PDA

Zobacz pełną wersję : Czy tak będzie dobrze ??



wil-qu
05-05-09, 23:23
Witam wszystkich. Doświadczonych użytkowników i tych mniej proszę o radę !! czy tak będzie dobrze !! Mianowicie od przyszłego pon. mam zamiar wznowić treningi po przerwie, problem w tym, że miałem złamaną prawą rękę, troszkę byłem pokiereszowany no i forma spadła !! Trening, który chcę rozpocząć to klasyczny FBW 5x5 (3 razy w tyg. pn. śr. pt.) a w pozostałe dni mam zamiar wykonywać trening PUMA 6 tyg. jak już tam wcześniej wspominałem w innym temacie, że chcę iść do policji i myślę że te treningi będą dobre, w powrocie do formy i w jakimś stopniu mnie przygotują do egzaminów sprawnościowych !!
Treningi wyglądają następująco FBW:
A.
- Przysiad 5x5
- WL 5x5
- Wiosłowanie w opadzie 5x5
- Pompki na poręczach 3 serie , max pow. (z czasem będę dokładać ciężarki)
- Brzuch (będę wykonywać ćw. na górę, skos i dół; na pewno będą to brzuszki z piłką lekarską 2 kg)
- Łydki

B.
- Przysiad 5x5
- Wyciskanie w staniu 5x5
- Martwy Ciąg klasyk 5x5
- Wyciąg 3 serie , 12 pow. (wyciąg z tego względu, że nie mam drążka, będzie okazja to biegając w plenerze się po podciągam na jakimś placu zabaw lub boisku)
- Brzuch (jw.)
- Łydki

Treningi wykonujemy 3x w tygodniu zaczynając A-B-A, w następnym
tygodniu B-A-B. W tym tyg. zobaczę moje maksy dla 5 pow.

A trening PUMA prezentuje się tak:
Program PUMY zbudowany jest z łagodnych interwałów.
Na każdym treningu masz do wykonania sześć powtórzeń cyklu składającego się z odcinka pokonywanego biegiem i marszem. Na początku jest znacznie więcej czasu w marszu, który jednak sukcesywnie zmniejsza się kosztem powiększającego się odcinka pokonywanego biegiem. W tygodniu masz do wykonania cztery treningi o takiej samej konstrukcji, w tygodniu kolejnym przechodzisz o jeden stopień zaawansowania wyżej.
Nie ma znaczenia, czy wykonujesz treningi dokładnie w takie dni tygodnia jak pokazano, czy rozplanujesz to sobie inaczej - ale staraj się nie wykonywać czterech treningów w cztery dni pod rząd. Rozplanuj to na cały tydzień mniej więcej równo.
Układ treningu
Pierwsze 10 minut przeznacz na rozgrzewkę. Czyli swobodny, ale energiczny marsz, może być z lekkimi wymachami nóg, ramion, krążeniem bioder, szyi - musisz poczuć, że wszystkie twoje stawy zaczynają pracować.
Kolejne 30 minut - trening zasadniczy - opisany szczegółowo w tabelce. Oznaczenia w tabelce, np:
2:00 b – 2 minuty biegu
3:00 m – 3 minuty energiczny marsz z rękoma pracującymi wzdłuż tułowia pozwalający Ci jednak odpocząć
Ostatnie 15-20 minut - poświęć na rozciąganie i lekkie ogólnorozwojowe ćwiczenia siłowe

http://img232.imageshack.us/img232/6996/beztytuuxjd.jpg

Tak wygląda mój tydzień treningowy, mam zamiar otworzyć w dziale relacje osobny temat, odnośnie moich osiągnięć i poczynań !!!

3ndriu
06-05-09, 08:35
Wygląda interesująco, zobaczymy co wyjdzie z Twojej relacji.

wil-qu
07-05-09, 11:24
Dziś pierwsze maksy porobione, i powiem, że nie ma źle ale dobrze w cale !!!! :)

Przysiad 70 maks dla 5 pow, wykonywać będę tak (45/50/55/60/65)
WL 70 maks dla 5 pow (czułem kłucie w ręce, po złamaniu) (45/50/55/60/62,5)
Wiosło 73 maks dla 5 pow (nogi służyły mi jako suwnica i tak sobie ciężarem po kolanach jeździłem) (45/50/55/60/65)
Pompki tyłem 3 serie po 12 pow (z czasem dołożę jakiś ciężar)

tak się to prezentuje na ten moment !!

wil-qu
08-05-09, 11:28
wyciskanie 45 maks dla 5 pow (20/25/30/35/40)
MC 85 zrobiłem raz, dla 5 pow to 73, (45/50/55/60/65) myślę że będzie dobrze, popracuje trochę nad techniką !!
Wyciąg 3 s po 12 pow

od pon. biorę się do roboty !!
reszte ważnych info. umieszczę już w dzienniku !!

adonis18
08-05-09, 12:30
wygląda ciekawie. będe zaglądał do relacji. uważaj na ręke :smile:
powodzenia

Miodowar
08-05-09, 13:19
powodzenia