PDA

Zobacz pełną wersję : Podstawy Rzeźby



Jolly
10-05-09, 12:31
Trening na rzeźbę. Czyli jak trenować aby się wrzeźbić.

Na większości for internetowych dominuje pewien mit, mianowicie:
Chcesz mieć rzeźbę to zwiększ liczbę powtórzeń, zmniejszając jednocześnie ciężar, tak aby robic po 15-30reps.

Co oczywiście jest wielką bzdurą. Robiąc dużo powtórzeń małym obciążeniem możemy jedynie przepalić i spłaszczyć mnie, a przecież nie to jest definicją rzeźby, a uwidocznienie mięśni poprzez spalenie tłuszczu(wody podskórnej)

Jak więc ćwiczyć: a no normalnie, robiąc swoje fbw takim samym trybem. Nie zmieniając nic w zakresie powtórzeń. Dokładając do tego intensywne aeroby/interwały. Oczywiście sam trening nic nie da. Jak zwykle najważniejsza jest dieta. Stosujemy dietę z lekko ujemnym bilansem kalorycznym(ok 200-400kcal), oraz odpowiednią proporcję między białkiem, węglami i tłuszczami. Prawidłowe proporcje powinny się wahać w granicach: B: 1,8-2/kmc W: 3-5/kmc, Tł: 0,5-1,3/kmc, z tym że przy rzeźbie zapotrzebowanie na białko jest większe niż w przypadku planów masowych.

Oczywiście odbierajcie art jako poradę i naprowadzenie na właściwy tor. Jak chcecie rzeźby idźcie do działu dieta.

//Jolly

klocur
10-05-09, 13:01
dokladnie, ja przy redukcji robie normalny trening masowy, jedyne co robie by "rzezbic" to uzywam spalacza (Thyrotherm), trzymam diete (B-2,9g/kmc, W-3g/kmc, T-0,5g/kmc) i staram sie w miare czesto (3-4x na tydzien) robic aeroby

3ndriu
10-05-09, 13:22
Jolly (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=12792) Moja wiedza na temat rzeźby jest mała, a nawet bardzo mała. Gdzieś kiedyś słyszałem że podczas rzeźbienia dobrze jest używać maszyn do wykonywania ćwiczeń. Bzdura czy jest coś w tym ?

klocur
10-05-09, 13:31
wg mnie jest cos w tym, bo cwiczenia izolowane wypracowuja dokladnie dany miesien, ale ja osobiscie wole wolne ciezary :)

KowalX
10-05-09, 13:31
Jolly (http://www.e-kulturystyka.info/member.php?u=12792) Moja wiedza na temat rzeźby jest mała, a nawet bardzo mała. Gdzieś kiedyś słyszałem że podczas rzeźbienia dobrze jest używać maszyn do wykonywania ćwiczeń. Bzdura czy jest coś w tym ?

to raczej kwestia doboru ćwiczeń,ale ja lecę tylko na wolnych więc nie wiem...


-----------------------------------------------------------------------------
dodaje więcej białka i miej węgli do tego skakanka i jest git...

Jolly
10-05-09, 13:34
3ndriu: Tak jak klocur mówi, maszyny ćwiczą mniejszy zakres mięsnia, dlatego imo wolne lepsze.

slim shady
10-05-09, 13:52
Na rzeźbie lepsze są ćwiczenia izolowane, a co do treningu to według mnie lepiej sprawdza się split. Liczbę powtórzeń się zwiększa w zależności od mięśnia i ćwiczenia. Jak robiłem trening na rzeźbę to powtórzenia były w granicach 20-15-12-10, dobrze sprawdzają się super serie. ale bez odpowiedniej diety i aerobów/interwałów się nie obejdzie.

Jolly
10-05-09, 14:01
Dlaczego izolowane lepsze?

slim shady
10-05-09, 14:18
Chodzi o izolowanie ćwiczonych mięsni. Zatem w tego typu ćwiczeniach pozycja znacząco ogranicza nam pracę innych partii mięśniowych niż ta którą ćwiczymy. Wykonując ćwiczenia izolowane, osoba ćwicząca nie ma możliwości zastosowania oszukanego ruchy.

Jolly
10-05-09, 15:03
Sęk w tym że robiąc wolnymi nawet jeśli ruchy są oszukane to wykonujesz dużo większą pracę.

Amator69
10-05-09, 20:46
hej a jeśli podnosze max 60 i mam 40 kg obciążenia to jak radzicie ćwiczyć ??

Jolly
10-05-09, 20:48
Ćwicz 40stką... Max 10 reps.

Amator69
10-05-09, 21:22
Dobra a teraz powiedzcie jak prawdziwemu noobowi jak mam ćwiczyć ...
Jakoś tak wiesz żeby mi to dało efekt

MłodyKulturysta
03-02-10, 17:29
Witam , Panów !!! Mam 14 lat waże 62 kg mam 180 cm wzrostu i chciałbym coś zrobić z klatką piersiową która wygląda prawie jak deska :P Oczywiśćie wykonuje do tego pompki ale za dużego efektu nie ma :(

MłodyKulturysta
03-02-10, 17:39
Zapomniałem powiedziec że mam tylko 2 kg hantle i gumy takie do rozciągania"expander"chyba ....no ale cięższe hantle niedługo zakupie z takim gryfem i ciężarkami dokręcanymi :P

szycha77
03-02-10, 21:11
Odpowiedni wiek na siłkę to 16 lat. Zaraz będą głosy, że nie, he he.
Rób pompki, brzuszki, podciąganie, przysiady (bez obciążenia), basen.
Jedz to co mama naszykuje i więcej cierpliwości. A za rok ,dwa na siłkę.
www.100pompek.pl