PDA

Zobacz pełną wersję : Problem...



kubaCK
27-04-09, 22:40
cwicze 7 miesiecy jesli chodzi o mase male postepy poniewaz opierdzielam sie nie stosuje diety ale nie o to mi chodzi...
sila barkow bicepsu czy tricepsu mam 2 razy wieksza niz te 7 miesiecy temu... mam duzy problem z klatka piersiowa... 7 miesiecy temu wycisnolem 40 kg to byl moj v max :P a w tej chwili z bardzo duzym problemem wyciskam 55 kg... jak tak dalej pojdzie to nie dlugo sila moich barkow bedzie wieksza od klatki poniewaz tym odbciazeniem bede sobie cwiczyl barki...

koksrox
27-04-09, 22:43
a gdzie jest pytanie? hmm powiem tak albo zly trenning na klatke albo twoj organizm juz tak bedzie Ci figle wystawial:yawn: klatka urosla CI?

kubaCK
27-04-09, 22:48
wizualnie jest poprawa... chudy jestem ale jak poaptrze na zdjecia z przed 7 miesiecy widac rezultaty...
moj trening
dzisiaj zaczolem cwicze systemem 10 8 8 6 3 na plask
skos 10 8 8 6
rozpietki 3 serie po 10 powtorzen..
bardzo mnie dziwi to ze barki nie dlugo beda silniejsze od klaty jesli tak dalej pojdzie:) w tej chwili koncze sobie barki np 40 + - zalezy od dnia... nigdy nie sprawdzalem wycisku na barki ale wydaje mi sie ze bedzie bardzo zblizony do klatki w tej chwili...

koksrox
27-04-09, 22:56
Kazdy czlowiek jest inaczej zbudodwany jak naprzyklad mam cos takiego ze plecy bic tric itp rosnie mi przepieknie jak na drozdzach wrnecz a klata nic praktycznie tego sie nie przeskoczy masz taki organizm.:whistle:moze z czasem cwicz cwicz moze cos sie odblokuje:twisted:

Wiechu
27-04-09, 22:57
Jezeli chcesz miec dobra sile na klatke to polecam rozpiske na klate
plaska 4-6 s z progresja do 1-2 wyciagniec w ostatniej seri
lawka skos 4 serie z progresja
wyciskanie hantli skos 3 serie
rozpietki 2 serie

kastorius
27-04-09, 23:02
mozliwe ze cwiczenia masz niedobre, organizm sie przyzwyczail, klatka to generalnie jedne z wiekszych partii miesniowych, co w zwiazku z tym - szybciej sie przyzwyczaja do wysylku niz biceps czy triceps. pomysl o tym, czy masz dobry trening itp.

pomeran
27-04-09, 23:03
Jeśli chodzi o siłę to tylko sztanga a jeśli chodzi o masę to hantle, musisz robić ruchy wymuszone

kubaCK
27-04-09, 23:11
wiec co tydzien bede zmienial cwiczenia... raz hantle raz sztanga... i na plask i skosie bede robil po 3 wymuszone ruchy duzym obciazeniem...
czyli na plask bedzie to wygladalo 10 8 8 6 i 3 wymuszone a na skosie 10 8 8 6 i tez 3 wymuszone... rozpietki zastapie innym cwiczeniem, moze 3 serie wyciskania na skosie po 10 powtorzen...

pomeran
27-04-09, 23:16
W każdej serii możesz robić ostatnie ruchy wymuszone

kubaCK
27-04-09, 23:34
czyli dorzucic szybko ciezar??? i zeby ktos mi pomogl wycisnac??? chyab Cie nie rozumiem do konca...

Phobos
27-04-09, 23:57
Jezeli chcesz miec dobra sile na klatke to polecam rozpiske na klate
plaska 4-6 s z progresja do 1-2 wyciagniec w ostatniej seri
lawka skos 4 serie z progresja
wyciskanie hantli skos 3 serie
rozpietki 2 serie



w sumie 15 serii. Świetny plan na poprawę siły... :-/

Phobos
28-04-09, 00:06
czyli dorzucic szybko ciezar??? i zeby ktos mi pomogl wycisnac??? chyab Cie nie rozumiem do konca...




poproś partnera o asekurację i kiedy zrobisz wymaganą liczbę powtórzeń kolega pomaga (bardzo niewiele) przechodzić przez tzw. Dead Point, przez który sam nie miałbyś siły przejść. Nie stosuj w każdym ćwiczeniu, na początek wybierz jedno. Zasady nie stosuj nazbyt często.

