PDA

Zobacz pełną wersję : Dysproporcja mięśni ramion



Blakee
05-12-06, 18:53
siema
mam problem odnosnie ramion: lewa lape mam wieksza niz prawa o jakis 1cm. od jakiegos czasu probowalem zlikwidowac te dysproporcje, ale bez efektu. zarowno biceps, jak i triceps sa wieksze w lewej lapie. jestem praworeczny, cwiczenia wykonuje dokladnie, staram sie jak najbardziej skupic na prawym ramieniu. sam nie wiem co mam zrobic. prosze Was o pomoc!!!
POZDRO!!!

bocion
05-12-06, 19:13
Mam podobnie. W lewej 37.5cm a w prawej 38.5cm. Tez mnie to kiedys wkurzalo ale sie przyzwyczailem. Tak juz chyba zostanie. Nic z tym nie zrobisz. Zawsze jedna bedzie ciut wieksza.

[ Dodano: 05-12-2006, 19:16 ]
Z tym ze ja jestem praworeczny dlatego przewage prawej nad lewa moge argumentowac tym ze jestem praworeczny.

Blakee
05-12-06, 19:18
w moim przypadku lewa reka jest wieksza od prawej :P sam nie wiem jak to sie stalo, ale roznica wynosi 1cm. moze masz racje ze tak zostanie, wkoncu nikt z nas nie jest idealny :)

bocion
05-12-06, 19:18
Masz aktualny profil?

[ Dodano: 05-12-2006, 19:20 ]
BARDZO wiele osob ma takie czy inne dysproporcje, dlatego nie mamy sie czym martwic. :grin:

Blakee
05-12-06, 19:22
profil aktualny...heh kamien spadl mi z serca :P myslalem ze tylko ja mam taki problem, ale skoro tak mowisz to postaram sie do tego przyzwyczaic ... :)

bocion
05-12-06, 19:22
Nie miales czasem zlamanej kiedys jednej z rak? Ja mialem lewa, byc moze dlatego jest troche mniejsza(jak jest w gipsie to miesnie troche wiotczeja)

Blakee
05-12-06, 19:23
nie, na cale szczescie nie mialem jeszcze nic zlamanego ;)

bocion
05-12-06, 19:25
A zauwazasz roznice w sile na lapach(np uginanie ramienia z hantlem na jedna lapa idzie ci prosciej niz na druga?)

Blakee
05-12-06, 19:31
jest minimalna roznica, prawa mimo tego ze jest mniejsza to jest silniejsza od lewej...ale mysle ze nikt nie ma idealnie proporcjonalnych wymiarow i kazdy ma jakies swoje niedoskonalosci :)

P4l4d7n
05-12-06, 20:43
Powiem tylko, ze gdyby cialo rozdzielic w polowie to mozna zauwazyc ze prawa i lewa czesc sa calkowicie inaczej zbudowane. Czesto po jednej stronie miesnie rozwijaja sie troszke inaczej. Nie ma sie czym martwic.

Blakee
05-12-06, 20:56
w takim razie zaczne cwiczyc tak jak przedtem bez zadnej obawy o dysproporcje...
dziekuje Wam bardzo za uświadomienie :) :) :)

rocky_balboa
09-12-06, 21:51
powód jest prosty : waliłeś se lewą ręka :D:D xD jokas
nie wiem czemu tak jest ja tez tak mam ze mam lewą słabszą i mniejszą od prawej i przy wyciskaniu na klate, albo coś to niekiedy mi lewa ręka troche popuszcza :sad:

Czaja
09-12-06, 21:55
Powiem tylko, ze gdyby cialo rozdzielic w polowie to mozna zauwazyc ze prawa i lewa czesc sa calkowicie inaczej zbudowane. Czesto po jednej stronie miesnie rozwijaja sie troszke inaczej. Nie ma sie czym martwic.

Całkowicie się zgadzam. Ja też tak mam, Nawet lewe jajo mam mniejsze niż prawe.

Mattt
09-12-06, 21:56
ja myśle że dysproporcje to nie tylko twój problem :mrgreen: dużo ludzi jak i zarówno ja nie jestem w stanie być idealnie symetrycznym ja aurat jestem lewo ręczny a prawą większą :twisted:

Kakashi
09-12-06, 22:16
nikt chyba nie ma idealnie symetrycznego ciała:D zarówno siłowo jak i siłowo:D to normalne:D pozdro:D

rocky_balboa
10-12-06, 11:31
no dokładnie jak byłem u lekarza w całkiem innej sprawie to powiedziała że ludzie myślą że prawa strona jest taka sama jak lewa, a w rzeczywistości bardzo się różnią i to nie tylko ogranami wewnętrznymi ;]

P4l4d7n
10-12-06, 14:47
Powiem tylko, ze gdyby cialo rozdzielic w polowie to mozna zauwazyc ze prawa i lewa czesc sa calkowicie inaczej zbudowane. Czesto po jednej stronie miesnie rozwijaja sie troszke inaczej. Nie ma sie czym martwic.

Całkowicie się zgadzam. Ja też tak mam, Nawet lewe jajo mam mniejsze niż prawe.

Hehe :mrgreen:

jonasz7
11-12-06, 16:13
I u mnie też tak jest prawa większa lewa mniejsza i słabsza (praworęczny jestem) ale to nic kumpel ma cztery centymetry różnicy!!!!! PRZEGINKA
Wygląda to jak zapałka i obok kij beasballowy. hehe :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: