PDA

Zobacz pełną wersję : Zbyt krótki biceps



Jolly
08-05-09, 21:05
Zbyt Krótki biceps, czyli temat podobny do 'zbyt płaski biceps', a konkretnie ćwiczenie koregujące.
Uginanie ramion łamanym gryfem na modlitewniku.

Łapiemy sztangę, ręce trzymamy podchwytem na szerokość ramion. Ramiona przylegają do modlitewnika. Unosimy sztangę do góry, utrzymując wysokie napięcie mięśnia. W momencie gdy przedramiona osiągają pozycje prostopadłą do podłogi zaczynamy opuszczać sztangę do maksymalnego rozciągnięcia bicepsów. Między seriami stosujemy 2s przerwy, czyli w momencie gdy sztanga jest opuszczona musi być przerwa.

Mam nadzieje że komuś się przyda.

//Jolly

KowalX
08-05-09, 21:23
ja bym dodał ,że ciut trzeba zgięcia zostawić ,bo łokcie dostają po tyłku...

i pytanie :

można sztangielkami ,albo prostym gryfem?

Jolly
08-05-09, 21:24
Heh, nie dodałem ważnego info:
Ćwiczenia wykonujemy na takim modlitewniku aby łokcie miały pełne oparcie o deskę modlitewnika. W przeciwnym razie jak mówisz łokcie dostają po dupie.

//Jolly

tm7
01-09-09, 00:10
można sztangielkami ,albo prostym gryfem?
można sztangielkami, najlepiej jedną i zmienić później rękę

Jolly
01-09-09, 08:01
oo, mój stary temat, hehe :errf:

Pumbas
05-10-10, 23:48
Odkopuję, ale dorzucę swoje 3 grosze:

Dwa ćw wydłużajace biceps:
Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc, w uchwycie młotkowym.
Uginanie ramienia ze sztangielką w podporze o kolano siedząc.
Wykonując je nie można skracać ruchu, wyprost musi być maksymalny, żeby poczuć jak ten bic się rozciąga.
Tylko to ma być łagodny wyprost, a nie chamska dźwignia na łokieć z hantlą 20kg, bo staw w łokciu raczej średnio przepada za tego typu igraszkami :d

Micek185
08-10-10, 21:47
bład! nie może być maksymalny mięsien musi być ciągle napiety a ruch konczy się zanim całkowicie wyrostujesz rękę.podstawa dla zdrowych stawow i napięcia mięśniowego.

RockyBalboa
08-10-10, 21:56
ja myslalem ze uginanie hankla o kolano jest na wybicie bica a nie na dlugosc

Micek185
08-10-10, 22:12
na wyszcytowienie bicepsa jest właśnie uginanie o kolano lub noszenie hantli siedząc z oparciem wraz z supinacją typowym cwiczeniem na długość bicepsa są młotki a uginanie o kolano ma tylko poprawic wierzchołki jest to głownie cwiczenie na rzeźbę czyli izolowane

RockyBalboa
08-10-10, 22:34
czyli na mase nie warto go robic?zalezy mi zeby bardziej w wysokosc poszedl,moze hantla jednorocz na modlitewniku?

Micek185
08-10-10, 22:41
na masie,sztanga łamana stojąc,młotki i unoszenie hantli siedząc z oparciem wraz z supinacją jesli chodzi o szczyty (ostatne cwiczenie)
według mnie najlepsza kombinacja

regan14
10-10-10, 19:25
dolaczajac sie do tematu...
ostatnio wlasnie zmienilem trening bicepsow, i powiem ze na dobre mi to wychodzi jak narazie.
ćw:
-sztanga lamana szeroki podchwyt stojąc
-hantle na laweczce ze skosem
-sztanga lamana, modlitewnik waski uchwyt
- i na koniec dodaje 2 s na dopompowanie, lekki ciezar 12 powt.