PDA

Zobacz pełną wersję : Jaka dieta ??



Chris
06-12-06, 21:32
Witam wszystkich

W jednym z tematów wyczytałem, że dobrym pomysłem jest założenie tu tematu w celu uzyskania pomocy żywieniowej.

A więc mam 23 l, 174 cm wzrostu i ważę :???: 60 kg !!!
2 lata temu "trochę" ćwiczyłem (brak możliwości) na siłowni. Ale nic z tego nie wyszło - obecnie moje wymiary : klatka 92cm, ramię 27 cm, przedramię 25 cm, pas 78 cm, udo 48 cm i łydka 34 cm. Całymi dniami siedzę przed komputerem - w pracy i trochę w domu

Teraz znowu chciałbym zacząć (mam na to niestety bardzo mało czasu) - zaznaczę, że w mam bardzo szczupłą budowę ciała (16 cm w nadgarstku).
Obecnie jem :
od 8 do 16 w parcy (+ częste nadgodziny)
1) na śniadanie 2 kanapki z bułki "kajzerki" z żółtym serem i szynką + herbata
2) na drugie śniadanie ok. 11 - dwie "kajzerki" z szynką (ew. żółty ser) + herbata + kawa
3) ok. 14 - jedna "kajzerka" z tym co zwykle :) + jakiś baton + kawka
4) ok. 17 - obiad zupa + (różnie bywa - pierś kurczaka - ziemniaki, schabowy -ziemniaki, ziemniaki, naleśniki, ryż ze śmietaną itp.)
5) ok. 19 - jakieś 2-3 kanapki (chleb biały lub bułka)
6) ok 21-22 - co jest w lodówce :) czasem frytki,pizza, gofry itp.
Mniej więcej tak wygląda mój dzień - i niestety ale nic nie przybieram.

Prosiłbym o jakieś aluzje i wskazówki co zmienić - dodać - wyeleminować - a co jest OK.
Obserwując moich braci i rodziców zdaję sobię sprawę, że DU&#379Y to ja nie będę ale bardzo chciałbym dobrze wyglądać (nie wstydzić się wyjść na plażę bez koszulki).

Planuję zastosować się do Waszych rad oraz kupić coś w stylu Mass XXL albo Big Mass Magnum 8000 (4 kg)

bejnar
06-12-06, 21:36
Twoja dieta jest zbyt uboga, zajrzyj tu http://e-kulturystyka.info/viewtopic.php?t=448

co do supli dodaj jeszcze bcca lub glutaminke

Kakashi
06-12-06, 21:38
ojoj dieta do dup**
po pierwsze jedz raczej chleb razowy niz takie kajzerki...
wrzuc gdzies ser twarogowy:D brał bym tez jakies 2 łyzki oliwy z oliwek dziennie no i jakies orzechy albo cos w tym stylu przegryzac:D pozdro:D

bejnar
06-12-06, 21:49
rodzynki, serek wiejski (sporo pialka), ser twarogowy najlepiej chudy, płatki kukurydziane rano itp musisz zaczac się dobrze odżywiać jeśli chcesz widzieć efekty

Chris
08-12-06, 19:14
po pierwsze jedz raczej chleb razowy niz takie kajzerki...


W zupełności się zgadzam z tym , że źle dobierałem pokarmy. Teraz przestudiowałem tabelkę z excela która była gdzieś podana na forum (do ściągnięcia) i mozolnie tworzę dietę odpowiednią do mojego zapotrzebowania.

Jednak w kilku kwestiach zastanawiam się : dlaczego np. lepiej chleb razowy niż bułka albo zwykły chleb - wedle tamtej tabelki :
kajzerka - 7,5B ; 3,7T ; 59,4W ; 299kcal
chleb razowy - 5,6 ; 1,7 ; 51,5 ; 225
chleb zwykły - 5,4 ; 1,3 ; 57 ; 247

można jeszcze wiele produktów znaleźć "niepolecanych" które w rzeczywistości nie są złe (pod względem zapotrzebowania).

Na tej stronie są podane różne produkty http://www.augustow.mm.pl/~leon/co_jesc.htm "zalecane" i "zabronione" - ale w kilku przypadkach dziwię się dlaczego ?? Np. z tymi bułkami czy też chipsami (5,6B ; 40,7T ; 49,9W ; 556kcal)
Czy ktoś może wyjaśnić o co chodzi ?

Czaja
09-12-06, 22:29
Jeśli chodzi o chipsy to jest w nich akryloamid, związek chemiczny, który podejrzewa się o rakotwórcze działanie. To jedno ze stosunkowo niedawno rozpoznanych niebezpieczeństw związanych z jedzeniem tej chrupiącej przekąski.

Z ilością zjadanych chipsów nie powinniśmy przesadzać nie tylko ze względu na akryloamid. Chipsy zawierają dużo (ok. 30-40%) tłuszczu i z tego względu są bardzo kaloryczne. Co więcej, tłuszcz w chipsach, to tłuszcz niezdrowy. W czasie przemysłowego smażenia jest on bardzo długo ogrzewany w temperaturze około 200OC. W takich warunkach ulega niekorzystnym zmianom chemicznym, a formujące się związki, niepożądane dla zdrowia, wchłaniane są wraz z tłuszczem do produktu i z nim spożywane.

Przy pieczywie chodzi zapewne o indeks glikemiczny. Białem ma chyba 2 razy takie jak żytnie. Nie bez znaczenia jest też zawrtość błonnika.

Kakashi
09-12-06, 22:35
juz wyjasniam:D w niektorych produktach ...np ten chleb i chipsy masz duzo wartosci ale trudno przysfajalnych dla organizmu:D i to nie za bardzo da Ci mase...tylko rózne problemy z układem pokarmowym:D EASY:D pozdro

Chris
10-12-06, 14:14
No i bardzo dziękuję za proste wyjaśnienie :)