trening tylko nie wiem ile razy w tygodniu mam go stosować?

Słoneczka 3-4 serie do pełnego zmęczenia
Normalne brzuszki z obciążeniem na klatkę 3-4 serie do pełnego zmęczenia
Nożyce 2-3 serie do pełnego zmęczenia

brzuchy możesz robić 2-4 razy w tygodniu spokojnie
z tym obciążeniem na klatę dbaj o kręgosłup ;)

kamilaguna
10-05-09, 23:59
ok, dziękuje za informacje. Sog

lCs
11-05-09, 15:11
Jeśli chodzi o Allahy to świetne ćwiczenie tyle myślę że troszkę Ci zajmie wypracowanie odpowiedniej techniki tego ćwiczenia. Ja mogę Ci polecić mój trening brzucha bo miałem hopla na punkcie brzucha:D trening 3 razy w tygodniu
1.ściąganie nóg do klatki na poręczy około 100 powtórzeń 5x20
2.Allahy 3x30 z progresja ciezaru
3.brzuszki na ławeczce 5 x25powtórzen
Dodatkowo w domu w dni nietreningowe około125 brzuszków ;) dodatkowo dorzuć aeroby i spokojnie Ci się wyrzeźbi brzuch. Pozdrawiam

Jolly
11-05-09, 21:25
Aponax: a tak btw, to dziwny trochę masz ten profil ;>. 195 na martwy przy 115kg, z deka mało ;>

Aponax
12-05-09, 18:55
Jolly , mam problem z kregoslupem , i juz od roku nie sprawdzalem ile biore na martwy. Ogolnie to nie robie tego cwiczenia , lekarz mi zabronil w ogole chodzic na silownie , lecz po rehabilitacjach i odpowiednim trenningu wszystko sie unormowalo i pozwolił mi cwiczyc pod jednym warunkiem , co 3-4 miesiace do kontroli i zdjecia kregoslupa:]. Teraz moja sila sie zatrzymala i nie ruszyla od pol roku , a nawet troszke spadlem z sila (moze dlatego ze wyniki sa na cyklu ).
A co do mojej sily , nigdy nie bylem zajebiscie silny pamietam jak zaczynalem cwiczyc to podnosilem tylko 60 kg na klatke (po pol roku chyba trenningu nie pamietam jak zaczynalem poniewaz mialem tylko 40kg obciazenia wtedy), na sile nie zalezy mi , masa miesniowa i odpowiednia definicja to podstawa jak dla mnie:]. Podam taki przykladzik ,ostatnio na siłowni profesjonalnej(czasmi chodze raz na miesiac) zobaczylem takiego "szczypiorka" ktory poprosil mnie przy pomocy na wyciskaniu , pomyslalem ok zobacze ile koles podniesie itp.
podniosl 130 kg , nie chodzac na silownie majac 22 lata , lapka gdzies 36. I jaka tutaj jest sprawiedliwosc ?

KowalX
12-05-09, 19:12
I jaka tutaj jest sprawiedliwosc ?

taka ,że chłopaczek trenuję...
Jeśli możesz ćwiczyć to zabieraj się za treningi ,a z ćwiczeniami typu martwy ciąg daruj sprawdzanie maksymalnych rekordów. Ćwiczę z kolegą i też ma problem z kręgosłupem ,ale jakoś idzie. Nie chodzi o to ile tam ciśniesz na początku tylko co ci to da.Co z tego ,że gość ciśnie 130 jak jest szczypior ;)
Jak masz warunki to spokojnie go dogonisz...
I powodzenia w treningach.

Aponax
12-05-09, 19:18
hehe , to raczej on musi mnie gonic (loknij na profil).
Martwego nie moge robic bo za mocno obciaza kregosłup , a jaki jest sens robienia tego cwiczenia z obciazeniem 60 kg ?Chyba nie ma , wiec nie robie jest duzo innych cwiczen typu podnoszenie sie na drazku czy sciaganie drazka na dol wioslowanie itp ze moge sobie darowac martwy ciag ;].

KowalX
12-05-09, 19:23
hehe , to raczej on musi mnie gonic (loknij na profil).
Martwego nie moge robic bo za mocno obciaza kregosłup , a jaki jest sens robienia tego cwiczenia z obciazeniem 60 kg ?Chyba nie ma , wiec nie robie jest duzo innych cwiczen typu podnoszenie sie na drazku czy sciaganie drazka na dol wioslowanie itp ze moge sobie darowac martwy ciag ;].

hehe no to z kont ta załamka ,że szczypior podnosi 130kg ;)

no jak ciśniesz ile na profilu to fakt trochę lipa ...
no to zdrowia hehe ...

Aponax
12-05-09, 19:26
zalamka z tad , ze koles nie wiedzial jak poprawnie zlapac gryfa (chodzi o nadgarstek) a juz tyle cisnie.
Te dane sa stare , teraz podniose troszke mniej wtedy bylem na cyklu wiec troszke mniej bedzie :].

KowalX
12-05-09, 19:30
zalamka z tad , ze koles nie wiedzial jak poprawnie zlapac gryfa (chodzi o nadgarstek) a juz tyle cisnie. .

hehe niezły gigant ...