PDA

Zobacz pełną wersję : Trening na mase.



Jonathan
28-04-09, 09:44
Witam wszystkich. Mam pytanie. Dwa lata temu ćwiczyłem na siłowni, przybrałem na wadze 10 kg, jednak do tej pory wszystko to straciłem. Chciałbym wrócić do tego co było kiedyś. Mam 20 lat, 184 cm wzrosy i 72 kg wagi. Trenowałem kick'a co nie pozwoliło mi przytyć, teraz niestety musze go odpuścić. Znajomy podpowiedział mi bym trenował 3 x w tygodniu , pn, śrd, czw te same ćwiczenia, tzn. klatke - 2 serie wszystkiego, biceps 2 serie wszystkiego, barki.. triceps.. itd. Czyli na jednym treningu wszystkie partie mięśni, tylko, że po 2 serie. Co o tym sądzicie ? Nie jest to byle jaki kolega, trenował kicka, karate, teraz trenuje tajski u byłego mistrza holandii, na siłowni oczywiście tez ćwiczy już lata. Pierwszy raz spotkałem się z takim treningiem i chciałbym poznać Waszą opinię,

Ezachiel
28-04-09, 09:54
kolega zapewne proponował FBW... tylko ze jakieś dziwne
jak juz doradza to niech to robi konkretnymi ćwiczeniami ;]

masz tu, moze Cie to zaciekawi, duzo osob to chwali, sam mam zamiar zaczac na dniach ;]

http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=13623

Jonathan
28-04-09, 10:03
Dzięki wielkie.

Powiedz mi prosze, radziłbyś standardowe ćwiczenia czy cały ten FBW ? Teraz najważniejsza jest dla mnie masa. Z odżywek mam Gain Bolica 600, Animal Pumpa,Anabolica Bcaa system Trec, Carbo i Whey Protein Complex

luo
28-04-09, 10:08
Po przerwie najlepiej robić ogólnorozwojówkę, czyli tak jak Ci znajomy polecił: każda partia na każdym treningu. Zaczniesz od 3 treningów w tyg, robiąc 2-3 serii na każdą partię(na większe typu klatka po 3, na mniejsze np biceps po2) ćwicząc z dniem przerwy np pn/śr/pt, robiąc na kolejnych trenngach różne ćwiczenia na dane partie, np. raz wyciskanie leżąc na płasko, drugi raz na skosie(możesz zamieniać ze sztangielkami), uginania ramion ze sztangą a potem ze sztangielkami. Po jakimś czasie możesz zacząć coś bardziej konkretnego np jakiś masowy FBW, masz w podwieszonych w dziale trening sporo tego. Albo możesz też sklepać jakiś split, wszystko zależy od Ciebie.

Niezapominaj o dietce. Bez dobrej michy za dużo nieprzytyjesz


kolega zapewne proponował FBW... tylko ze jakieś dziwne
jak juz doradza to niech to robi konkretnymi ćwiczeniami ;]

masz tu, moze Cie to zaciekawi, duzo osob to chwali, sam mam zamiar zaczac na dniach ;]

http://www.e-kulturystyka.info/showthread.php?t=13623
Narazie o tym zapomnij! To jest dla troche bardziej zaawansowanych a Ty jesteś świerzo po przerwie więc od razu odpada. Najlepiej rób ogólnorozwojówkę jak napisałem a po 2-3 tyg zajrzyj do działu trening i poczytaj podwieszone



Powiedz mi prosze, radziłbyś standardowe ćwiczenia czy cały ten FBW ? Teraz najważniejsza jest dla mnie masa. Z odżywek mam Gain Bolica 600, Animal Pumpa,Anabolica Bcaa system Trec, Carbo i Whey Protein Complex
Ogólnorozwojówka z przeplatanymi ćwiczeniami na kolejnych treningach, ale każda grupa ma być ćwiczona. Suple odstaw, ułóż dietke, i w razie braków jedz to co masz ale tylko: Gain Bolica 600, Carbo i Whey Protein Complex

Ezachiel
28-04-09, 10:10
no to wpadłem, zapomniałem o ogólnorozwojówce
my bad...

Jonathan
28-04-09, 10:11
Dzięki koledzy. Diete mam ułożoną specjlanie dla mnie od znajomego kolegi, który właśnie polecił mi ten plan treningowy. A znajomy zajmuje się właśnie takimi typu rzeczami.

Dzięki wielkie, SOG dla Was.

Jonathan
28-04-09, 10:17
Przepraszam, że post pod postem jednak chce byście zauważyli, iż mam nowe pytanie. A powiedz mi, np w pon mam ćwiczyć po jednym ćwiczeniu z każdej partii mięśni ? tzn tylko klatka na płaskiej ? (ćwicze tylko sztangielkami, gdyż mam skrzywienie klatki piersiowej a one pomogą mi w jej wyprostowaniu) czy również na skosie i jeszcze rozpiętki ? to samo tyczy się bicepsa, tricepsa.. ?

luo
28-04-09, 10:28
Przepraszam, że post pod postem jednak chce byście zauważyli, iż mam nowe pytanie. A powiedz mi, np w pon mam ćwiczyć po jednym ćwiczeniu z każdej partii mięśni ? tzn tylko klatka na płaskiej ? (ćwicze tylko sztangielkami, gdyż mam skrzywienie klatki piersiowej a one pomogą mi w jej wyprostowaniu) czy również na skosie i jeszcze rozpiętki ? to samo tyczy się bicepsa, tricepsa.. ?

Rozpiętki to bardziej dodatek do poprawienia części klatki przy mostku ale możesz np robić 2s rozpiętek na wstępne zmęczenie mięśni a potem 3s wyciskania hantli na płasko. Na nast treningu robisz tak samo z tym że rozpiętki jak i wyciskania robisz na skosie. Na triceps jest b.dużo ćwiczeń więc niebędzie problemu z różnorodnością. Co do bicepsa to możesz robić czasami na modlitewniku/w oparciu łokcia o kolano/uginania młotkowe i klasyczne uginania stojąc albo na skosie. Narazie nieukładaj konkretnego planu, po porostu staraj się robić każdą partię mięśni na każdym treningu z różnorodnymi ćwiczeniami. Nie zapomnij o ćwiczeniach złożonych gdzie pracuje całe ciało np. martwy ciąg czy przysiady. Nie zakładaj dużych ciężarów, narazie zwracaj uwagę przede wszystkim na technikę, dokładnie wykonuj ćwiczenia, a siła przyjdzie z czasem. Możesz pooglądać na youtube jak się wykonuje niektóre ćwiczenia prawidłowo.

Jolly
28-04-09, 16:35
Co do fbw to jedynie 5x5 wymaga doświadczenia z racji mc i przysiadów które wymagają techniki. Możesz normalnie robić 5x5, ucząc się jednocześnie techniki na gryfie. Możesz też pojechać splitem, chociaż lepsze efekty osiągniesz poprzez fbw.

//Jolly