Jolly
28-04-09, 07:45
kubakorona: Po prostu zastosuj solidny plan i katuj klatę. Robiłeś skosy?

//Jolly

Piorun
28-04-09, 07:54
warto by sie przestawic na trening na sile
mniej powtórzeń, dłuższe przerwy miedzy seriami
lub zmieszac go z treningiem na mase

Jolly
28-04-09, 07:57
Najlepszy byłby fbw z tuningiem części klatkowej.

//Jolly

kubaCK
28-04-09, 09:49
plan jest solidny... skos robie ale tylko gorny bo dolu nie mam... myslalem o trenie FBW ale nigdy go nie uzywalem.. czytalem tez duzo na jego temat i nie jestem przekonany... nie mam tyle czasu na silownie bo z tego co mi sie wydaje duzo serii tam wychodzi...

luo
28-04-09, 10:37
Niekoniecznie. Możesz go troche zmodyfikować przecież. FBW dobrze się sprawdza a jeśli go wcześniej nierobiłeś to możesz spróbować, na początku powinny być ładne efekty, a z trenigiem spokojnie się wyrobisz w 1-1,5h

kubaCK
28-04-09, 10:40
czytalem o tym treningu ale trudna sprawa z nim zeby go ulozyc przynajmniej dla mnie... nie wiem co jest wazne a co wazniejsze... tym bardzije chce trening z naciskiem na klate ...

kubaCK
28-04-09, 12:38
Jolly wymysl cos konkretnego co z ta kalta zrobic bo nie mam pomyslu...:PP

hans87
28-04-09, 14:42
Jesli klatka stoi w miejscu to znaczy ze dieta i pewnie trening kuleje. Co do treningu to mozesz cwiczyc takim treningiem:

- wyciskanie na płaskiej 12 10 8 6
- rozpiętki 12 12 10 10
- przenosy hantla na płaskiej 12 10 10 8
- wyciskanie hantelek na śkośnej 12 10 10 8

Uwazaj na technike, ćwicz powoli i dokladnie i pamietaj zeby barki były "ściągnięte" w dół, tak żeby klatka była wypięta. Czesto jest że ludzie podczas cwiczen na klatke tak naprawdę cwicza tylko ramiona podczas tego treningu bo zla technike mają. pozdro

napisz jaki masz wymiar klatki i jaki masz łączny staz?

kubaCK
28-04-09, 23:06
Jesli klatka stoi w miejscu to znaczy ze dieta i pewnie trening kuleje. Co do treningu to mozesz cwiczyc takim treningiem:

- wyciskanie na płaskiej 12 10 8 6
- rozpiętki 12 12 10 10
- przenosy hantla na płaskiej 12 10 10 8
- wyciskanie hantelek na śkośnej 12 10 10 8

Uwazaj na technike, ćwicz powoli i dokladnie i pamietaj zeby barki były "ściągnięte" w dół, tak żeby klatka była wypięta. Czesto jest że ludzie podczas cwiczen na klatke tak naprawdę cwicza tylko ramiona podczas tego treningu bo zla technike mają. pozdro

napisz jaki masz wymiar klatki i jaki masz łączny staz?
7 miesiecy a w klacie nie wiem ile mam ponad 90... nie za duzo tych serii???

hans1237
28-04-09, 23:28
wiem co robisz pewnie zle,wypychasz barki do przodu przy wyciskaniu,to tłumaczy wszystko,wiecej pracujesz barkami niz klatką,staraj sie unieruchomic barki nie wyrzucaj ich w przód!!!!!! napisałem jak popier.......ale kumasz?

kubaCK
29-04-09, 13:27
w poniedzialek bede robil znowu klate wiec sprobuje cos wykminic...

kubaCK
29-04-09, 13:43
juz chyab wiem w czym probl;em teraz sobie pomyslalem ze na skosie sztange opuszczam gdzies na wysokosci szyji a powinno sie troche wyzej niz "brodawki" a gdy wyciskam na plask sztanga tez troche wyzej jak brodawki... a ja robilem na wyskosci mostka mniej wiecej na plask...

hans87
29-04-09, 21:53
serii jest w sam raz, bo 16 :) co do techniki to ja bardziej bym zwrocil uwagę na to aby podczas wyciskania barki były "ściągniętę" czyli klatka wypięta i do konca nie prostuj rąk przy wyciskaniu. pozdro

kubaCK
29-04-09, 22:25
nie mam porecz...